30 Mayıs 2020 Cumartesi 14:41

'BU ESERE SAHİP ÇIKAMAYAN MİLLET ESİR OLUR'

'Bu esere sahip çıkamayan millet esir olur'
28 Ekim 2019 Pazartesi 15:53

.

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, Cumhuriyet Bayramı kapsamında bir mesaj yayımladı.
Filiz, açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

 

"29 Ekim sıradan bir gün değil, Türk tarihinin en önemli günlerinden biridir. 29 Ekim kendi vatanımızda özgürce aldığımız nefestir. 29 Ekim umuttur, güvendir ve çocuklarımıza devredeceğimiz en değerli hazinedir. 29 Ekim medeniyetin, aklın, bilimin, hür iradenin ve egemenliğin halkın denetiminde olduğunun ilan edildiği gündür. 29 Ekim büyük önderimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "en büyük eserim" dediği en güzel bayram günüdür.

 

Bu esere sahip çıkamayan millet esir olur. Nitekim, ülkemizin yıllardır ekonomide, bilimde, sanatta ve dünyanın gelişmiş ülkeleriyle girdiği her konudaki rekabette geri kalmasının en temel sebebi Cumhuriyetin değerlerine ve ilkelerine sahip çıkamayışından kaynaklanmıştır. Milli günler bir milleti birarada tutan, o devlete güç veren en önemli günlerdir. Günümüzde hala 29 Ekim ve milli günlerimiz valilikler tarafından kamu düzenini bozacağı gerekçesiyle engellenebiliyor. Bu akıl almaz kararları veren ve buna zemin hazırlayanlar Türk Milletinin esir olmasını isteyenlerdir. Atatürk eğer Kurtuluş Savaşını kazanamasaydı Türkler hem bu topraklardan sürülmüş hem de büyük kısmı katledilmiş olacaktı.

 

Dolayısıyla, Mustafa Kemal Atatürk sadece ülkeyi kurtarmadı, Türk neslinide kurtardı. Atatürkümüzün bu büyük eserine sahip çıkmak en büyük vatanseverliktir. Unutulmamalı ki, milli günlerine sahip çıkmayan milletler önünde sonunda vatansız kalmaya mahkumdur. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 96. yılı kendini bu vatana ait hisseden, büyük Türk Milletinin refahını, mutluluğunu ve geleceğini düşünen herkese kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet ! Ne Mutlu Türküm Diyene !" ifadelerini kullandı.

Bu haber 1008 defa okundu

DİĞER HABERLER

Korkmaz’dan Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediyesine tepki

Korkmaz’dan Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediyesine tepki

Hünkâr Çayırı mı, Beton çayırı mı?

Katıroğlu'nun iddiasına Türkkan'dan çok sert açıklama

Katıroğlu'nun iddiasına Türkkan'dan çok sert açıklama

'Gerçekler yüzüne vurulunca sıkıntıya düşmüş'

MHP Dilovası İlçe Başkanı Ayaz’dan çok sert kınama

MHP Dilovası İlçe Başkanı Ayaz’dan çok sert kınama

Kahpece şerefsizce yapılan hain saldırıyı nefretle kınıyorum

Havaalanımız var uçak inmez

Havaalanımız var uçak inmez

Tren istasyonumuz var tren durmaz…

MİLLETE 100 MİLYONLUK BAYRAM FATURASI

MİLLETE 100 MİLYONLUK BAYRAM FATURASI

EVDEN ÇIKMADIK AMA KÖPRÜLERİ KULLANDIK

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ