kbb 15 temmuz
bil anakolej
13 Temmuz 2020 Pazartesi 15:07

BU CİNAYET FAİLİ MEÇHUL KALMAYACAK

BU CİNAYET FAİLİ MEÇHUL KALMAYACAK
05 Mart 2019 Salı 16:00

FAİLLERİ BİR GÜN YARGILANACAK

8 Temmuz 2018 günü meydana gelen Çorlu’daki tren kazasında hayatını kaybeden 25 canın acısı hala yüreğimizdeyken geçtiğimiz günlerde Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı, açılan soruşturmada siyasetçiler, bürokratlar, TCDD'nin üst yönetiminde yer alan kişiler hakkında  kovuşturmaya yer olmadığı kararını vermişti.

Kazanın hemen ardından İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M.Cahit Turhan’a soru önergesi vermiş, sorduğu sorulara cevap istemişti. Türkkan, kazanın meydana geldiği hat için AB’nin 275 milyon Euro ayırdığı, Bakanlığın projeyi kazanın olduğu gün Avrupa Komisyonu’na ilettiği iddialarına dikkat çekmişti.TÜRKKAN: “BU CİNAYET FAİLİ MEÇHUL KALMAYACAK. FAİLLERİ BİR GÜN YARGILANACAK.”


Bakan Turhan’dan Türkkan’a yanıt geldi. Turhan, kazanın Türkkan’ın önergesinde sorduğu AB projesi kapsamındaki güzergahta olmadığını söyleyerek bu hattın söz konusu kazayla hiçbir ilgisi olmadığı cevabını verdi; ancak Bakan kazanın gerçekleştiği ve 25 cana mal olan hat ile ilgili de net bilgi vermedi.
İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, kazayla ilgili kafa karışıklığının sürdüğünü ve hala açıklığa kavuşmayan noktalar olduğunu ifade ederek “Bu cinayet faili meçhul kalmayacak. Failleri bir gün yargılanacak, söz veriyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bu haber 1126 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ