26 Mayıs 2018 Cumartesi 15:09
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

CHP'Lİ KADINLAR AYAKLANDI

CHP'li kadınlar ayaklandı
22 Ocak 2018 Pazartesi 12:33

Necmi Özen hakkında suç duyursunda bulundular

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşaviri Necmi Özen'in sosyal medya hesabından yayınlanan bir fotoğraf karesinde, CHP’li kadınların taşıdığı pankart photoshoplanmış ve kadınlara yönelik büyük tepki çeken ifadeler yerleştirilmişti.


CHP’lier bugün Kocaeli Adliyesi’ne gelerek Özen hakkında suç duyurusunda bulundu. Ardından adliye önünde açıklama yapıldı. Açıklamaya CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür, ve partililer katıldı.


 
Suç duyurusunun ardından Adliye önünde gazetecilere açıklama yapan CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet “O pankart sosyal medyada photosoplanarak ne yazık ki ahlaksız bir şekilde paylaşıldı. Alçak bir şekilde photoshoplandı. Necmi Özen’in bu pankartı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmasının ardından savcılık soruşturma başlattı. Bizler de bizi aşağılayan bu çirkin paylaşım hakkında sonuna kadar hakkımızı arayacağız. Bugün kadın yoldaşlarımızla birlikte sessiz kalmadık ev bizler da savcılığa şikayet dilekçesi veridk. Hem bunu photoshoplayanlar hakkında hem Necmi Özen hakkında hem de Özen’in yaptığı paylaşımın altına yine ahlaksızca hakaret edenler hakkında  şikayetimizi yaptık. Bugüne kadar Türkiye’de atmadığı tweetler yüzünden, paylaşmadığı capsler yüzünden, devlet bütçesi kullanılarak dava açılan ve yargılanan binlerce insan var. Hatta tutuklanan, ceza alanlar var. Ama ne yazık ki Necmi Özen gibileri  iktidardaki bazı eller koruyor ve hiçbir şey yapmıyor. Bugün hala koltuğunda oturabiliyorsa ona cesaret verenler ortadadır. Buna sessiz kalmayacağız. Bunun gibiler değil o koltukla oturmayı, değil Büyükşehir’de çalışmayı, insan içine bile çıkmayı hak etmiyorlar.

 

Gereğini yapın sayın başkan

Buradan Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na da sesleniyorum. Lütfen gereğini yapın sayın başkan. Eğer siz gereğini yapmazsanız biz kadınlar nefsi müdafaa hakkımızı kullanır, gereğini yaparız. Bunun gibi kişiler ceza alana kadar bu zihniyetle, bu anlayışa ve bu anlayışa cesaret verenlerle de mücadele etmeye devam edeceğiz.”

 

İpini çekin

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, valiyi göreve çağırarak Özen’in ipinin çekilmesi gerekitğini belirterek “Bir paylaşımı nedeniyle işinden atılan, FETÖ’den içeri atılan bir sürü insan var. Erdoğan ve eşiyle ilgili paylaşımlar yüzünden işinden atılan insanlar var. En son örneği İZAYDAŞ’da 6 arkadaşımız sırf eleştirel bir paylaşım yaptı diye işinden atıldı. Sayın valiyi de göreve çağırıyoruz. Bu derece insanları ötekileştiren, kadınları aşağılayan bu zihniyeti madem OHAL var, buna da karışıp bu arkadaşın da ipinin çekilmesi gerektiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.
Bu haber 926 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ebru Küçükaydın,Dur durak bilmiyor

Ebru Küçükaydın,Dur durak bilmiyor

.

CHP li adaylar Ankara'da tanıtıldı

CHP li adaylar Ankara'da tanıtıldı

CHP’nin milletvekili adaylarını tanıttığı ve seçim bildirgesini açıkladığı toplantıda partinin Kocaeli İl Örgütü neferleri de yerlerini aldı

Ufuk Ekinci, Gebze’de sahaya indi

Ufuk Ekinci, Gebze’de sahaya indi

AK Parti Milletvekili adayı Ufuk Ekinci, İlçe Başkanı İrfan Ayar ile birlikte Gaziler Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Yaman,destek istedi

Yaman,destek istedi

.

CHP Kocaeli Ankara’da

CHP Kocaeli Ankara’da

CHP’nin milletvekili adaylarını tanıttığı ve seçim bildirgesini açıkladığı toplantıda partinin Kocaeli İl Örgütü neferleri de yerlerini aldı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET