23 Ağustos 2019 Cuma 19:39

CHP İL BAŞKANI CENGİZ SARIBAY’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’dan Ramazan Bayramı mesajı
02 Haziran 2019 Pazar 16:41

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Ramazan Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Kimseyi ayrıştırmadan, insanları birbirinin derdine ortak eden, paylaşmanın, hoşgörünün ortak paydası bayramlarımız kültürümüzün, yaşam değerlerimizin en önemli unsurlarıdır. Mazlumun, yoksulun aşına, ocağına el birliği ile daha fazla katkı sunmamıza vesile olan bayramlardaki insani tavırların yılın birkaç günü değil, her gününde sürmesi için yıllardır eşitsizliklerle, adaletsizliklerle mücadele etmekteyiz. Aç yatan komşumuza, kıyafeti olmayan gariban çocuğumuza, sofrasına ekmek alamayan ailelerimize, iş bulamayan anne babalarımıza, şifa arayan hastalarımıza imkanımız varken el uzatmazsak, toplum olarak sosyal bir örgütlenme ile ortaya adaletli bir paylaşım koymazsak bayram kutlamalarının şatafat ve gösteriş dışında hiçbir çerçevesi olmaz, anlamı kalmaz. Her zaman dile getirdiğimiz gibi; ülkemizde ve tüm dünyada kimsenin ayrıştırılmadan huzur içerisinde, adaletin herkes için işlediği, eşitsizliklerin ortadan kalktığı, paylaşımların çoğaldığı bir yaşam sürmesini diliyor, Ramazan Bayramı’nın da herkes için eşit paydada hem maddi hem manevi olarak bolluk, bereket, huzur, sağlık ve mutluluk içerisinde geçmesini, sağlanmasını istediğimiz eşitliğin her daim devam ettirilmesini temenni ediyorum.”

Bu haber 1461 defa okundu

DİĞER HABERLER

Andız,'Yapılan zam tarikat ve cemaat yurtlarına mecbur bırakıyor '

Andız,'Yapılan zam tarikat ve cemaat yurtlarına mecbur bırakıyor '

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasına haftalar kala yurt ücretlerine gelen yüzde 20'lik zamma tepki gösterdi.

CHP Kocaeli Kaz Dağları’nda doğa için nöbette

CHP Kocaeli Kaz Dağları’nda doğa için nöbette

CHP Kocaeli İl Örgütü, Kaz Dağları’ndaki katliama dur demek için Çanakkale’de süren doğayı koruma nöbetine katıldı.

CHP Kartepe’de yeni yönetim resmen göreve başladı

CHP Kartepe’de yeni yönetim resmen göreve başladı

.

Şanbaz Yıldız, MHP il başkanı Ünlü'ye çok sert sözlerle cevap verdi

Şanbaz Yıldız, MHP il başkanı Ünlü'ye çok sert sözlerle cevap verdi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ