23 Şubat 2018 Cuma 09:12
 
  • 3,788 TL

  • 4,661 TL

  • 161,85 TL

  • 116.841

Öncekiler Sonrakiler

CANDEMİR, 'BAYRAMLAR TOPLUMUN EN TEMEL MANEVİ ZENGİNLİK KAYNAĞIDIR'

Candemir, 'Bayramlar toplumun en temel manevi zenginlik kaynağıdır'
31 Ağustos 2017 Perşembe 13:06

TOPLUMLARI BİR ARADA TUTAN DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM

CHP Kocaeli İl Başkan Vekili Bahar Gültekin Candemir Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında; Kurban Bayramı’nın ülkemize, dünyaya barış ve esenlik getirmesini, bu güzel günlerin, tüm olumsuzlukları unutturmasını dileyen Bahar Gültekin Candemir, "Birlik ve beraberliğimizin sürekliliği yönünden vazgeçilmez önem taşıyan bayramlar, toplumumuzun en temel manevi zenginlik kaynaklarındandır" dedi.TOPLUMLARI BİR ARADA TUTAN DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM Candemir, bayramların, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların üzüntülerinden uzaklaşarak sevgiyle kucaklaştığı, kitlelerin kaynaştığı, köklü dostlukların kurulduğu sevinç günleri olduğunu vurgulayarak; "Bayramlar, bireyleri ortak duygu ve düşüncelerde buluşturarak, üzüntüde ve kıvançta birleştirmekte, toplumları bir arada tutan değerlerin içtenlikle yaşanmasını sağlamaktadır. Barışın, kardeşliğin, sevginin, hoşgörünün ve insan olmanın öneminin kavranmasını olanaklı kılan bayramlar, umutları canlandıran, toplumsal barışı güçlendiren, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını pekiştiren özel günlerdir. Bizlere sorumluluklarımızı anımsatan bayramların getirdiği huzur ve barış ortamının değerini iyi bilerek, kötülüklerden uzaklaşarak, insanlara iyi davranmayı, doğruluğu bir yaşam ilkesi olarak benimsemeliyiz” dedi.BAYRAMLARIMIZ DEĞERLERİMİZDİR
“Unutulmamalıdır ki, güçlü bir toplumsal yapının oluşturulması, aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmayan, öz değerlerine bağlı, çalışmayı, güzel ahlaklı olmayı ilke edinen, Ulusunu ve yurdunu seven erdemli kuşaklar yetiştirilmesiyle mümkündür” diyen Bahar Gültekin Candemir, toplum yaşamında vazgeçilmez önemi bulunan bayramların, çocuklara tüm gerekleriyle anlatılması, anlamına uygun biçimde yaşatılması, sevgi, saygı ve dostluk bağlarının güçlenmesi amacıyla en iyi biçimde değerlendirilmesi gerekliliğini belirterek; “Mutluluk ve sevincin paylaşıldıkça çoğalacağı unutulmadan, bu Bayramı da herkesin aynı sevinç ve coşkuyla kutlayabilmesi dileğiyle, Türk ve İslâm dünyasının Kurban Bayramı'nı kutluyor; Bayram'ın ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.
⁠⁠⁠⁠


Bu haber 2149 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ayaz’dan STK’lara Kongre Daveti

Ayaz’dan STK’lara Kongre Daveti

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz STK temsilcileriyle bir araya gelerek, 25 Şubat’ta gerçekleşecek olan il kongresi için davette bulunuyor.

AK Parti’li Kadınlardan 28 Şubat Programı

AK Parti’li Kadınlardan 28 Şubat Programı

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları tarafından 28 Şubat darbesi kapsamında, ’28 Şubat Bir Onur Mücadelesidir’ konulu konferans düzenliyor.

Oy için 40 takla atanlar sizi meclise almadı

Oy için 40 takla atanlar sizi meclise almadı

Hürriyet’ten Yavuz Selim’e moral ziyareti.

Gebze Erbakanı anma proğramına hazırlanıyor

Gebze Erbakanı anma proğramına hazırlanıyor

Gebze Erbakan Vakfı , 25 Şubat Pazar günü, 54. Hükümetin Başbakanı Merhum Erbanının vefatının 7. yılında anma programı için durdurak bilmeden çalışıyor

Hürriyet, 'Kadro lütuf değil haktır!'

Hürriyet, 'Kadro lütuf değil haktır!'

İSU’da yaşanan kadro eşitsizliğini meclise taşıyan CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, “Bu insanlara kadro lütuf değil haktır” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ