17 Temmuz 2019 Çarşamba 18:49
 
Öncekiler Sonrakiler

CHP KOCAELİ ADAYLARINI TANITTI

CHP Kocaeli adaylarını tanıttı
25 Mayıs 2018 Cuma 15:18

.

CHP Kocaeli İl Örgütü’nün 27. Dönem Milletvekili adaylarını tanıttığı programda verilen ortak mesaj, “Muharrem İnce Cumhurbaşkanı, CHP parlamento da lider olacak” oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Örgütü 27. Dönem Milletvekili adaylarını Kocaeli Yüksek Öğrenimliler Derneği’nde (KYÖD) düzenlediği toplantı ile partililere tanıttı. Aday listesinin ilk üç sırasında yer alan CHP Kocaeli Milletvekilleri Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, il yönetim kurulu üyeleri, milletvekili adayları Prof. Dr. Muhip Kanko, Av. Osman Anıl Acurman, Ebru Küçükaydın, Yeşim Akpınar, Orkun Utkubaş, Sezer Nilgün Aydın, Tuğman Kayalı, Av. Zeynep Çiğdem Cambaz, ilçe örgütü başkanları, milletvekili aday adayları ve partililerin katıldığı tanıtım toplantısı büyük bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. Adaylardan Dr. İsmail Demir, Ali Güneş’in mazeret bildirerek programa katılamadığı öğrenildi.

ÖRGÜT İÇİNDE SIRALAMA ÖNEMLİ DEĞİL
Partililerin Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantının açılış konuşmasını CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay gerçekleştirdi. Sarıbay, aday tanıtım programına katılan herkese teşekkür ederken, 44 aday adayının olduğunu hatırlatarak başvuruda bulunan herkesi cesaretinden ötürü kutladı. Aday listesine seçilen 13 kişiye başarılar dileyen Sarıbay, “Sıralamanın önemli diye adlandırılan kısmı seçilebilir olmaktan kaynaklıdır ancak örgüt içerisinde sıralamanın önemi yoktur. 1. sıradaki arkadaşımız da 13. sıradaki arkadaşımız da bizim için aynı değerdedir” açıklamasında bulundu.

ADAYLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER
Milletvekili adaylarına bazı tavsiyelerde bulunan Sarıbay, “Yaş bakımından bir büyüğünüz olarak adaylarımıza dikkat etmesi gereken hususları anlatmak istiyorum. İlk olarak hiç bir aday arkadaşımız katıldıkları programlarda insanlarla tartışmaya girmemeli. Herkesin kılık kıyafetine dikkat etmesi gerekir. Kimseye gidip marka kıyafetler giyinin demiyorum ancak günlük kıyafet ile bir tişört ile seçim çalışmalarına katılmayın. Bindiğiniz araçlar asla trafikte kural ihlali yapmamalı. Çakar kullanmamalısınız. Erkek arkadaşlarımız tıraş olmalı, kadın arkadaşlarımız saçlarını derli toplu taramalı. Kimse gücenmesin ancak bu bir kere söylenecek bir şeydir. Bunlara dikkat etmemiz gerekir” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU İFTARA GELİYOR
Sarıbay, “Gittiğiniz yerlerde nutuk atar gibi konuşmaya çalışmanıza gerek yok. Karşılıklı sohbet ediyormuş gibi konuşma yapmanız, sizi dinleyen insanları sizin de dinlemeniz gerekiyor. Hiç bir arkadaşımız din ile ilgili bir tartışmaya girmesin. Siyasette dinin işi yoktur. Allah ile kul arasına girilmez” dedi. 6 Haziran Çarşamba günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Gebze’de verilecek olan iftar yemeğine katılacağını duyuran Sarıbay, “400 kişilik olmasını planladığımız bu iftar yemeği için genel merkezimiz bizden partililer yerine çevre esnafı, iş adamları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları gibi partili olmayan vatandaşlarımızın katılımını sağlamamızı istedi. iftar yemeğine katılabilir miyim talebi ile bize ricada bulunmayın. Ulaşmak istediğimiz kesim partili olmayanlardır” ifadelerini kullandı.

İNCE İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin 9 Haziran Cumartesi Günü Kocaeli mitingi için il örgütünün hazırlıklarını tamamladığını ifade eden Sarıbay, “Muharrem İnce mitingi için ilçe başkanlarımızın da organizasyon çalışmalarını bir an önce bitirmelerini istiyorum” diye konuştu. 26 Mayıs Cumartesi Günü Ankara JW Marriot Hotel’de Türkiye genelindeki CHP İl Örgütü Başkanları ve milletvekili adaylarının katılımı ile gerçekleştirilecek olan aday tanıtım ve seçim bildirgesinin açıklanması programına katılacaklarını duyuran Sarıbay, “Yarın çok güzel bir atmosfer bizi bekliyor. Adaylarımız ile birlikte Ankara’da olacağız” dedi. Sarıbay’ın konuşmasının ardından CHP Kocaeli 27. Dönem Milletvekili adayları söz olarak partililere şu şekilde hitap etti;Av. Zeynep Çiğdem Cambaz
“Zor bir durumdan geçmenin en kolay yolu içinden geçmektir. Hep beraber, birlik ve beraberlik içinde ‘Tamam’ diyerek bu yoldan geçeceğiz”

Tuğman Kayalı
“1950’den beri iktidar olamadığı halde yılmadan, sinmeden mücadele eden, hiç bir zaman heyecanını kaybetmeyen Cumhuriyet Halk Partilileri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. 16 yıldır AKP karanlığı yaşıyoruz. Bu AKP karanlığından çıkmanın yolu da hep birlikte mücadele etmekten geçiyor. 16 yıl boyunca yaptığımız mücadelede hep başımızın dik durması AKP’yi kaybetme noktasına getirdi. Bugün AKP’nin genel başkanı sanki yıllardır muhalefetteymiş de yeni bir şeyler yapacakmış, yanlış olanları düzeltecekmiş gibi seçim beyannamesini açıklıyor. Bu da onların gidici olduğunu gösteriyor. Biz onları yok edeceğiz.”

Sezer Nilgün Aydın
“Yaşam felsefem, kendine yapılmasını istemediğini sende başkasına yapmadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iç ve dış siyaset politikalarını meclise taşımak için aday oldum. Cumhuriyet Halk Partisi dışındaki oyların partiye gelmesi için aday oldum. ‘Birlik ve beraberlik ölümden başka her şeyi yener’ demişti Mustafa Kemal Atatürk. Bizde bu düşünce ile hep birlikte daha iyiye, ileriye ulaşacağız”

Av. Orkun Utkubaş

“Ülkemizin geçtiği kötü koşullarda partililerimize ve vatandaşlarımıza yardımcı olmak için genç bir bakış açısı getirebilmek için bu yola çıktım. Beni adaylığa layık gören herkese teşekkür ediyorum”


Yeşim Akpınar

“Ülkemiz OHAL koşullarında baskı ve faşizm ortamında bir seçime gidiyor. Devletin bütün kurumları ve olanakları Erdoğan’ın emrinde ve AKP iktidarı için seferber olmuştur. OHAL şartlarında demokrasiden, adil ve eşit bir seçim ortamından bahsedilemez. Ama artık devletin zoruyla ve gücüyle,  havuz medyasının yalan yanlış arsız yayınlarıyla yapılacaklarında sonuna gelindi. Her gün TRT’de hakarete uğrayan küfür edilen bu halk artık hesap soracak. Bu zorba ağzı bozuk faşist iktidar, işçi düşmanı fıtratçı kaderci zihniyet, din istismarcısı iki yüzlü sahte iktidar, kadın düşmanı cinsiyetçi gerici, ihale çetesi, bilim ve akıl düşmanı, akademi düşmanı cahil, çevreye doğaya, ormana, dereye düşman bu talancı yalancı, halkı dinine inancına ırkına mezhebine yaşam tarzına göre ayıran ve birbirine düşman eden bu ırkçı iktidar artık gidecek. Biz kazanacağız”


Ebru Küçükaydın
“Kendi evladım için hissettiğim hassasiyeti hepimizin evlatları için hissediyorum. Çocuklarımızın geleceği için bir şeyler yapabilmek adına yıllarca sürdürdüğüm gazetecilik mesleği bir yere kadar bana basamak oldu. Bu noktadan sonra siyasetin gerektiğine karar verdim. Siyaset arenasında bedeninizi taşın altına koymanız gerekiyor. Bu yüzden ben Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında Cumhuriyet’in ilkeleri doğrultusunda bu ülkenin varlığı için mücadele vereceğim”

Av. Osman Anıl Acurman
“Bu şehirde gençlerin artık etkin olması için, bu şehrin kerpiç gibi pişirdiği gençlerin artık söz sahibi olması için yola çıkmak istedim ve partim bana çok güzel bir yerde çok güzel bir fırsat verdi. Bende bu fırsatı en iyi şekilde kullanmak istiyorum. Bu fırsatın layığı olmak hatta layığının ötesine geçmek istiyorum. Ben tüm adaylarımızı kutluyorum. Herkesin ortak derdi aynı. Artık insanlar kendi dertlerinden vazgeçti. Çocukları, torunları için kendi yaşamlarından daha iyi günler istiyorlar. Daha iyi bir gelecek istiyorlar. Hepsi, biz yaşadık biz çektik ama onlar çekmesin diyor. Ülkeyi değiştirmek istiyorlar. Ülkenin bir değişime girmesi için herkesin, partili partisiz herkese görev düşüyor”

Prof. Dr. Muhip Kanko
“Akademik kariyerimi tamamladıktan sonra ülkemizin bir takım sıkıntılarda olduğunu gördüğüm için 2015 yılında siyasete girdim. 2015 yılında aday listesine giremedim ancak çalışmalarımı hep sürdürdüm ve partililerim bana el uzattı. Ve bugün buradayım. Hiç bir aday adayı arkadaşımız asla umutsuz kalmamasını, umutlarını olgun tutmasını istiyorum. Mutlaka eninde sonunda başarıya ulaşacaksınız. Kuruluşumuzu ve kurtuluşumuzu Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde sağladık. 2002’den beri Türkiye’de dejenereye uğratılmış devlet yapısını, fakirleştirilmiş halkımızı yeni bir açılıma taşımak için Sayın Muharrem İnce ve Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde yeni bir restarasyon hükümetinin parçası olabilmek için aday oldum”

Tahsin Tarhan
“Cumhuriyeti kuran partide siyaset yapıyoruz. 320 kişi üstümüze yürü mecliste tartaklandık, saldırıya uğradık. Ancak hiç bir baskı bizi yıldırmadı. Doğrularımızdan, ülkemizi refaha ulaştıracak kararlardan vazgeçmedik. 430 km adalet için yürüdük. Biz varsak eğer Türkiye özgürlüğüne kavuşacaktır. Ben inanıyorum ki Muharrem İnce Cumhurbaşkanı, Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan olacaktır. İdeolojik olarak aynı düşünceleri paylaşmadığımız diğer siyasi partilerle birlikte yürüyoruz ve bu yürüyüşü hep birlikte devam ettirmeliyiz. Çünkü parlamenter sistemin devam etmesini istiyorsak, özgür bir Türkiye istiyorsak hep birlikte çalışmalıyız”

Haydar Akar
“ İnanmak başarmanın yarısıdır. CHP 1977’den sonra ilk defa iktidara bu kadar yakın. Parlamenter sistem devam ediyor olsaydı belki bu kadar iktidara yakın olamazdık. Bu durumu iyi kullanmalıyız. bir an evvel aday ve liste tartışmalarını bitirmeliyiz. İki hedefimiz var Muharrem İnce’yi bu ülkenin 13. Cumhurbaşkanı yapmalıyız. Muharrem İnce’de ince ince dokuyarak geliyor. İkinci hedefimiz Millet İttifakı’nı bu kentte birinci yapmalıyız. Renklerimiz farklı olabilir ancak hedefimiz aynı. Türkiye’nin özgürlüklerine, demokrasiye, adalete kavuşması için birlikte hareket etmeli, ülkemizi yeniden parlamenter sisteme kavuşturmak için birlikte çalışmalıyız”

Av. Fatma Kaplan Hürriyet
“Üst üste seçimler geçirdik. Anayasa referandumunu gördük, darbeler gördük. Ama aynı inançlılıkla, kararlılıkla, cesaretle büyük bir azimle Türkiye’nin, kentimin, partimin ve bütün milletimin refahı için mücadele etmeye gayret edeceğim. Gözümüzü budaktan sakınmadık. Hiç bir şeyden korkmadık. Haksızlıkların, hukuksuzlukların, adaletsizliklerin, hırsızlıkların, yolsuzlukların önüne geçmeye çalıştık. Vatandaşın derdine derman araya çalıştık. Bu yol da adalet inancına inanmış herkes ile 25 Haziran sabahına aydınlık bir Türkiye’ye, CHP liderliğinde ile güçlü bir parlamentonun olacağı, Muharrem İnce’yi cumhurbaşkanı olarak gördüğümüz bir güne uyanacağız. Zorbalığın ölümünü de göreceğiz, güneşin yeniden doğuşunu da. Herkesin inancına, cesaretine, çalışmasına ihtiyacımız var”

Bu haber 539 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ