izmit belediye 15 temmuz
16 Temmuz 2020 Perşembe 21:22

CHP’Lİ GENÇLER 'BU ŞEHRİ YÖNETMEYE TALİBİZ' DEDİ

CHP’li gençler 'bu şehri yönetmeye talibiz' dedi
13 Şubat 2019 Çarşamba 11:50

.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin genç meclis üyesi aday adayları Gençlik Kolları İl Örgütü’nün organize ettiği "Bu Şehri Yönetmeye Talibiz" başlıklı tanıtım programında bir araya geldi.

 CHP Gençlik Kolları İl Örgütü, 31 Mart seçimleri için başvuru dosyalarını teslim eden CHP’nin genç meclis üyesi adayları ile il binasında bir araya geldi. "Bu Şehri Yönetmeye Talibiz" başlıklı tanıtım programına CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Songül Kaya, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı MYK Üyesi Gökhan Orhan, Gençlik Kolları İl Yöneticileri, İl Yöneticileri, CHP’nin genç meclis üyesi aday adayları ve çok sayıda CHP’li genç katıldı. CHP’nin İzmit Belediye Başkan Adayı Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet de programın başında katılarak gençlere destek verdi, başka bir programı olduğunu söyleyerek ayrıldı. Programda genç meclis üyelerinin tanıtımlarının yer aldığı slayt gösterisi yapıldı. Ardından genç meclis üyesi aday adayları tek tek kürsüye gelerek kendilerini kısaca tanıttı. 

ANDIZ, “ÖNEMLİ OLAN BÜTÜN OLMAK “
Konuşmasına Leyla Atakan ve çalışma arkadaşlarını anarak başlayan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “11 Şubat, kentimiz ve partimiz açısından önemli bir gündü. CHP’nin ilk kadın il başkanı aynı zamanda ilk kadın belediye başkanı ve çalışma arkadaşlarının ölüm yıl dönümüydü. Buradan onları bir kez daha saygıyla anıyorum, ayrıca İstanbul Çekmeköy’de meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyorum. Ülkemizin başı sağolsun” dedi.  Şuan gördüğüm bu tablo beni çok mutlu etti diyen Andız, “Bugün burada eski il gençlik kolları başkanlarımı, eski ilçe başkanlarımı görüyorum. Örgütümüze emek veren, gönül veren, yürek veren arkadaşlarımız burada. Kongre süreçlerinde karşı karşıya geldiğimiz arkadaşlarımız burada. Önemli olan bir arada bütün olarak bulunabilmek, seçim sathında bütün bu kırgınlıkları bırakıp mücadeleye ortak olmaktır. Herkesin ayağına yüreğine sağlık “ diyerek katılımcıları selamladı.

ANDIZ, “SEÇİLDİĞİNİZDE ADALETLİ, HAKKANİYETLİ EŞİT OLUN “

Yerel seçimlerin öneminde bahseden Andız, “Sizlere güncel bir örnek vermek istiyorum. Bugün İzmit Belediye Başkanı, Park Bahçeler Müdürlüğünün açılışını yapıp, AKP’nin Belediye Başkan Adayını bu açılışa davet edip belediye işçilerine siyasi bir konuşma yaptırmış. Sizler seçildiğiniz zaman, her şeyden önce tabiki partiliyiz ama bizler halka hizmet etmek için bu göreve talibiz. Belediye başkanları ve meclis üyeleri sadece kendi partililerinin çıkarlarını gözetmek durumunda değil halka hizmet etmek durumundadır. Bu anlayıştan acilen 31 Mart’ta İzmit’te ve Kocaeli’de kurtulmamız gerekiyor. Sizler seçildiğinizde adaletli, hakkaniyetli, herkese eşit davranacak şekilde bir yönetim anlayışı içinde olmanız gerekiyor bu benim hem sizlerden bir ricamdır, hem de gençlik örgütleri başkanı olarak isteğimdir “ dedi.

ANDIZ, “TUGAY’IN LİSTEDE OLMASI ÖNEMLİ “

Bu parti çatısı altında siyaset yapan tüm arkadaşlarımız bizler için değerlidir diyerek sözlerine devam eden Andız, “Şuan 4 tane ilçe gençlik kolları başkanlığını yapmış arkadaşlarımız meclise aday ve diğer aday kardeşlerim. Bizler bu arkadaşlarımızın mücadelesine şahidiz. Ancak burada bir parantez açmak gerekirse bu arkadaşlarımız çok önemli hizmetler yapmıştır ama Tugay kardeşimizin yaptığı hizmeti ve çektiği sıkıntıyı hiç birimiz çekmedik. Bu anlamda Tugay’ın bizde de sizde de çok özel yeri olduğunu ben biliyorum. Kürsüye gelirken aldığı alkış da bunun bir göstergesi. Hepinizin listeye girmesi çok önemli ama Tugay kardeşimizin listede olması çok daha önemli” diye konuştu.

ANDIZ, “GENÇLİK ÖRGÜTLERİ OLARAK TÜM GENÇ ADAYLARIMIZIN ARKASINDAYIM “

“Bu şehri bu çocuklar yönetecek “ diye bir sloganımız var diyen Andız, “ Bu kamuoyunda ve Türkiye siyasetinde çok kullanılan bir slogan oldu. Bu Kocaeli Gençlik Örgütlerinin sloganıdır.  Bunun maksadı şu. AKP’ye bir mesaj, bu belediyeleri kentleri yönetenlere bir mesaj. İktidar partisi tarafından bu şehirde kart basıp maaş alan gençler var. Belediyede tanıdığı olup tamamen istek üzerine göç ettirilip belediyede çalıştırılan kişiler var. Bunları biliyoruz. İsteyene örnekleyebilirim isim isim. O yüzden bu kenti bu çocuklar yönetecek diyoruz. Bu şehrin çocuğu demek burada doğmuş büyümüş olmak demek değil. Burayı içine sindirmiş, birlikte yaşamayı kendine şiar edinmiş arkadaşlar demek. Bunu da dip not olarak söyleyeyim. Ben yola çıkan cesaret eden tüm arkadaşlarıma sonsuz başarılar diliyorum. Hiçbirini ayırmadan hepsinin Kocaeli Gençlik Örgütleri olarak arkasındayım” dedi.

ORHAN, “YILMAK YOK “

Böyle bir tabloyu görmekten büyük mutluluk duydum diyen CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı MYK Üyesi Gökhan Orhan, “ Önemli bir süreç içerisindeyiz. Sorun Türkiye sorunu artık. Rahat bir kentte yaşamak istiyorsak adayın kim olduğunu, listede kimlerin olduğuna takılmadan bulunduğumuz ilçelerde bu düzene karşı partimizin bayrağını belediye binalarına dikmenin mücadelesini vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Yılmak yok, mücadele edeceğiz. Ben mücadelenin sonunun güzellikler ve aydınlıklar olduğuna inanıyorum. Bu akşam bu tabloyu bize yaşatan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SARIBAY, “KADINLARIN VE GENÇLERİN DOLGU MALZEMESİ OLMAMALARINI SAĞLAYACAĞIM “

Birlikte çalıştığım gençlerin bir yerlere talip olması beni çok gururlandırdı, mutlu etti diyen CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “ Cinsiyet ve gençlik kotasının listelerde uygulanması için elimden geleni yapacağım. Kadınların ve gençlerin dolgu malzemesi değil hak ettikleri yerlerde olmalarını sağlayacağım. Yolunuz aydınlık ve açık olsun gençler. Siz bu ülkenin mihenk taşlarısınız geleceğimizin teminatısınız. Bu bilinçle hareket ederek hak hukuk adaletten yolunuzu ayırmayacağınıza olan inancımla bir kez daha sonsuz başarılar diliyor, sizlere yürekten desteklerimi iletiyorum “ ifadelerini kullandı.

GENÇ MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARI
Aydın Işık (Darıca), Burcu Başer Üstün (Darıca), Ozan Kaşıkçı (Darıca), Cemre Öğüt (Gebze),  Devrim Bal (İzmit), Esener Eşsiz (Gebze), Güney Yılmaz (Gölcük), Kardelen Beytaş (Derince ), Rıza Özcan Elden (Derince),  Sevgi Yaman Kel (Körfez), Sinan Çeper (Gebze)  ve Tugay Adak (Kartepe)

 


Bu haber 703 defa okundu

DİĞER HABERLER

Baba Türkkan, kızına sahip çıktı

Baba Türkkan, kızına sahip çıktı

'Yetişirm' diyen kızının sürücülüğünü yapmış

SP'li Uslu'dan AKP'ye çok sert sözler

SP'li Uslu'dan AKP'ye çok sert sözler

'Bu şerefli geceye leke düşürdünüz'

Akşener'in yakın korumasında korona çıktı

Akşener'in yakın korumasında korona çıktı

Akşener proğrama katılmaktan vaz geçti

İstinaf bozdu, Mahkeme ödesin dedi

İstinaf bozdu, Mahkeme ödesin dedi

Kılıçdaroğlu, Man adası davasında tazminata mahkum oldu

Darbeler ve darbeleri lütuf sayanlar biter halk kazanır

Darbeler ve darbeleri lütuf sayanlar biter halk kazanır

EMEP, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü vesilesiyle açıklama yapt

Başkan Yıldızlı '15 Temmuz’un siyasi ayağı araştırılmadıkça, tehlike geçmiş değildir'

Başkan Yıldızlı '15 Temmuz’un siyasi ayağı araştırılmadıkça, tehlike geçmiş değildir'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ