12 Kasım 2019 Salı 10:08

'BU ESERE SAHİP ÇIKAMAYAN MİLLET ESİR OLUR'

'Bu esere sahip çıkamayan millet esir olur'
28 Ekim 2019 Pazartesi 15:53

.

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, Cumhuriyet Bayramı kapsamında bir mesaj yayımladı.
Filiz, açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

 

"29 Ekim sıradan bir gün değil, Türk tarihinin en önemli günlerinden biridir. 29 Ekim kendi vatanımızda özgürce aldığımız nefestir. 29 Ekim umuttur, güvendir ve çocuklarımıza devredeceğimiz en değerli hazinedir. 29 Ekim medeniyetin, aklın, bilimin, hür iradenin ve egemenliğin halkın denetiminde olduğunun ilan edildiği gündür. 29 Ekim büyük önderimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "en büyük eserim" dediği en güzel bayram günüdür.

 

Bu esere sahip çıkamayan millet esir olur. Nitekim, ülkemizin yıllardır ekonomide, bilimde, sanatta ve dünyanın gelişmiş ülkeleriyle girdiği her konudaki rekabette geri kalmasının en temel sebebi Cumhuriyetin değerlerine ve ilkelerine sahip çıkamayışından kaynaklanmıştır. Milli günler bir milleti birarada tutan, o devlete güç veren en önemli günlerdir. Günümüzde hala 29 Ekim ve milli günlerimiz valilikler tarafından kamu düzenini bozacağı gerekçesiyle engellenebiliyor. Bu akıl almaz kararları veren ve buna zemin hazırlayanlar Türk Milletinin esir olmasını isteyenlerdir. Atatürk eğer Kurtuluş Savaşını kazanamasaydı Türkler hem bu topraklardan sürülmüş hem de büyük kısmı katledilmiş olacaktı.

 

Dolayısıyla, Mustafa Kemal Atatürk sadece ülkeyi kurtarmadı, Türk neslinide kurtardı. Atatürkümüzün bu büyük eserine sahip çıkmak en büyük vatanseverliktir. Unutulmamalı ki, milli günlerine sahip çıkmayan milletler önünde sonunda vatansız kalmaya mahkumdur. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 96. yılı kendini bu vatana ait hisseden, büyük Türk Milletinin refahını, mutluluğunu ve geleceğini düşünen herkese kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet ! Ne Mutlu Türküm Diyene !" ifadelerini kullandı.

Bu haber 561 defa okundu

DİĞER HABERLER

HÜRRİYET’TEN 10 KASIM MESAJI

HÜRRİYET’TEN 10 KASIM MESAJI

BİZE DÜŞEN GÖREV, CUMHURİYETİMİZİ SONSUZA KADAR YAŞAMAK VE YAŞATMAK

'Milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur'

'Milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur'

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati KORKMAZ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Meclis üyelerine kötü haber

Meclis üyelerine kötü haber

CHP'de tüm dengeler değişecek

Efe, 'Tuncay Aşkın, nankörlük ediyor'

Efe, 'Tuncay Aşkın, nankörlük ediyor'

.

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde eşi ve oğlu şehit olmuştu

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde eşi ve oğlu şehit olmuştu

Nihal Olçok'tan çok konuşulaşacak sözler

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ