27 Mayıs 2019 Pazartesi 05:25
 
Öncekiler Sonrakiler

BU HABER HEPAR'A İYİ GELMEYECEK

Bu haber HEPAR'a İYİ gelmeyecek
23 Haziran 2018 Cumartesi 12:03

Dün İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen HEPAR’lı 40 üyenin İYİ Parti’ye geçerek, parti rozetlerini takması ile ilgili tepkilere yanıt gecikmedi.

HEPAR Kocaeli İl Başkanlığı’nın kendi üyeleri olmasına rağmen üyeleri olmadığı gerekçesiyle kamuoyuna yaptığı yazılı açıklamaya açıklık getiren HEPAR eski İl Başkan Yardımcısı Burak Altan, İYİ Parti’ye katılmalarıyla gelişen süreçte HEPAR Yönetimi’nin kendilerine yönelik açıklamasına sert tepki gösterdi.


Altan açıklamasında, “22 Haziran 2018 tarihinde HEPAR Kocaeli İl Başkanlığı imzası ile basınla paylaşılan yanlış ve iftira ile dolu bir haberi düzeltme gereği duyuyoruz” diyerek konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Hukuki süreci başlatacağız”
“22 Haziran 2018 Cuma günü İYİ Parti'ye katılımımız ile ilgili basın açıklamamız toplantıya katılan basın mensuplarına yazılı olarak verilmiştir. Belirtilen basın açıklamasında kendimizi, ‘2014 2016 döneminde Kocaeli İl ve İlçe teşkilatı yöneticileri’ olarak  tanıttık. Adı geçen 40 kişinin tamamı belirtilen dönemde parti teşkilatlarında yönetici olarak görev almıştır. Bunlarla ilgili tüm resmi defterler ve resmi kurumlar nezdinde kayıtlar mevcuttur. Kaldı ki adı geçen kişiler Kocaeli kamuoyunca tanınan şahıslardır. HEPAR’ın parti olarak girebildiği (Daha sonraki seçimlere ülke geneli teşkilatlanması tamamlanamadığı için girememiştir) son seçim olan 2014 yerel seçimlerine bu adı geçen yönetim ile girilmiş ve büyükşehir belediye başkan adayı çıkartılmıştır. Ayrıca adı geçen 40 kişi dışında mevcut yönetimin bu iftira dolu haberi üzerine tarafımıza ulaşan onlarca eski üyemizde bizleri desteklediklerini iletmişlerdir. Bu iftira dolu habere karşı resmi belgeler delil olmak üzere hukuki süreç başlatılacaktır. Mevcut Kocaeli İl Yönetimi kendilerinin fikri dahi sorulmadan  HEPAR’ın 24 Haziran seçimlerinde Vatan Partisi’ni destekleme kararı sonrası bu kararı içine sindiremeyen tüm üyelerini kaybetmenin vermiş olduğu psikoloji ile görevi bırakalı yaklaşık 2 yıl olmuş, bizler hakkında asılsız iddialarda bulunmaktadır.”
 
“Bu görevi kabul etmediğimiz için o koltukta oturmaktadır”
Yine kamuoyunu aydınlatmak üzere belirtmek isteriz ki; HEPAR, 2015 Haziran ve Kasım seçimlerine gerekli ülke teşkilatlanmasını tamamlayamaması sebebi ile katılamamış, Kasım 2015 sonrası ülke genelinde tüm teşkilatlar kapatılmıştır. Bizler o dönemde genel başkanımıza verdiğimiz sözün arkasında durarak kapımızı kapatmayarak, ülke genelinde tek açık teşkilat olarak kaldığımızı belirtmek isteriz. Hatta Gebze İlçe Teşkilatı’mız 2017 yılında tek açık teşkilat olarak faaliyetini sürdürmüştür.  (Kapatılan diğer ilçe teşkilatlarında bulunan üyelikler tüm ülke genelinde olduğu gibi düşmüştür) Bu süreçte bizlerin Genel Başkanımıza verdiği sözü tutmak adına maddi ve manevi tüm fedakarlıklarla teşkilatımızı açık tutmamıza rağmen Genel Başkanımız Osman Pamukoğlu’nun Genel Başkanlığı bıraktığı açıklaması ile peyderpey adı geçen yöneticilerin tamamına yakını partiden kendi isteği ile ayrılmış, hatta ayrılmayan bazı arkadaşlarımız 2017 Şubat ayında göreve gelen İl yönetimi ile çalışmak istemeyerek Genel Merkez Parti Meclisi’nde görev almıştır. Aynı dönemde ve daha sonrasında dostane ilişkilerimizi sürdürdüğümüz tüm yeni genel başkanlar tarafından ekibimize Kocaeli İl Başkanlığı teklif edilmiş ancak tarafımızca kabul edilmemiştir. Yani mevcut İl Başkanı bugün 8-10 kişiyi yönettiği o başkanlık koltuğunda biz bu görevi kabul etmediğimiz için oturmaktadır.”
 
“İYİ işler yapıyoruz”
Mevcut HEPAR İl Başkanlığı’nın 40 kişinin İYİ Parti’yi destekleme kararına tepkisini, 1 yılı aşkın süredir görevde olmasına rağmen 5 – 6 kişi bir araya gelip siyasetçilik oynamaktan ileri gidememenin verdiği ezikliğe bağlıyoruz.  Görev aldığımız süre içerisinde İYİ işler yaptığımız dün yayınlanan haberden sonra bizlere gelen çok sayıda tebrik telefonlarından anladık. Tarafımıza gösterilen teveccühün mutluluğunu yaşıyoruz.”
 
“HEPAR’dan istifa ederek geldik”
“Sonuç olarak bizler;  görev yaptığımız süre içinde tarafımızdan bekleneni fazlasıyla yerine getirmiş, Genel Merkez  tarafından gerekli kurumsal yapılanmanın gerçekleştirilmemesi ve bu yöndeki eleştiri ve tavsiyelere de kulak tıkanması nedeniyle  HEPAR'dan daha önce istifa etmiş, o günden beri  de hiç bir siyasi yapının içinde bulunmamış insanlarız. Bugün de sadece hayat görüşü ve ideolojisi benzer insanlar olarak bir aradayız ve ülke için bu kritik seçim öncesinde hiç bir menfaat ve makam gözetmeksizin İYİ Parti’yi destekleme kararımızı sevenlerimize ve kamuoyuna duyuruyoruz.”
 
“Kendi işinizi yapın”
“Mevcut HEPAR İl yönetiminin inkar ettiği ve iftira ile yalanladığı eski İl Başkanı İlker Ergin halen Kocaeli Valiliği protokol listesinde Hak Ve Eşitlik Partisi Kocaeli İl Başkanı olarak görülmektedir. Kendilerine eski yöneticilerin bugünkü siyasi tercihlerini sorgulamaktansa kendii şlerini layıkıyla yapmalarını tavsiye ederiz.”


Bu haber 1491 defa okundu

Nail KURU
23 Haziran 2018 Cumartesi 13:49

Şapşikler gitsin kumda oynasınlar, BU ÜLKE İŞİNİ BİLEN VE LAYIĞI İLE ĞÖREVİNİ YAPAN "ADAM"LARA İHTİYAÇ VAR !!!

1 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

AKAR, AKP DEMEK RANT DEMEK TALAN DEMEK

AKAR, AKP DEMEK RANT DEMEK TALAN DEMEK

Heyt Politikası ile Yatırım Gelmez

Büyükakın, geleneği devam ettiriyor

Büyükakın, geleneği devam ettiriyor

Eski belediye başkanları ve meclis üyelerini iftarda buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın; “Görevimizi tamamladıktan sonra bu kentin sokaklarında alnımızın akıyla dolaşacağız” dedi.

YERLİ OTOMOBİL YALAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

YERLİ OTOMOBİL YALAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

47 MİLYON EURO ÖDENEN PROTOTİP NEREDE

TÜRKKAN DARICA’DA

TÜRKKAN DARICA’DA

İŞÇİNİN CUMHURBAŞKANINA YAZDIĞI MEKTUBU OKUDU

İŞÇİNİN CUMHURBAŞKANINA YAZDIĞI MEKTUBU OKUDU

MECLİS KÜRSÜSÜNDEN YILDIZ SUNTA İŞÇİLERİNİN MEKTUBUNU OKUDU

TÜRKKAN 'Ağaç katliamına kılıf hazırlamaya çalışıyorlar'

TÜRKKAN 'Ağaç katliamına kılıf hazırlamaya çalışıyorlar'

TBMM'de Katırcıoğlu, Türkkan tartışması

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ