20 Kasım 2017 Pazartesi 16:26
 
  • 3,914 TL

  • 4,614 TL

  • 162,37 TL

  • 105.018

Öncekiler Sonrakiler

BBP DERİNCE’DE DEVİR TESLİM

BBP Derince’de devir teslim
01 Ağustos 2017 Salı 00:00

BBP Derince'de başkan İsmail Aydın oldu

Derince’de ilçe başkanı olarak görev yapan Baran Aslan, bayrağı İsmail Aydın’a teslim etti. Düzenlenen devir teslim töreninde partiye yeni katılanlar da yer aldı.


Aslan il yönetiminde gençlik kolları başkanlığına atandı Büyük Birlik Partisi (BBP) Derince İlçe Başkanı Baran Aslan görevini İsmail Aydın’a devretti. Yapılan tören öncesi konuşan Aslan, “Görevimi İsmail abime devrediyorum. Yeni görevinde İsmail Aydın’a başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.


Daha sonra söz alan BBP Derince İlçe Başkanı İsmail Aydın, “Öncelikle bu görevi bana verdiğiniz için teşekkür ederim. Partinin farklı alanlarında daha önce görev almıştık. Şuan bize Derince İlçe Başkanlığı verildi. Bizde bu görevi layıkıyla yapmaya çalışacağız. Derince’nin sorunlarını oturup konuşacağız ve 2019 yerel seçimlerine hazırlanacağız” şeklinde konuştu.Derince’deki sıkıntılar malumToplantıda son olarak söz alan BBP İl Başkanı Serhat Duyar, “Baran Aslan arkadaşımız layıkıyla görevini yerine getirmiştir. İlçe kongreleri yaptıktan sora il kongremizi gerçekleştireceğiz. Bu yeni döneme hep birlikte hazırlanmış olacağız. Baran Aslan gençlik kolları komisyonu başkanlığına getirildi. İsmail Aydın başkana bu güzel ortam için teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar ile birlikte inşallah daha da sayımız artarak devam edecektir. Genel ve yerel seçimlerle sizinle güç kazanacağız. Derince’de de her ilçe de olduğu gibi sıkıntılar var. Hastane yolundaki kavşaklardan şikâyet alıyoruz. Yapacağımız ziyaretlerde bunu gündeme getireceğim” dedi.Papazlar nikah kıyabiliyorGeçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve müftülerin nikah kıymasına olanak tanıyan yasa tasarısına da değinen Serhat Duyar, “Son günlerde nikah kıyılması ile ilgili bir polemik oluştu. Belediye başkanı ve başkanın vekil gösterdiği görevli kişiler nikâh kıyılabiliyor. Şimdi müftünün nikah kıymasında bizzat sıkıntı görmüyoruz. Hatta memnuniyetimizi ifade ediyoruz. Hristiyanlar ve Musevilerde din adamları nikah kıyabiliyor ama kimse din elden gidiyor demiyor. Laiklik elden gidiyor demiyor. Laiklik elden gidiyor gibi söylemler var. Bence bu tercih vatandaşa bırakılmalı. İsteyen vatandaşlarımız bırakın tercihini yapsın” şeklinde konuştuEN AĞIR CEZAYI ALMALIDIRGeçtiğimiz günlerde Siverek de bir şahsın Atatürk büstüne yapmış olduğu saldırı ile de açıklamalarda bulunan Duyar, “Provokasyon olduğunu düşünüyorum. Bakın ülke hassas noktadan geçerken böyle bir eylem yapıldı. Bu kişinin en ağır cezayı alması gerekir. Burada siyasetçiye baktığımız zaman toplumu ayrıştırıcı mesajlar veriyor. Gelin sevgi dilini kullanalım. Muhsin başkanın söylediği gibi, farklılıklar zenginliklerimizdir. Biz aynı kilimin desenleriyiz” ifadelerini kullandı.


Çözüm sürecinde devletin hata yaptığının altını çizen Duyar, yanlıştan dönüldüğünü ve topyekün bir mücadele verildiğini vurguladı.

Bu haber 1866 defa okundu

DİĞER HABERLER

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

 İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

Her hafta düzenli olarak yapılan İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Bakan Kaya; 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum diyoruz’

Bakan Kaya; 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum diyoruz’

Evden Okula Haydi Anneler Spora, projesinin geniş bir sunumunu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yaptı.

Kocaeli'de asansör firmaları dernekleşiyor

Kocaeli'de asansör firmaları dernekleşiyor

Kocaeli’de faaliyet gösteren yaklaşık 30 asansör firması tanışma ve kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.

Sarıbay, 'CHP’nin hedefi 2019'

Sarıbay, 'CHP’nin hedefi 2019'

CHP Kartepe birlik beraberlik mesajı verdi

Başkan adayı Uzuner Köşker’i ziyaret etti

Başkan adayı Uzuner Köşker’i ziyaret etti

AK Parti Gebze İlçe Kadın Kolları Başkan Adayı Şermin Uzuner, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’i makamında ziyaret etti.

Cemevi Başkanları Köşker’i ziyaret etti

Cemevi Başkanları  Köşker’i ziyaret etti

Kocaeli il genelindeki Cemevi başkanları, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e nezaket ziyaretinde bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET