25 Şubat 2018 Pazar 16:25
 
  • 3,791 TL

  • 4,663 TL

  • 162,07 TL

  • 117.522

Öncekiler Sonrakiler

BULUT SERHAT İLLERİ’NDE 4 YILINI ANLLATTI

Bulut Serhat İlleri’nde 4 Yılını Anllattı
02 Şubat 2018 Cuma 17:59

Başkan Bulut hayata geçirdiği projeleri STK buluşmalarında anlatıyor. Serhat illeri Dayanışma Derneği üyeleri ile bir araya gelen Başkan Bulut 4 yılını değerlendirdi.


Sivil toplum kuruluşlarıyla istişareye büyük önem veren Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut bu kez Serhat İlleri (Kars, Ardahan, Iğdır) Dayanışma Derneği üyeleri ile bir araya geldi. AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Şirin, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz, belediye meclis üyeleri Nevzat Daşdemir ve Nurhan Baytak, Dernek Başkanı Nejdet Karataş ile Fatih Sultan Mahalle Muhtarı Şenay Mengüloğul’un da yer aldığı programda Başkan Bulut, ilçe genelinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirmede bulundu. Başkan Bulut, “Mart ayı ile birlikte 4 yıllık hizmet sürecimizi geride bırakmış olacağız. Bu zaman zarfı içerisinde yaptığımız çalışmalarımızı sizlerle paylaşmak için bugün bir araya geldik” dedi.

Körfez manzaralı Yelken Kafe
Sinevizyon gösterimi eşliğinde yapılan projeleri dernek üyeleri ile paylaşan Başkan Bulut, “Yavuz Sultan Mahallemizde yer alan Harikalar Sahili ile bütünlük oluşturacak Yelken Kafe Restaurant ve Düğün Salonu projemizi son rötuşların ardından hizmete açacağız. Körfez manzaralı seyir teraslarıyla, restaurant ve düğün salonuyla önemli bir projeyi ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah’ın izniyle son düzenlemelerin ardından Yelken Kafe projemiz vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet vermeye başlayacak. Harikalar Sahili gibi Yelken Kafe’de görünümü, manzarası ve kalitesiyle ilimizin tercih edilen noktalarından birisi olacak” dedi.

Çenesuyu’na yatırımlar devam ediyor
Programda Çenesuyu’nun marka değerinin arttırılması için önemli yatırımların gerçekleştirildiğini aktaran Başkan Bulut, “Çenesuyu’muzun marka değerini arttırmak için önemli yatırımlar gerçekleştirdik. İlk etapta 2 bin m2’lik bir alan inşa ederek toplam kullanım alanımızı 4 kat arttırdık. Bununla beraber saatte 45 bin adet pet şişe üretimi yapan yeni makineyi tesisimize kazandırdık. Çenesuyu markamızı daha da büyütmek için 5 litre üretimi yapacak yeni makine alımı da gerçekleştirdik. Daha önce 5 litrelik üretimi saate bin 500 adet civarındaydı. Şimdi yeni makine ile saatte 7 bin 400 adet civarında üretim yapıyoruz. Bu makineler aynı zamanda elektrik ve hammadde tasarrufu da sağlıyor” diye belirtti.

Milli sporcular yetişecek
Milli sporcuların yetişeceği Kapalı yüzme Havuzu’nun 7’den 70’e her kesime hitap ettiğini söyleyen Başkan Bulut, gençlerin spora yönlendirilmesi noktasında önemli bir projeye daha imza attıklarını belirtti. Bulut, “Özellikle gençlerimizi ilgilendiren Kapalı Yüzme Havuzu projemiz de geçtiğimiz süreç içerisinde hizmete açıldı. Buradaki hedefimiz 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın yüzme sporu ile tanışması; ülkemize en güzel şekilde hizmet edecek milli sporcularımızın yetişmesidir” dedi.

“Kültürel faaliyetlerin yeni merkezi olacak”
Derince’nin en önemli ihtiyaçlarından biri olan 1071 Anadolu Kültür Sanat ve Kongre Merkezi projesinde inşa çalışmalarının devam ettiğini aktaran Başkan Bulut, “İlçemizin önemli ihtiyaçlarından birisi olan 1071 Anadolu Kültür Sanat ve Kongre Merkezi projemizin inşa çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımlarıyla bu projemizin de temelini atmıştık. İnşa edilen yapı içerisinde 1071 kişilik Kongre Merkezi, 4 katlı otopark, kütüphane ve kurs merkezi, çocuk ve gençlik eğlence merkezi ile sergi salonları yer alıyor. İlimizin en büyük kongre merkezini içerisinde barındıran projemiz sosyal ve kültürel faaliyetlerin yeni merkezi olacak” dedi.

“Mahallelerimiz kuzeyden birbirine bağlandı”
Yenikent Mahallesi’ne üç önemli projenin kazandırıldığını da söyleyen Başkan Bulut, “Yenikent Mahallemize üç önemli proje kazandırdık. Şehidimiz Emre Kaan Arlı’nın adının verildiği Çok Amaçlı Spor Salonu’nu projemizi geçtiğimiz günlerde hizmete açtık. Hoca Ahmet Yesevi Camii ve Kapalı Pazar projelerimizin de inşa çalışmaları devam ediyor. Bu çalışmalarla birlikte bölgemizin ihtiyaçlarına cevap verecek önemli merkezleri de halkımızın hizmetine sunacağız” dedi. 20 metrelik alternatif çevre yolu ve viyadüklerle beraber mahallelerin kuzeyden birbirine bağlandığını aktaran Bulut, “20 metrelik alternatif çevre yolunun tamamlanması noktasında iki adet viyadük inşa edildi. Bu çalışmamızla birlikte Çınarlı’yı Esentepe’ye, Esentepe’yi Harmantarla’ya, Harmantarla’yı Yenikent’e bağlayarak mahallelerimiz arasındaki ulaşımı daha kolay bir hale getirdik” şeklinde belirtti.

“Altyapı cesaret işidir”
İlçe genelinde yaklaşık 200 milyon TL’lik alt ve üstyapı çalışmasının gerçekleştiğini belirten Başkan Bulut, “Derince genelinde Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ve İSU Genel Müdürlüğümüz ile birlikte 10 mahallemizde yaklaşık 200 milyon TL’lik alt ve üstyapı çalışması gerçekleştiriyoruz. 400 kilometre uzunluğunda altyapı hattını tamamen yeniliyoruz. Altyapı cesaret işidir. Bu çalışmalar kolay yapılmıyor. Yazın tozu, kışın yağmuru, çamuru göze aldık. Halkımızın sağlığı için elimizi taşın altına koyduk. Fakat tüm bu çalışmalar sona erdiğinde hem alt hem de üstyapımız pırıl pırıl bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet verecek” dedi.

İshakçılar’a üç önemli proje kazandırıldı
Programda Yenikent Mahallesi Araptepe mevkiinde gerçekleşecek Kentsel Dönüşüm, İbni Sina Mahalle Konağı, Dumlupınar Spor ve Rekreasyon Alanı, Otoban Bağlantı Yolu ve Liman Entegrasyonu ile ilgili de bilgilendirmede bulunan Başkan Bulut, İshakçılar’da da üç önemli esere imza attıklarını söyledi. Bulut, “Köylerimizin merkezi olan İshakçılar’da üç önemli projeyi hizmete sunduk. Kültür Merkezi, Spor Kompleksi ve Er Meydanı projelerimiz bölge halkımıza en güzel şekilde hizmet verecek” dedi. Toplantı sonunda konuşan Serhat İlleri (Kars, Ardahan, Iğdır) Dayanışma Derneği Başkanı Nejdet Karataş, Başkan Bulut’a gerçekleştirdiği önemli hizmetlerden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.


Bu haber 828 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başbakan, Kocaeli'de

Başbakan, Kocaeli'de

.

Kocaeli Saadet'e bir ayda 670 üye

Kocaeli Saadet'e bir ayda 670 üye

Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatı aylık divan toplantısını yoğun ve çoşkulu bir katılımla Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

İzmit'te 20 Bin Broşür Dağıtıldı

İzmit'te 20 Bin Broşür Dağıtıldı

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları tarafından Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilecek kongre için İzmit'te 20 bin broşür dağıtıldı.

Ayaz’dan STK’lara Kongre Daveti

Ayaz’dan STK’lara Kongre Daveti

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz STK temsilcileriyle bir araya gelerek, 25 Şubat’ta gerçekleşecek olan il kongresi için davette bulunuyor.

AK Parti’li Kadınlardan 28 Şubat Programı

AK Parti’li Kadınlardan 28 Şubat Programı

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları tarafından 28 Şubat darbesi kapsamında, ’28 Şubat Bir Onur Mücadelesidir’ konulu konferans düzenliyor.

Oy için 40 takla atanlar sizi meclise almadı

Oy için 40 takla atanlar sizi meclise almadı

Hürriyet’ten Yavuz Selim’e moral ziyareti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ