kbb 15 temmuz
bil anakolej
11 Temmuz 2020 Cumartesi 15:05

CHP'LİLER PANKART NÖBETİNDE

CHP'liler pankart nöbetinde
27 Ocak 2019 Pazar 07:30

.

Bugüne kadar her seçim öncesi AK Parti'nin seçim afişlerinin yer aldığı  Kocaeli Barosu’nun da bulunduğu binanın duvarına üzerinde CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet'in resminin bulunduğu  'Gülümse İzmit Hürriyet Geliyor' yazılı dev bir afiş asılmıştı.


İzmit Kaymakamlığı,  İzmit Belediyesi’ne yazı göndererek  Körfez Mahallesi Ankara Karayolu Caddesi, Kocaeli Plaza adresinde bulunan afişin  seçim takvimine aykırılığı sebebiyle kaldırılması istendi. Sabaha karşı 04.30'da afişi kaldırmak için bölgeye gelen ekipler CHP'lilerin direnişi ile karşılaştı. Afişin üzerine 'Bu alan Fatma Kaplan Hürriyet tarafından Martın sonuna kadar kiralanmıştır ' yazısını asarak afişi söktürtmediler.Afişin bulunduğu binanın çevresinde çok sayıda CHP üyesi nöbet tutarken  CHP Milletvekili ve İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet ile CHP İzmit ilçe başkanı Hakan Çakar'da bölgede bulunuyor.


Afişin sökülmeye çalışılması ile ilgili değerlendirme yapan Hürriyet' Her zaman olduğu gibi diğer partinin iktidar gücünü kullanarak yaptığı baskı ve yarattığı adaletsiz ortama direnmek adına, hakkımıza hukukumuza sahip çıkmak için buradayız. Yememiş içmemişler sabah 04.00'de bize kararı tebliğ bile etmeden pankartı sökmeye gelmişler. Ama bu dönem artık öyle bir dönem değil derdimiz kenti germek değil. Ama sonuçta kendimizi anlatmak adına imkanlları kullanmak zorundayız. Bu alanı Martın sonuna kadar kiralamıştık. Ancak ne yazık ki usulsüz biir şekilde ,yasal olmayan bir şekilde pankartımızı indirmeye kalkıyorlar. Biz de vatandaşı germemek adına pankartın üzerini beyaz bir pankartla kapatmıştık. Dolayısı ile aldıkları karar da zaten geçersiz hale geldi' dedi.


CHP'lilerin ppankart nöbeti devam ediyor.
Bu haber 1653 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ