Öncekiler Sonrakiler

BBP İL BAŞKANI SERHAT DUYAR, ÖYLE VEKİL OLMAZ OLSUN

BBP İl Başkanı Serhat Duyar, öyle vekil olmaz olsun
28 Haziran 2018 Perşembe 11:00

.

24 Haziran seçimleri kapsamında ülke genelinde Cumhur İttifakı çatısı altında toplanan AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Büyük Birlik Partisi (BBP)’nin Kocaeli il başkanları seçimlerden sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Tramway Cafe’de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında seçim sonrası süreci değerlendiren Cumhur İttifakı’nı oluşturan siyasi parti il başkanları AK Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, BBP Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar, Cumhurbaşkanını seçen Kocaeli Halkı’na teşekkür etti.“En güçlü destek Kocaeli’den çıktı”Konuşmalarına İzmit’in İşgali’nden kuruluşunun yıldönümünü kutlayarak başlayan Abdullah Eryarsoy, “Erken seçim kararı alındığı günden bu yana kadar yoğun çalıştık. En güçlü destek Kocaeli’den çıkacak demiştik. Bu çalışmaların neticesini aldık. 15 Temmuz işgal darbesinin ardından siyasi parti çıkarlarını geri planda iterek yanımızda olan MHP ve BBP’ye teşekkür ederiz. Bu birlikteliğimiz ve beraberliğimiz devam edecektir. Millet İttifakı’nda sadece ve sadece Erdoğan’ı nasıl yıkarız vardı. Erdoğan karşıtı üzerine kurulan bu ittifak bu seçimde de başarılı olamadı. Milletimiz buna izin vermedi. Bu oyunu bozdu. Biz Cumhur İttifak’ında yer alan il başkanları olarak Kocaeli’de Türkiye’ye örnek olduk. Ben seçim boyunca desteklerini esirgemeyen Aydın Ünlü’ye ve Serhat Duyar’a teşekkür ederim” dedi.“Bu birliktelik 2023’e kadar devam edecek”


AK Parti Kocaeli İl Başkan vekili Abdullah Ersoy’un konuşmalarına destek vererek konuşmasına devam eden MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, “Sayın il başkanımın da söylediği gibi söylediğimiz rakam 60 bandında alacak demiştik. Bu bir başarı göstergesidir. Bizim için önemli olan bu seçimin birinci turda bitmesiydi. Birbirimizi yıkmadan, yıpratmadan, zarar vermeden bu seçimi bitirmekti. Biz ülkücüler yazmadığımız senaryoda oynamayız dedik. Ben inanıyorum ki 2023 yılına kadar bu birlikteliği kimse bozamayacak. 15 Temmuz’da küresel güçlerin oyunlarını yenen Türkiye Cumhuriyeti bu seçimde de bu oyunu bozdu. Biz de il başkanları olarak Kocaeli’nin değerlerine sahip çıkan ne varsa aynı toplantılarımızı yapmaya devam edeceğiz. Herkese verdiği mücadelen dolayı teşekkür ederim” ifadelerinde yer verdi.12 vekil olması daha iyi
Son olarak sözü alan BBP İl Başkanı Serhat Duyar, “Gerek Sayın Cumhurbaşkanımızın seçilmesi, gerek milletvekillerinin seçilmesi noktasında yapılan çalışmalar neticesinde bu sonuç ortaya çıkmıştır. 16 Nisan referandumu ile 24 Haziran seçimlerini birbirinden ayırt etmemek gerekiyor. Bizim sahip çıkmamızın bir nedeni temsilde adaletin sağlanmasıydı. Bugün görüyoruz temsilde adalet gerçekleşmiş durumdadır. Görüyoruz ki yasama ve yürütme birbirinden ayrılmıştır, kuvvetler ayrılığı olmuştur. Cumhur İttifakı’nın ortak paydası vardı. Önce vatan, önce millet, önce kendimiz dedik. Karşı taraf HDP’ye gülücükler attı. Selahattin Demirtaş’ın serbest kalması için sözler verdi. Ben inanıyorum ki adalet yerini bulacak. PKK propagandası yapan, bununla ilgili mahkum olan kişinin vekilliği düşecektir. Böyle bir vekil olacağına 12 vekil olması daha iyi olacaktır” diye konuştu.


Bu haber 1915 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ