16 Ağustos 2018 Perşembe 16:54
 
  • 5,813 TL

  • 6,630 TL

  • 216,71 TL

  • 88.697

Öncekiler Sonrakiler

CENGİZ SARIBAY: 'HADDİNİZİ BİLİN'

Cengiz Sarıbay: 'Haddinizi bilin'
18 Temmuz 2018 Çarşamba 10:52

.

Cumhuriyet Palk Partisi (CHP) İl Başkanı Cengiz Sarıbay dün kendisine yöneltilen kurultay ile ilgili sorulara, 15 Temmuz şehitleri ile ilgili polemik yaratılmak istenmişçesine yansıtılmasına tepki gösterdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay şu ifadeleri kullandı;
“Genel merkezimiz tarafından il ve ilçe örgütlerimize gönderilen yazıda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü törenlerine katılmamız ve bu törenlerde söz hakkı verilmesi halinde ortak bir basın açıklamasında bulunmamız ifade edildi.  Ben il başkanı olarak Kocaeli’de düzenlenen törene katılım gösterdim, basın açıklamamızı paylaştım. Örgütümüzün bazı ilçe başkanları bulundukları bölgelerde düzenlenen törenlere katılım göstermedi, bu durum bilgim dahilindedir. CHP çok sesli ve eleştirel bir partidir. Kimseye zorla katılım sağlattıramayız. Ben sosyal medya kullanmıyorum. Musa Yılmaz’ın paylaşımlarını ve gazetelerde yer alan “15 Temmuz’un darbe olduğuna inanmıyorum. 15 Temmuz’da linç edilen askerler dışında şehit kabul etmiyorum” şeklindeki bir paylaşımını görmedim. Konuyla ilgili beni arayan bir gazeteci, Gebze İlçe Başkanım ve aynı zamanda kurultay delegemiz olan Musa Yılmaz’ın 15 Temmuz etkinliklerine genel merkezin katılımı sağlanmasını isteyen yazısına tepki olarak kurultayın yapılması için imza vermesini nasıl değerlendirdiğimi sordu. Musa Yılmaz’ın törene katılmaması sebebi ile AKP’li bir ilçe başkanı ve bir milletvekilinin konuyla ilgili sert bir dille yaptığı eleştirileri de bana iletti. Bende bu diyaloglar üzerine gerekli duyduğum açıklamayı ve eleştiriyi yaparak ilçe başkanımın arkasında duydum. Musa Yılmaz’ın kurultay ile ilgili açıklamasına yapmış olduğum  açıklama farklı yönlere çekilmek istenmekte. Bunu farklı anlamak isteyen veya farklı yönlere çekmek isteyenlere vereceğim  tek cevap haddinizi bilin demektir. Vatanseverliğimizi ve vatana bağlılığımız kimse tarafından eleştirilmeye açık değildir.  Bizler Kurtuluş ve Çanakkale şehitlerinin yasını hala tutarken, bu vatan uğruna canını verenler için, asker ya da sade vatandaş ayrımı yapmaksızın şehidimiz olarak kabul ederiz. 15 Temmuz gerçekleri er ya da geç ortaya çıkacaktır. Bu darbe girişiminin halkın direnmesi ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçek cumhuriyetçi vatansever mensupları tarafından önlendiğini hepimiz biliyoruz. Bizi bu konularda eleştirmeye kalkacak olanlar öncelikle kendilerini bir sorgulasın. Biz Cumhuriyetin kurucusu, çimentosu olan partinin mensupları olarak bugüne kadar devletimize, milletimize zarar verebilecek hiçbir yapılanma, örgüt ya da cemaat ile aynı yağmurda ıslanmadık. Hiçbir kimse tarafından ‘Kandırıldık’ diyerek ortaya çıkmadık. Bizi eleştiri getirmeye, hadsizlik yapmaya kalkanlar buradaki belediyelerin FETÖ ilişkilerini sorgulasın, Pensilvanya’ya bir uçak dolusu buradan götürülen bürokratı sorgulasın. FETÖ ile tokalaşıp elimi bir ay yıkamam diyen milletvekilini sorgulasın. Bize özgürlüğümüzü bu vatanın nasıl kurtulduğunu hatırlatan, gururla kutladığımız bayramlarımız ve destanlarımız varken bu vatan topraklarında kimseye hayal kurdurmayız ve kimseye de bizim üzerimizden prim yaptırmayız. Bu böyle biline. Bir kez daha hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”Bu haber 687 defa okundu

DİĞER HABERLER

A takımına eklenen yeni isimler oldu

A takımına eklenen yeni isimler oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener A Takımını belirledi.

Bahçeli’ye CHP’den destek geldi

Bahçeli’ye CHP’den destek geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli'nin köprü ve tüneller için ödenen garanti araç geçiş ücreti için dolar ödenmesine yönelik eleştirilerine bir destek de Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) geldi.

ABD’den flaş Brunson açıklaması!

ABD’den flaş Brunson açıklaması!

Beyaz Saray Sözcüsü Sanders, Erdoğan ve Türkiye'nin Rahip Brunson konusunda haksız davrandığını söyledi.

Kent Konseyi'nden birlik çağrısı

Kent Konseyi'nden birlik çağrısı

Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Türkiye’ye yönelik yapılan emperyalist ve finansal saldırılar ile ilgili yazılı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü rahatlattı

 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü rahatlattı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Alınan tedbirlerle iyiye doğru gidiş başladı. Türkiye kimseyle bir ekonomik savaştan yana değildir. Fakat kendisine yönelik saldırı olduğunda da buna tepkisiz kalması beklenemez" dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ