16 Ocak 2018 Salı 10:44
 
  • 3,814 TL

  • 4,685 TL

  • 163,48 TL

  • 112.159

Öncekiler Sonrakiler

CHP, RANTSAL DÖNÜŞÜM KORKUSU YAŞAYAN CEDİT’TEYDİ

CHP, rantsal dönüşüm korkusu yaşayan Cedit’teydi
21 Kasım 2017 Salı 11:26

CHP’liler, kentsel dönüşüm sesleri yükselen İzmit Cedit Mahallesi sakinlerinin mağduriyet yaşamaması için önceki gün Cedit Mahallesi Geliştirme Tanıtma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İzmit Belediyesi Meclis üyeleri Hale Meriç ve Birol Sağlam, CHP İzmit ilçe Yöneticisi Dalistan Filiz ve İzmit ilçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, önceki dönem İzmit İlçe başkanı Selman Yıldırım 2015 yılında ‘riskli alan’ ilan edilen İzmit Cedit Mahallesi sakinlerini ziyaret etti.


TOKİ VATANDAŞIMIZIN ÜÇ KURUŞUNA GÖZ DİKMESİN

Cedit Mahallesi sakinlerini dinleyen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, kentsel dönüşümün rantsal dönüşüme evrilerek insanların mağdur edilmesine karşı olduklarını dile getirdi. Hürriyet yaptığı konuşmada, “TOKİ kamusal yarar taşıması gerektiği halde, kar gütme amacı taşımaktadır. Böyle olunca da vatandaşlarımızın üç kuruşunun elden gitme tehlikesi ile karşı karşıya kalıyorlar. Burada da bunun yaşanmaması için öncelikle vicdanlı yöneticilere, sonrasında ise bilinçlenmeye ve örgütlenmeye ihtiyacınız var. Bizler de sizlerin mağdur olmaması için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay da kentsel dönüşüme değil, vatandaşların mağdur edilmesine karşı olduklarını söyleyerek, “Meclis üyelerimiz de burada sizlerin derdini dinlemeye geldi. Onlar sizin sesinizi belediye meclisinde dile getirecek. Sizler de meclis toplantısına giderek hakkınızı aradığınızı gösterin, varlığınızı hissettirin” açıklamasında bulundu.


EVLERİMİZE GELİP FOTOĞRAF ÇEKTİLER
CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ise, “İzmit’in yenileşmeye ihtiyacı var. Ancak bunu size rağmen yapamazlar. Burada oturan ailelerin durumuna göre konut inşa etmek zorundalar. Sizlerin burada olan yaşam biçiminizi yok sayamazlar. Ve burada sizden gizli bir şey yapılıyorsa, saklamaya çalıştıkları da bir şeyler vardır” dedi. Cedit Mahallesi sakinleri ise, “Evlerimize kimlik çıkartıldığını söylediler, ancak bu kimlikleri görmek istediğimiz de bizden sakladılar. Teker teker evlerimize gelip fotoğraflarını çektiler. Madem burada bizler için bir şeyler yapılmaya çalışılıyor, o zaman gelin sandık koyun referandum yapalım dedik. Ama dinlemediler. Bizlere haber vermeden çalışmaların yapılmasını istemiyoruz” dediler.
Bu haber 831 defa okundu

DİĞER HABERLER

CHP'li gençlerin başkanı Andız oldu

CHP'li gençlerin başkanı Andız oldu

.

CHP'li gençler başkanlarını seçecek

CHP'li gençler başkanlarını seçecek

.

Serhat Duyar ev sahibi olacak

Serhat Duyar ev sahibi olacak

İl başkanları toplantısı 5 Şubat'ta gerçekleşecek

AK Dilovası'nda mahalle başkanları atandı

AK Dilovası'nda mahalle başkanları atandı

Kongre sürecini geride bırakan AK Parti Dilovası İlçe Teşkilatından son olarak mahalle başkanlarının atanması ile birlikte 2019 çalışmaları start aldı.

Kaman 'ciddiye alınmalı'

Kaman 'ciddiye alınmalı'

Kaman “Silahlı eğitim verilen kamplar” iddialarını bir kez daha hatırlattı

Sarıbay, 'Türkiye bu sarmaldan kurtulmalı'

Sarıbay, 'Türkiye bu sarmaldan kurtulmalı'

Kocaeli Demokrasi Girişimi temsilcileri CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı ziyaret ederek 13 Ocak Cumartesi Günü gerçekleştirecekleri basın açıklamasına davet ettiler.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET