11 Aralık 2018 Salı 02:11
 
  • 5,326 TL

  • 6,049 TL

  • 213,58 TL

  • 92.227

Öncekiler Sonrakiler

CHP, RANTSAL DÖNÜŞÜM KORKUSU YAŞAYAN CEDİT’TEYDİ

CHP, rantsal dönüşüm korkusu yaşayan Cedit’teydi
21 Kasım 2017 Salı 11:26

CHP’liler, kentsel dönüşüm sesleri yükselen İzmit Cedit Mahallesi sakinlerinin mağduriyet yaşamaması için önceki gün Cedit Mahallesi Geliştirme Tanıtma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İzmit Belediyesi Meclis üyeleri Hale Meriç ve Birol Sağlam, CHP İzmit ilçe Yöneticisi Dalistan Filiz ve İzmit ilçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, önceki dönem İzmit İlçe başkanı Selman Yıldırım 2015 yılında ‘riskli alan’ ilan edilen İzmit Cedit Mahallesi sakinlerini ziyaret etti.


TOKİ VATANDAŞIMIZIN ÜÇ KURUŞUNA GÖZ DİKMESİN

Cedit Mahallesi sakinlerini dinleyen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, kentsel dönüşümün rantsal dönüşüme evrilerek insanların mağdur edilmesine karşı olduklarını dile getirdi. Hürriyet yaptığı konuşmada, “TOKİ kamusal yarar taşıması gerektiği halde, kar gütme amacı taşımaktadır. Böyle olunca da vatandaşlarımızın üç kuruşunun elden gitme tehlikesi ile karşı karşıya kalıyorlar. Burada da bunun yaşanmaması için öncelikle vicdanlı yöneticilere, sonrasında ise bilinçlenmeye ve örgütlenmeye ihtiyacınız var. Bizler de sizlerin mağdur olmaması için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay da kentsel dönüşüme değil, vatandaşların mağdur edilmesine karşı olduklarını söyleyerek, “Meclis üyelerimiz de burada sizlerin derdini dinlemeye geldi. Onlar sizin sesinizi belediye meclisinde dile getirecek. Sizler de meclis toplantısına giderek hakkınızı aradığınızı gösterin, varlığınızı hissettirin” açıklamasında bulundu.


EVLERİMİZE GELİP FOTOĞRAF ÇEKTİLER
CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ise, “İzmit’in yenileşmeye ihtiyacı var. Ancak bunu size rağmen yapamazlar. Burada oturan ailelerin durumuna göre konut inşa etmek zorundalar. Sizlerin burada olan yaşam biçiminizi yok sayamazlar. Ve burada sizden gizli bir şey yapılıyorsa, saklamaya çalıştıkları da bir şeyler vardır” dedi. Cedit Mahallesi sakinleri ise, “Evlerimize kimlik çıkartıldığını söylediler, ancak bu kimlikleri görmek istediğimiz de bizden sakladılar. Teker teker evlerimize gelip fotoğraflarını çektiler. Madem burada bizler için bir şeyler yapılmaya çalışılıyor, o zaman gelin sandık koyun referandum yapalım dedik. Ama dinlemediler. Bizlere haber vermeden çalışmaların yapılmasını istemiyoruz” dediler.
Bu haber 1008 defa okundu

DİĞER HABERLER

Fatih Portakal 'Yarın beni de alabilirler'

Fatih Portakal 'Yarın beni de alabilirler'

.

Erdoğan ve Bahçeli görüşmesinin saati belli oldu!

Erdoğan ve Bahçeli görüşmesinin saati belli oldu!

.

Rıdvan Kılıç, aday adayı oldu

Rıdvan Kılıç, aday adayı oldu

Saadet Partisi Çayırova İlçe Teşkilatında Meclis Üyeliği Aday Adaylığı Devam Ediyor.

Suriyelilere kaynak bulanlar EYT’lilere bulamıyor

Suriyelilere kaynak bulanlar EYT’lilere bulamıyor

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet konuk olduğu Uğur Dündar ile Halkın Arenası programında emeklilikte yaşa takılanların mağdur edildiğini söyleyerek, “Suriyelilere bile kaynak buluyorlar EYT’lilere bulamıyorlar” dedi.

Erdoğan'ın telefon konuşması interneti salladı

Erdoğan'ın telefon konuşması interneti salladı

.

Büyükakın, Öncelikli hedefimiz yaşam kalitesini artırmaktır

Büyükakın, Öncelikli hedefimiz  yaşam kalitesini artırmaktır

Büyükakın, İzmit Kapanönü ve Sanat Sokağında ki esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ