27 Mart 2019 Çarşamba 06:37
 
Öncekiler Sonrakiler

CHP'LİLERDEN İSTİKLAL MARŞLI PROTESTO

CHP'lilerden istiklal marşlı protesto
26 Mart 2018 Pazartesi 09:50

.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Şehit Recep Topaloğlu Salonu’nda gerçekleştirdiği Masa Tenisi Turnuvası'nda İstiklal Marşı’nı ilahi gibi okuyan ve büyük tepki çenen mehteran takımına tepkiler dinmiyor.


CHP İzmit İlçe Örgütü, yaşanan bu olaya tepkilerini göstermek için Büyükşehir Belediye binası önünde sabah saatlerinde toplandı. İzmit İlçe Örgütü'nde bir araya gelen CHP’liler Büyükşehir Belediye binasına doğru yürüyüşe geçti. Belediye binası önünde hem polis ekipleri hem de zabıta ve özel güvenlik görevlileri önlem aldı. Büyükşehir Belediye binası önünde alınan güvenlik önlemlerinin ardından CHP'liler Sabancı Kültür Merkezi önünde İstiklal Marşı okuyarak durumu protesto etti.


CHP İzmit ilçe örgütü tarafından düzenlenen protestoya il başkanı Cengiz Sarıbay'da katıldı. CHP İzmit ilçe başkanı Küçükkaya burada yaptığı açıklamada 'Biz sorun çıkartmaya gelmedik' dedi. Küçükkaya, “Çıkmış olan bir sorunu düzeltmeye geldik. Ben isterdim ki belediye başkanı bizi ağırlasın İstiklal Marşı’nı beraber söyleyeyim. Hiç kimse İstiklal Marşımızı farklı bir noktaya getirmeyre çalışmasın. Sakın orada çalışan 50 60 garibanın üstüne bunu yıkmayın. O bando takımından biri zarar görürse gök kubbeyi başınıza yıkarım. Bu parça bir talimatla çalınmıştır. Haberim yoktu demeyin sakın. Önce Kocaeli daha sonradan Türk halkından özür dilenmelidir” şeklinde konuştu.  

Protesto eylemi grubun hep birlikte istiklal maerşı söylemesi ile sona erdi.Bu haber 874 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ