25 Mayıs 2019 Cumartesi 21:15
 
Öncekiler Sonrakiler

BİZİ TAKİP EDİN HERKESDEN ÖNCE HABERİNİZ OLSUN

Bizi takip edin herkesden önce haberiniz olsun
19 Eylül 2018 Çarşamba 00:00

.

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, görevinden istifa ettiğini duyurduktan sonra belediye binasında personel ile bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen buluşmada, Yılmaz, belediye çalışanlarına veda etti. Yılmaz, helallik istediği personeline teşekkür ederek kurumdan ayrıldı.
Ordu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada istifa eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın görevini Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş tarafından yürütüleceği belirtildi. Valilik açıklaması şöyle:

"5393 sayılı Belediye Kanununun 45. maddesinin 6. fıkrasında yer alan “Belediye başkanı veya başkan vekili seçilinceye kadar belediye başkanlığı görevi, meclis birinci başkan vekili, bulunmaması durumunda ikinci başkan vekili, onun da bulunmaması durumunda vali tarafından görevlendirilecek bir kamu görevlisi tarafından yürütülür.” hükmü uyarınca, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı seçilinceye kadar Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi; Büyükşehir Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili olan Altınordu Belediye Başkanı Sayın Engin Tekintaş tarafından yürütülecektir."


Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın istifa ettiğiyerine Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş'ın getirildiği haberleri medyada bugün yer aldı.


Kocaeli Gazete Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın görevden alındığı ve yerine Engin Tekintaş'ın getirildiğini 5 gün önce yayınlamış veokurları ile paylaşmıştı.


İŞTE O HABERLER.... BİZİ İZLEYİN HABERİNİZ OLSUN

Bu haber 1109 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ