25 Nisan 2019 Perşembe 07:56
 
Öncekiler Sonrakiler

CHP’Lİ ERDOĞDU 'ÜLKEMİZ ÇOK DAHA DERİN BİR EKONOMİK KRİZİN EŞİĞİNDE'

CHP’li Erdoğdu 'Ülkemiz çok daha derin bir ekonomik krizin eşiğinde'
12 Eylül 2018 Çarşamba 15:17

.

KSO ziyaretinde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, “Ülkemiz çok daha derin bir ekonomik krizin eşiğindedir. Ancak bu sorunun doğru tanımlanmadığı ve bu sebeple de çözüm getirilemediğini görüyoruz” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ve Parti Meclisi üyesi Dr. Ayşe Eser Danışoğlu siyasal ve ekonomik krize çözüme yönelik sürdürdükleri ilimizdeki programları kapsamında Kocaeli Sanayi Odası’nı (KSO) ziyaret etti. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, il yönetim kurulu üyeleri, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, KSO Başkanvekili Çınar Ulusoy ve oda üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda Kocaeli’de hissedilen ekonomik buhran masaya yatırıldı.

MECLİS TOPLANTISINA DAVET
Ziyaretten ötürü duydukları memnuniyeti dile getiren KSO Başkanvekili Çınar Ulusoy, ileri ki dönemde bir meclis toplantısında CHP’li heyeti ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise, partinin hazırladığı siyasal ve ekonomik krizin çözümüne yönelik planı aktarmak için geldiklerini ifade ederek toplantının sanayinin başkenti olan Kocaeli için faydalı olacağına inandığını söyledi.

ÇOK DAHA DERİN KRİZİN EŞİĞİNDEYİZ
Bir anda başlayan döviz kuru hareketlenmesinin Türkiye’deki ekonomik durumun kötüye gittiğini herkese hatırlattığını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu ise, “Ülkemiz çok daha derin bir ekonomik krizin eşiğindedir. Ancak bu sorunun doğru tanımlanmadığı ve bu sebeple de çözüm getirilemediğini görüyoruz. Bugün sizlerin yaşadığı sorunları dinlemek oluşturduğumuz çözümleri paylaşmak için bir aradayız” dedi.

İŞ BİR NOKTADA KİLİTLENMEDEN
Erdoğdu’nun ardından konuşan CHP Parti Meclisi üyesi Dr. Ayşe Eser Danışoğlu ise, “Yaşanan kriz her noktada hissedilmektedir. Alım gücü, geçim bütçesi ne olursa olsun herkes derinden etkiledi. Bu iş bir noktada kilitlenmeden önce çözüm yolları yaratarak ülkemizin bu durumu en az zararla atlatması için çalışıyoruz. Hem çalışanları, hem iş dünyasını, hem vatandaşımızı bu sıkıntılı durumdan nasıl çıkartabileceğimizi sizlerle konuşmak istedik. Bu çözüm noktasında sizlerin ifade edecekleri çok önemli” diye konuştu.

Bu haber 1373 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ