Öncekiler Sonrakiler

CEYHAN STK’LARLA BULUŞTU

Ceyhan STK’larla buluştu
19 Nisan 2018 Perşembe 10:52

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Hak-İş Sendikaları başkanları ile birlikte Kaptan Kafe’de STK’lar buluşması kapsamında basın toplantısı düzenledi.

Düzenlenen toplantıya Hak-İş Sendikası’na bağlı Çelik İş, Liman-İş, Hizmet-İş Sendika şube başkanlarından Hizmet-İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, Liman İş Kocaeli Şube Bülent Akkurt, Çelik iş Şube başkanı Arif Çolak,  Çelik İş Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç, Öz Orman İŞ- Kocaeli Temsilcisi Erkan Kolcu, Öz Orman İş Sakarya Şube Başkanı Osman Sevim,  Öz-iş Şube Başkanı Ramazan Çetin katılım sağladı.

Toplantıda dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük merakla beklenen seçim tarihinin 24 Haziran 2018 olarak netleştirmesi üzerine -seçim süreci boyunca yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verilerek, değerlendirmelerde bulunuldu.


Toplantıda kısa bir konuşma yapan Başkan Ceyhan,  “Temsilcilerimiz şube başkanlarımıza Şerafettin bey sahsında teşekkür ederim. Ak parti olarak sürekli sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelmeyi önemsiyoruz. Ülke ve sendika konuları ile ilgili konularda istişare bulunmaktan memnun oluyoruz. Kongreden sonra ikinci kez STK’larla biraraya geldik. Sendika adının ne olması bizim için önemli değil. Bizim için önemli olan alın teri döken her sendikamızın yanında olmak. Çalışan kesimimizin hak ve hukukun korunması, varsa pürüzler bunları çözmek için yanlarında oluyoruz, olmaya da devam ediyoruz. Taşeron konusuyla ilgili yaşanan sorunları da gündeme getirerek 1 milyon insanımızın iş güvencesi kapsamına alınması ile birlikte sendikalarımızın üzerindeki yükü atmış durumdayız. Sendikalarımızın dik duruşundan dolayı da herkese teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın dün yapmış olduğu açıklamadan sonra 24 Haziran seçimine girdik. Artık Türkiye’nin önünden bu seçim baskısını bertaraf etmek adına, Sayın Bahçeli ile beraber liderlik ruhunu bir kez daha ortaya koydu. Bu seçim sürecini de halkın takdiriyle beraber aşacağız. Kalan bu 65 günde AK Parti olarak çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz. Bu konuda da Kocaeli en büyük desteği verecektir. En güzel neticeyi Kocaeli’den alacağımıza olan inancımız tam” dedi.


"Çıkacak sonuçlara herkes saygı göstersin"

Çelik İş Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç, ise “Konfederasyon adına AK parti İl başkanımıza ve partililerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Gündemi değerlendirmek üzere zaman zaman bir araya geliyoruz. İstişare olarak bizimle her zaman olmaya gayret gösteriyorlar. Dun gelişen konuyla ilgili Türkiye seçim gündemine girdi. Bölgemize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyoruz. Çıkacak sonuçlara herkes saygı göstersin. Tüm siyasi partilerimizin  bu konuda hassasiyet göstermesini diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Olağanüstü toplanma kararı alındı
Ayrıca bugün Olağanüstü toplanma kararı alan Ak Parti Kocaeli İl Başkanlığı, saat 12:00'de başlattıkları  İl Yürütme Kurulu Toplantısı'nın ardından saat 14:00'da AK Parti ilçe başkanları ile görüşecek. Yarın ise il yönetimi ile toplanarak, seçim çalışmaları ile ilgili bilgi alış-verişinde bulunacak.
Bu haber 589 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ