CHP’LİLER ESNAF ZİYARETİNDE

CHP’liler esnaf ziyaretinde
27 Şubat 2019 Çarşamba 16:00

CHP İzmit ilçe Meclis üyesi adayları Devrim Bal, Süleyman Şen, Oktay Güngördü, esnaf ziyareti yaparak vatandaşla buluştular.

Şen seçimin kaderini belirleyecek seçmen kitlesi ekonominin götü gidişinden etkilen kitle olacak, ben eski muhtar olarak Pazar’ları dolaşıyorum, insanlar en ucuzunu bulabilmek için saatlerce pazarda dolaşmak zorunda kalıyor, bunun sebebi iktidarın tarım politikasını yönetememesinden kaynaklanmaktadır. Domates kg fiyatı 7 TL, salatalık 8TL, patates bile kg 5 TL, vatandaş nasıl alsın da yesin, bakın İzmit’te o kadar verimli topraklar var ki Bayraktar, Balören, Sultaniye, Arpalık İhsaniye, buralar sadece örnek verdiklerim. Bu köylere ne ekseniz yetişir. O yüzden belediye olarak üreticiye destek verilerek üretim artırılabilir. Bu yüzden diyorum ki belediye başkanı görevi sadece kaldırım yapmak, değildir. Her şeyi düşünen belediye başkanımız adayla karşınızdayız, Millet ittifakımızın adayı Fatma Kaplan Hürriyet’tir dedi.

“Genç işsizlik arttı”

Genç meclis üyesi adayı Devrim Bal ise gençlerde işsizlik arttığını söyledi. Özellikle üniversite mezunlarının % 26 işsiz. İnşaat mühendisi, çaycılık yapıyor, öğretmen satıcı olmuş. Şimdi aileler ne için uğraşıyorlar evlatlarını zor şartlarda okutup meslek sahibi yapmak için fakat görüyoruz ki işsizlik oranı her geçen gün artıyor. Bu yönetenlerin ayıbıdır, daha doğrusu yönetemediklerinin bir kanıtıdır.

“İstihdam artacak”

Oktay Güngördü ise sanayi kentinde işsizlik oranının yüksek olması hiç doğru olmayan bir sonuç, bakın Serdar mahallesindede yaptığım ziyarette gördüm ki çok sayıda işsiz genç bulunmaktadır dedi. İzmit’i aldığımızda başkanımız millet ittifakının ortak adayı, Fatma kaplan Hürriyet iş istihdamı yaratacak projeleri hayata geçirecek. Şimdi tek derdimiz 31 Mart’a kadar durmadan yorulmadan çalışarak Fatma bacımızı belediye başkanı yapacağız dedi.
Bu haber 844 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başkan Sarıbay; “Mumcu ve Okkan’a daha çok ihtiyaç var”

Başkan Sarıbay; “Mumcu ve Okkan’a daha çok ihtiyaç var”

'saygıyla ve rahmetle anıyorum'

İYİ Parti, Nihat Gürer’i unutmadı

İYİ Parti, Nihat Gürer’i unutmadı

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı Nihat Gürer’in sene-i devriyesinde Mevlid-i Şerif programı düzenledi

Sadece Dağımızla Övünüyoruz

Sadece Dağımızla Övünüyoruz

Yılda Bir Günlük Hizmet Olmasın

AK KADINLARDAN ‘’BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ’’

AK KADINLARDAN ‘’BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ’’

İpar Katre, Tütün ve Teknoloji bağımlılığı eğitimi verdi

Akşener, Türkkan'ı yalanladı

Akşener, Türkkan'ı yalanladı

Akşener: Erken seçime gerek yok

GENÇ SAADETTE GÖREV DEĞİŞİMİ

GENÇ SAADETTE GÖREV DEĞİŞİMİ

DURTAŞ, 3 yıldır yürütmekte olduğu Gençlik Kolları Başkanlığı görevini Furkan Dursun TAŞ’a devretti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ