25 Şubat 2018 Pazar 16:24
 
  • 3,791 TL

  • 4,663 TL

  • 162,07 TL

  • 117.522

Öncekiler Sonrakiler

CHP'Lİ KADINLAR AYAKLANDI

CHP'li kadınlar ayaklandı
22 Ocak 2018 Pazartesi 12:33

Necmi Özen hakkında suç duyursunda bulundular

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşaviri Necmi Özen'in sosyal medya hesabından yayınlanan bir fotoğraf karesinde, CHP’li kadınların taşıdığı pankart photoshoplanmış ve kadınlara yönelik büyük tepki çeken ifadeler yerleştirilmişti.


CHP’lier bugün Kocaeli Adliyesi’ne gelerek Özen hakkında suç duyurusunda bulundu. Ardından adliye önünde açıklama yapıldı. Açıklamaya CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür, ve partililer katıldı.


 
Suç duyurusunun ardından Adliye önünde gazetecilere açıklama yapan CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet “O pankart sosyal medyada photosoplanarak ne yazık ki ahlaksız bir şekilde paylaşıldı. Alçak bir şekilde photoshoplandı. Necmi Özen’in bu pankartı sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmasının ardından savcılık soruşturma başlattı. Bizler de bizi aşağılayan bu çirkin paylaşım hakkında sonuna kadar hakkımızı arayacağız. Bugün kadın yoldaşlarımızla birlikte sessiz kalmadık ev bizler da savcılığa şikayet dilekçesi veridk. Hem bunu photoshoplayanlar hakkında hem Necmi Özen hakkında hem de Özen’in yaptığı paylaşımın altına yine ahlaksızca hakaret edenler hakkında  şikayetimizi yaptık. Bugüne kadar Türkiye’de atmadığı tweetler yüzünden, paylaşmadığı capsler yüzünden, devlet bütçesi kullanılarak dava açılan ve yargılanan binlerce insan var. Hatta tutuklanan, ceza alanlar var. Ama ne yazık ki Necmi Özen gibileri  iktidardaki bazı eller koruyor ve hiçbir şey yapmıyor. Bugün hala koltuğunda oturabiliyorsa ona cesaret verenler ortadadır. Buna sessiz kalmayacağız. Bunun gibiler değil o koltukla oturmayı, değil Büyükşehir’de çalışmayı, insan içine bile çıkmayı hak etmiyorlar.

 

Gereğini yapın sayın başkan

Buradan Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na da sesleniyorum. Lütfen gereğini yapın sayın başkan. Eğer siz gereğini yapmazsanız biz kadınlar nefsi müdafaa hakkımızı kullanır, gereğini yaparız. Bunun gibi kişiler ceza alana kadar bu zihniyetle, bu anlayışa ve bu anlayışa cesaret verenlerle de mücadele etmeye devam edeceğiz.”

 

İpini çekin

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, valiyi göreve çağırarak Özen’in ipinin çekilmesi gerekitğini belirterek “Bir paylaşımı nedeniyle işinden atılan, FETÖ’den içeri atılan bir sürü insan var. Erdoğan ve eşiyle ilgili paylaşımlar yüzünden işinden atılan insanlar var. En son örneği İZAYDAŞ’da 6 arkadaşımız sırf eleştirel bir paylaşım yaptı diye işinden atıldı. Sayın valiyi de göreve çağırıyoruz. Bu derece insanları ötekileştiren, kadınları aşağılayan bu zihniyeti madem OHAL var, buna da karışıp bu arkadaşın da ipinin çekilmesi gerektiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.
Bu haber 863 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başbakan, Kocaeli'de

Başbakan, Kocaeli'de

.

Kocaeli Saadet'e bir ayda 670 üye

Kocaeli Saadet'e bir ayda 670 üye

Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatı aylık divan toplantısını yoğun ve çoşkulu bir katılımla Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

İzmit'te 20 Bin Broşür Dağıtıldı

İzmit'te 20 Bin Broşür Dağıtıldı

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları tarafından Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilecek kongre için İzmit'te 20 bin broşür dağıtıldı.

Ayaz’dan STK’lara Kongre Daveti

Ayaz’dan STK’lara Kongre Daveti

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz STK temsilcileriyle bir araya gelerek, 25 Şubat’ta gerçekleşecek olan il kongresi için davette bulunuyor.

AK Parti’li Kadınlardan 28 Şubat Programı

AK Parti’li Kadınlardan 28 Şubat Programı

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları tarafından 28 Şubat darbesi kapsamında, ’28 Şubat Bir Onur Mücadelesidir’ konulu konferans düzenliyor.

Oy için 40 takla atanlar sizi meclise almadı

Oy için 40 takla atanlar sizi meclise almadı

Hürriyet’ten Yavuz Selim’e moral ziyareti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ