22 Mayıs 2018 Salı 09:15
 
  • 4,584 TL

  • 5,401 TL

  • 189,93 TL

  • 102.258

Öncekiler Sonrakiler

CHP 8 AY SONRA YENİDEN DANIŞTI

CHP 8 ay sonra yeniden danıştı
01 Ekim 2016 Cumartesi 00:00

CHP içerde birbirini eleştirdi ama, salon yeterincde dolmadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Örgütü Danışma Kurulu toplantısı düzenledi. Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Danışma Kurulu’nda polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Danışma Kurulu'na; CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, CHP İl Sekreteri Av. Hüseyin Acurman, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür,  CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, Eğitim Sen Şube Başkanı Suca Omurca, KYÖD Başkanı Mehmet Toker ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan Danışma Kurulu’nun açılış konuşmasını CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay yaptı. Sarıbay  “Ülkemiz gerçekten zor günler geçirmekte ve daha da zor günler de bizi beklemekte. 15 Temmuz'da yaşadığımız hain darbe teşebbüsünü halk engelledi. Bazı partililerimiz tarafından AKP ile işbirliği mi yapıyorsunuz diye eleştiriler duyuyoruz. Biz hiçbir zaman AKP ile işbirliği yapmadık, AKP’nin anlayışları bizimle bağdaşmaz.Tek birlikteliğimiz darbe karşıtlığımızdı.Hepimiz biliyoruz ki 15 Temmuz öncesi AKP FETÖ ile iç içeydi. Beraber ıslandılar yağmurda.  17-25 Aralık'ı milat kabul ediyorlar. Çünkü FETO bunların hırsızlıklarını ortaya çıkardı. Biz bu hırsızlıkların hesabını soracağız. AKP'lilerin yüzde 50'sinden fazlası FETÖ'cü' dedi. Sarıbay ayrıca Tramvay projesine de değinerek 'Bir Tramvay Projesi var halkımız bundan rahatsız. Esnaflarımız zor durumda. Solcular her şeye karşı çıkar diyorlardı ama yanlışlıklarla dolu MİA projesine karşı çıktık, MİA Projesi iptal edildi. İzmit dar alanda sıkışmış, yol açamayabilirsiniz ama yeni yarattığınız yerlerde bir çevre düzenlemesi yapmanız lazım.'dedi.


İlk olarak kürsüye çıkan eski ile başkanlarından Cevdet Barış aday belirleme yöntemini eleştirerek “Bizim acilen aday belirleme yöntemini değiştirmesi gerek. 14 yıldır AKP iktidarda biz ana muhalefetteyiz ve ortalaması hep %25’lerdeyiz. Demek ki bir yanlışlık var.' dedi.


Kadın Kolları eski başkanı Hülya Yolcubal ise 'CHP olarakyine aynı hataları yapıyoruz. Her kesimden oy alacağız diye altı okun hedefinden şaşıyoruz.1 Kasım seçimlerinin ardından durduk, duruyoruz.Bunlar bize oy vermez diyerek uzak durduğumuz insanlar var. Seçilmiş yöneticiler siyaseti cenazelerden, açılışlardan, düğünlerden arındırmalıyız. Her üyemizin parti politikalarını halka anlatmasını sağlamalıyız. Yapmamız gereken tek şey çok çalışmak.


Kürsüye çıkan bir çok isim CHP'nin politikalarını eleştirirken CHP Gebze ilçe Başkanı Recep Dursun 'Demokrasi mücadelesi veriyoruz. Bu parti haramilerin, saltanat çetelerinin kurduğu bir parti değildir. Ülkemizin üzerine karabasan gibi çöken AKP, cumhuriyet değerlerini yok ediyor. Bunun hesabını soracağız. Teslim alınamayan tek kale CHP'dir. Olumsuzluklara rağmen umutsuz değiliz" dedi.KYÖD Başkanı Mehmet Toker 'Gelin kendimizi konuşalım.'  CHP'li Zihni Tosun, 'Cumhuriyet Halk Partisi köklü bir parti. Ama bakıyorum şimdi kuyruğumuz sıkıştı mı Çeşme’lerde, Bodrum’lardayız.


Remzi Özkan, "Eğer ön seçim yapılmaz ise ilçe örgütü üyeleri, parti binalarını işgal etsin"


Tahsin Özer, "Şu salona bakın bomboş. 12 ilçe var. Utanıyorum. Biz camiye gidince yapmacık davranıyoruz.


Cevahir Akyıldız, 'Kocaman bir sivil darbe yaşıyoruz. Biz parti olarak kimsenin yanında olduk mu?


'CHP eski Grup Başkanvekili Fahri Örengül, “Böyle toplantılarda bugüne kadar yapılan sonuçların gösterilmesinde ve bilgilendirme yapılmasında fayda var. Burada öncelikle Kocaeli’yi konuşmak lazım. Adaylarda mı, örgütlenmekte mi hata yapıyoruz bilmemiz lazım? Bunları araştırdığımız kanısında değilim.'dedi.
Bu haber 4134 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET