17 Temmuz 2019 Çarşamba 18:49
 
Öncekiler Sonrakiler

BÖKE, TÜRKİYE’NİN REÇETESİNİ VERDİ

Böke, Türkiye’nin reçetesini verdi
18 Haziran 2018 Pazartesi 22:47

CHP PM üyesi İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, konuşmacı olduğu Körfez seminerinde 24 Haziran seçimlerinin önemini anlattı, Türkiye’nin yaşadığı bunalımdan çıkması için ihtiyacı olan reçeteyi verdiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) üyesi İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Körfez İlçe Örgütü tarafından Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere konuşmacı olarak katıldı. Böke konuşmasında Türkiye’nin yaşadığı sorunlara değinerek 24 Haziran seçimlerine işaret etti, ülkenin yaşadığı bunalımdan çıkması için CHP’nin yürüttüğü çalışmalar hakkında aktarımda bulundu.

YOĞUN İLGİ
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Yönetim Kurulu üyeleri, partinin milletvekili adaylarından Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Yeşim Akpınar, Tuğman Kayalı, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, Körfez İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri seminere katılan isimler arasındaydı. Programa ev sahipliği yapan Körfez İlçe Başkanı Cavit Dağdeviren, “98 yıllık cumhuriyet tarihinin en kötü 16 senesini yaşıyoruz” dedi.  

TÜRKİYE’NİN İHTİYACI
Dağdeviren, “Bozulan ekonomiyi, eğitim sistemini, kardeşlik ortamını, dış politikayı düzeltmek için yola çıkan cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’ye ve milletvekili adaylarımıza Türkiye’nin ihtiyacı var. Buradaki çalışmalara katkı sunmak için İzmir’den yola çıkıp gelen milletvekilimiz Selin Sayek Böke’ye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BEN İNANIYORUM
CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise programı hazırlayan Körfez İlçe Örgütü’ne ve yoğun yağışa rağmen salona gelerek seminere katılan herkese teşekkürlerini sundu. Selin Sayek Böke, konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildiği sırada gençlerin attığı ‘Çocuklar inanın inanın çocuklar, güzel günler göreceğiz güneşli günler’ sloganına ‘Ben inanıyorum’ şeklinde cevap vermesi uzun süre alkışlandı. 

TÜRKİYE KESKİN BİR VİRAJDA
Böke konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Çok karanlık bir dönemden geçtiğimiz kesin. Bugün anlatacağım hiç bir şey iç açıcı değil. 24 Haziran bizler için çok önemli. Bu seçimde sadece siyasi partilere ya da partilerin adaylarına oy vermeyeceğiz. 
Ortak kuracağımız geleceğimiz için alacağımız bir karar olacak. Türkiye için çok keskin bir virajdayız. Ya bu virajda savrulacağız ya da bu virajdan çıkmak için hep birlikte mücadele ederek hayalini kurduğumuz ülke geleceğine ulaşacağız. Bir yol ayrımındayız. Bu, koltuktan kim kalksın da şu otursun diye bir ayrım değil. Ülkemizin geleceği için seçim yapmamız gereken bir yol ayrımı olacak. 

ORTAK AKIL İLE HAREKET EDEN TÜRKİYE
"Bu sandıkta bize sorulan soru kutuplaşmış ayrışmış bir Türkiye’mi yoksa kucaklaşmış birlikte ortak bir gelecek hayal eden Türkiye’mi olacak. Farklı fikirleri dinleyebilmek, bu fikirlere önem vererek düşünmek, farklılıktan ortak akıl çıkartan bir Türkiye’nin hayalini kuruyoruz. Tek düzenin tek adamın iki dudağının arasına sıkışmış kararlarla ülkemizi karanlığa mı teslim edeceğiz yoksa farklı fikirlerin buluştuğu ortak akılla parlamenter sistemi mi sürdüreceğiz?"

SANDIKLARA SIKI SIKI SARILIN
"Aktif yurttaşlık görevimizi yerine gitmek için sandığa gitmemiz gerekiyor. Tanıdık tanımadık herkese başka bir geleceği birlikte yazabileceğimizi, bugünden siyasete ses olabileceğimizi anlatmamız gerekiyor. Sandık başında diğer siyasi partilerle birlikte güvenliği sağlamamız gerekiyor. Sandıklara sıkı sıkıya sarılmalıyız. Ülkemizin, Cumhuriyetin çocuklarının geleceğini çaldırmamalıyız."

TOPLUMUN YÜZDE 99’U YOK SAYILIYOR
"Yoksa tek adamın iki dudağında karanlığa gömülmeyi ülkeyi teslim edeceğiz. Tercih bu kadar açık ve yapılacak iş bu kadar kolaysa, Türkiye bu uçurumun eşiğinden nasıl kurtulacak, nedir yol haritanız diyorsanız, bu yol haritasını anlatıyorum. Toplumun yüzde 99’u bir avuç yandaş için yok sayılıyor. Biz bu adaletsizliği her alanda görüyoruz. İktidarın yaptıkları yapacaklarının teminat, yaşadıklarımız bize yaşatacaklarının göstergesi." 

REÇETE SİZSİNİZ
"Türkiye’nin çözemeyeceği hiç bir sorun yok. Yeni bir iktidar ile Türkiye uçurumun kenarından döndürülebilir. Reçete hazır. Neler yapacağımızı biliyoruz. Türkiye’nin bunu sağlayacak imkanı olduğunu da biliyoruz. Bu reçete sizlersiniz. Aydınlık bir Türkiye’nin inşasında seçimlerde oy vererek, sandık güvenliğini sağlayarak sizler öncülük edeceksiniz” 

Böke konuşmasının ardından salondakiler tarafından ayakta alkışlandı.


Bu haber 604 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ