24 Şubat 2020 Pazartesi 10:40

CHP SİYASİ PARTİ ZİYARETLERİNE BBP’DEN BAŞLADI

CHP siyasi parti ziyaretlerine BBP’den başladı
20 Ocak 2019 Pazar 16:13

CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay siyasi parti ziyaretlerine ilk olarak BBP İl Teşkilatı ile başladı, 31 Mart seçimlerini masaya yatırdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) yöneticisi Selman Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisi CHP üyesi Ercan Umutlu, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. BBP Kocaeli İl Başkanı Eyüp Arıcan ve yönetiminin hazır bulunduğu ziyarette yerel seçim süreci masaya yatırıldı.

CUMHUR İTTİFAKI DIŞINDAKİ TÜM PARTİLERE GİDECEĞİZ
Ziyarette konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz partinin çalışmaları hakkında bilgi vererek, seçim sürecinde Cumhur ittifakı içerisinde bulunmayan tüm siyasi partileri ziyaret edeceklerini ve ilk ziyaretlerini BBP Kocaeli İl Teşkilatı’na yaptıklarını ifade etti. Sarıbay, “Mahalli seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi ile MHP dışındaki tüm siyasi partilerden desteklerini istiyoruz. Halkımızın doğru kararı sandıkta vereceğine inanıyoruz” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR ÖZEL KALEM BÜTÇESİ KARAMÜRSELDEN FAZLA
CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise, belediye bütçelerinin halka hizmet yerine  iktidar partisinin seçim çalışmalarında kullanıldığını söyledi. Akar, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin son 12 yılda 18 milyarlık bir bütçesi var. Buna belediyenin yan kuruluşlarının bütçesi dahil değil. Bu bütçenin nereye harcandığını belli değil. 2010 yılında büyükşehir belediyesi özel kalemi 10 milyon para harcamışlar. 10 yılda 49 milyon harcamış. Bir büyükşehrin özel kalem bütçesi Karamürsel, Kandıra bütçesinin 2 katı olmuş” dedi.

VATANDAŞ BU GİDİŞATA DUR DİYECEK

Büyükşehirde ciddi harcamaların yapıldığına dikkat çeken Akar, “Bir büyükşehir özel kaleminde 1-1,5 milyonluk bir bütçe ayırabilir ama bu rakam bir anda 10 binlere çıkıyorsa bu göze batar, altında bir şey aranır, sorgulanır. İktidar vaat ettikleri projeleri hayata geçiremiyor, problemleri çözemiyorsa vatandaş da bu gidişatı değiştirir. Vatandaş bu gidişatı değiştirmelidir” açıklamasında bulundu.


Bu haber 1216 defa okundu

DİĞER HABERLER

TÜNELİN UCU KARANLIK

TÜNELİN UCU KARANLIK

2020 YILINDA FATURA 2 KAT ARTACAK

Taşdemir:Alçakça bir saldırı!

Taşdemir:Alçakça bir saldırı!

MADDİ ZARARA UĞRADIM

Saadet, Lastik-İş'e gitti

Saadet, Lastik-İş'e gitti

Saadet Partisi, Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı’yı ziyaret etti

İYİ PARTİ KANDIRA 2. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

İYİ PARTİ KANDIRA 2. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Hilal Kübra Altınay güven tazeledi

YILDIZLI: PARTİMİZİN MAYASINDA ALIN TERİ VAR

YILDIZLI: PARTİMİZİN MAYASINDA ALIN TERİ VAR

EMEK MÜCADELESİNİN YANINDAYIZ

PELİN COŞTUR FİLİZ MAZBATASINI ALDI

PELİN COŞTUR FİLİZ MAZBATASINI ALDI

Filiz bugün mazbatasını alarak görevine resmen başladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ