24 Nisan 2018 Salı 11:27
 
  • 4,085 TL

  • 4,987 TL

  • 174,92 TL

  • 110.624

Öncekiler Sonrakiler

ÇANAKKALE SAVAŞLARI BİR MİLLETİN YENİDEN DOĞUŞ EFSAENESİDİR

Çanakkale savaşları bir milletin yeniden doğuş efsaenesidir
16 Mart 2018 Cuma 12:30

.

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çanakkale Savaşı’nda verilen mücadelenin zaferle sonuçlanmasının bütün bir milletin ortak azmiyle gerçekleştiğini belirten Törk mesajında şunları ifade etti:
 
“Çanakkale deniz ve kara savaşları, Türk Ulusal tarihinin 1800’lü yıllarının hemen hemen çoğunluğunda görülen yenilgilerden sonra askeri ve siyasal varlığını kanıtladığı savaşlardır. 18 Mart Zaferi, düşman donanmalarının 1915 yılı başlarında İstanbul’a girmelerini önleyen tarihi bir zaferin ilk kıvılcımı olmuştur. 18 Mart kıvılcımı olmasaydı, Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti İstanbul İtilaf devletlerince işgal edilecek, Almanya’nın yenilgisi çabuklaşacak ve muhtemelen Rusya’da 1917 Bolşevik İhtilali gerçekleşmeyecekti. Bu yüzden, 18 Mart ve onu izleyen Çanakkale Savaşlarının, ulusal tarihimize ve dünya tarihine etkileri çok önemlidir.


Çanakkale Savaşı bir milletin yeniden doğuş efsanesidir. Bu mücadelenin zaferle sonuçlanması, bütün bir milletin ortak azmiyle gerçekleşmiş ve Çanakkale Savaşları’nın unutulmaz kahramanı, Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal’in başarısı, ileride başlayacak Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın kaynağı olmuştur.


Bugün bu topraklarda dinimizi, dilimizi, örfümüzü özgürce yaşayabiliyorsak, bayrağımız dalgalanabiliyorsa, Çanakkale Savaşlarının ve daha sonra yaşanan savaşların kahramanlarına çok şey borçlu olduğumuzu asla unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.”
Bu haber 1094 defa okundu

DİĞER HABERLER

AK Parti’de nefesler tutuldu

AK Parti’de nefesler tutuldu

.

AK Parti SKM ona emanet

AK Parti SKM ona emanet

.

MHP’den çocuklara ay-yıldızlı balon

MHP’den çocuklara ay-yıldızlı balon

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Yürüyüş Yolu üzerinde etkinlik düzenleyen Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İzmit İlçe Teşkilatı, çocuklara balon dağıttı.

‘İzmit Gençliği Hazır’

‘İzmit Gençliği Hazır’

Seçim çalışmaları kapsamında Fevziye Camii önü Yürüyüş Yolu’nda ilk standını kuran AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları, çocuklara yüz boyama, balon ve bayrak dağıttı.

AK Parti’den sert sözler

AK Parti’den sert sözler

"İnsan hürriyetini kiralar mı?"

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ