21 Mayıs 2019 Salı 16:50
 
Öncekiler Sonrakiler

CHP SEÇİM ÖNCESİ KARIŞTI

CHP seçim öncesi karıştı
21 Mayıs 2018 Pazartesi 13:59

.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’de milletvekili aday adayı olan 44 isim içerisinden 13 kişilik milletvekili aday listesinin belli olmasının ardından listeye giremeyen isimler itirazda bulunmak üzere soluğu genel merkezde almaya başladı.


Kendi içlerinde bile ikiye bölünen milletvekili adaylarının bir kısmı genel merkezin kararına saygı duyduklarını belirtirken, bir kısmı ise tüm ilçelerden temsil olmaması eleştirisinde bulundu.


Listede ilk üç sıra Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan sıralaması değişmezken, 4’üncü sırada Muhip Kanko, 5’inci sırada Anıl Acurman, 6’ıncı sırada Ebru Küçükaydın, 7’nci sırada Yeşim Aydemir Akpınar, 8’inci sırada Orkun Utkubaş, 9’üncu sırada İsmail Demir, 10’uncu sırada Tamer Solakoğlu, 11’inci sırada Nilgün Aydın, 12’inci sırada Tuğman Kayalı ve 13’üncü sırada Zeynep Çiğdem Canbaz yer aldı. Listede CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ise yer almadı.


“İstifa ederim demek; CHP’ye ihanet etmek demektir”

Milletvekili adayları ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu liste CHP’nin listesi. 44 kişi CHP’den seçildi. Dışarıdan seçilmedi. Başvururken her şeyi göze almak lazım. Kimse onlara liste sırası konusunda söz vermedi. Tabi ki beklenen gibi olmayabilir sonuç fakat partiye küsme olmaz. Siz milletvekili aday adayı olurken kendinizi teslim etmişsiniz. Ben listede istediğim yerde değilim, İstifa ederim demek; Türkiye’ye, CHP’ye ihanet etmek demektir. Bizim amacımız karşımızdaki diktatörü devirmek. Listelerle ilgili tartışmayı doğru bulmuyorum. Bu liste bizim listemizdir. Konuyla ilgili tartışmayı lüzumsuz buluyorum” dedi.


“Demek ki biz yeteri kadar emek vermemişiz”
27’nci dönem milletvekili aday listesinde yer alamayan Mehmet Ümit Küçükkaya, “Hayırlı olsun. Düzenleyen arkadaşların çok detaylı şekilde düzenlediği anlaşıyor. Buram buram emek kokan bir liste. Demek ki biz yeteri kadar emek vermemişiz. İsimler önemli değil. Önemli olan CHP’nin iktidar olmasıdır. Biz yine partimiz için çalışacağız” diye konuştu.


Bu haber 688 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ