• 5,358 TL

  • 6,110 TL

  • 221,44 TL

  • 98.147

Öncekiler Sonrakiler

ÇELİK, OHAL CİNAYETLERİ BAŞLADI!

Çelik, OHAL cinayetleri başladı!
12 Nisan 2018 Perşembe 14:24

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik basın toplantısı düzenledi.

Nurettin Çelik yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi, Maalesef hepimiz, Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde yaşanan elim hadise ile sarsıldık. Bir akademisyen, kendi fakültesinden dört meslektaşını hunharca öldürdü. Bu katliam, hiç şüphesiz FETÖ ile mücadelede uygulanan yanlış politikaların bir neticesidir. FETÖ ile mücadelenin psikolojik ve sosyal yönü hep gözardı edilmiştir ve edilmektedir. Oluşturduğu bireysel ve toplumsal tahribat dikkate alınmamaktadır. Hapse düşen birisinin kurtuluşu, pişmanlık duyduğunu ifade etmesine, yani bu örgütün bir parçası olduğunu kabullenmesine bağlı hale getirilmiştir. Elbette suç itirafının hemen arkasından, başkalarını ifşa etmesi beklenmektedir. İşte dananın kuyruğu bu noktada kopmaktadır. Özellikle, örgüt üyesi olan birisi kurunun yanında yaşın da yanmasını, tabii olarak, benimseyecek, belki de öç almak maksadı ile masum insanlara iftira atacaktır. Yani siz insanların birbirini ispiyonlamasını, ihbar etmesini teşvik eder, devletin yapması gerekeni vatandaştan beklerseniz bu gibi elim sonuçlar kaçınılmaz olur. Bu sebepledir ki, süreç bir cadı avına dönüşmüş, bir korku imparatorluğu oluşmuştur. Artık bakanlar konuşamıyor, dekanlar konuşamıyor, gazeteciler, milletvekilleri, bürokratlar konuşamıyor, Aydınlar konuşamıyor, âlimler konuşamıyor, hocalar konuşamıyor. Çok net söylüyorum: Fikirlerin, düşüncelerin, insanların konuşamadığı yerde silahlar konuşur.

Bundan önce de KHK ile mesleğinden ihraç edilen ve tutuklanmak istenen Ayşe Öğretmen, iki çocuğuyla beraber Meriç Nehri’nde boğularak can vermişti. Buradan iktidara seslenmek istiyorum. Biraz empati yapın. İçinizde Fetö ile iç içe yaşamış onlarca insan var. Şu ana kadar hangisine dokundunuz? Allah’tan korkun. Masum insanların kanına girmeyin. Biz şunu kesin olarak söylüyoruz ki; Fetö ile irtibatı olmuş, ona selam vermiş herkes suçlu değildir. Suçlular; darbe teşebbüsünde bulunanlardır. Eğer hükümet bu ayrımı yapamazsa, omuzlarına yüklenecek büyük vebalden kurtulamaz.


SAADET KİMİNLE İTTİFAK YAPACAĞINI AÇIKLADI!

Ülke olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Milletimiz bir umut ışığı arıyor. Bize soruyorlar; ittifak yapacak mısınız?  Mutlaka bir ittifak yapacağız. Çünkü ittifak yapmazsanız, iktidar olamazsınız. Peki, kiminle ittifak yapacaksınız? İşte cevap veriyorum. Biz fitre parasına muhtaç hale getirilmiş 6 milyon asgari ücretliyle ittifak yapacağız. Biz yarı fiyatına satılan Şeker Fabrikası işçileriyle, pancar ve tütün üreticileriyle ittifak yapacağız.Bylock mağduru, zoka mağduru, mor beyin mağduru, KHK mağdurlarıyla ittifak yapacağız. Sizi taşeron köleliğinden kurtarıyoruz denilerek kandırılan 4C’lilerle ittifak yapacağız. Biz milletimizle ittifak yapacağız.


KARAOSMANOĞLU 2009’DA VERDİĞİ SÖZLERİ BİLE TUTAMAMIŞ!
Malumunuz üzere geçtiğimiz günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bir toplantı tertip etmiş ve kendince yaptığı hizmetleri anlatmıştı. Bu toplantıda en son seçildiği 2014 seçim vaatlerinin % 91’ini yerine getirdiğini kalan % 9’unu da önümüzdeki seçimlere kadar yerine getireceğini ifade etmişti. Şimdi elimde, Sayın Karaosmanoğlu’nun 2009 yerel seçimlerine girerken verdiği sözleri içeren bir kitapçık var. Kitapçığa şöyle bir göz attım. Bir de ne göreyim? Meğer İbrahim Hoca 2014’te verdiği sözleri değil;  2009’da verdiği sözleri bile tutamamış. Boşuna başarısızlığını şatafatlı toplantılarla örtmeye çalışmasın. Kendi bastırdığı kitabın ortasından konuşuyorum...

Bu haber 1293 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hürriyet meslek odalarını ziyaret etti

 Hürriyet meslek odalarını ziyaret etti

.

Sezer, hemşehri derneklerini ziyaret etti

Sezer, hemşehri derneklerini ziyaret etti

AK Parti Gölcük Belediye Başkanı adayı Av. Ali Yıldırım Sezer, ilçede hizmet veren hemşehri dernekleriyle buluştu

Partinin ne önemi var!

Partinin ne önemi var!

Ercan Dalkılıç bu sefer Saadet diyecek

'Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız'

'Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız'

Dünyanın teknoloji alanında büyük bir değişim geçirdiğini belirten Büyükakın, “Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ