17 Aralık 2018 Pazartesi 02:28
 
  • 5,367 TL

  • 6,070 TL

  • 214,26 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

DAVADAN KAZANDIĞIM O PARAYI...

Davadan kazandığım o parayı...
23 Temmuz 2018 Pazartesi 13:50

.

2017 yılında terör örgütü FETÖ’nün Kilis’teki yapılanmasına ilişkin ulusal basında yer alan haberde kendi fotoğrafının kullanılmasına yönelik açtığı davadan 5 bin lira tazminat kazanan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz,  davadan kazandığı parayı 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği’ne bağışlayacağını söyledi.

“Haklı davamı kazandım”
17 Ocak 2017 tarihinde bir basın mensubu tarafından Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan haberle ilgili yaşanılan hukuki sürecin sonucunu anlatan Hasan Ayaz, “Hürriyet Gazetesi’nde şahsım adına ‘Gülen takke vermiş’ başlıklı bir haber çıkmıştı. Kilis iddianamesiyle  yayınlanan bu haber ile ilgili FETÖ’cü bir haber yapmış. Bu haberi yapan adam karanlık bir adam. Benim resmimi koymuşlar. Basının amiral gemisi olduğunu iddia eden bir gazetede bu beyefendi, isim benzerliğinden dolayı benim fotoğrafımı koymuş. Avukatım aracılığıyla dava açtım. 25 bin liralık tazminat davası açtım. 2 yıla yakın süren bu davayı 5 bin lira olarak kazandık” dedi.

“Şehit ve gazilere bağışlamak istiyorum”
Davada kazanılan bu tutarı hayır işinde kullanılacağını söyleyen Ayaz, “Kazandığımız davanın miktarı önemli değil, alnımızın akıyla haklı olduğumuz bize yapılan bu iftirayı kazanmış olmanın gurunu paylaşmak istedim. 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği adında bir dernek var. Eğer kabul ederlerse onların manevi düşüncelerine saygısızlık yapmak istemiyorum. Bana verilen bu parayı o derneğe vermek istiyorum. Onların manevi hatırasına ne söylesek azdır. Bu konuda çok dikkatli olmanızı istiyorum. Resimde bir tablodur. Bunlar basit işler değil. Biz siyasiyiz diye herkesten de sopa yiyecek halimiz yok” dedi.

Bu haber 851 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gebze’de Büyükakın’a sevgi seli

Gebze’de Büyükakın’a sevgi seli

Gebze Kent Meydanı’nda vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Büyükakın, esnafları da ziyaret eden hayırlı işler diledi.

Bakan’dan Kandıra yolu itirafı; Duble yol 2019’da bitmeyecek

Bakan’dan Kandıra yolu itirafı; Duble yol 2019’da bitmeyecek

.

Şatafata para var EYT’ye yok

Şatafata para var EYT’ye yok

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı basın açıklamasında emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını dile getirdi.

Hürriyet’ten hükümete, '3600 sözünüzü tutun!'

Hürriyet’ten hükümete, '3600 sözünüzü tutun!'

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı basın açıklamasında 3600 ek gösterge sorununu dile getirdi.

Türkkan,Kapalı postanenin peşini bırakmıyor

Türkkan,Kapalı postanenin peşini bırakmıyor

.

Tahir Büyükakın,'Kadınlar ekonomik hayatta olmalı'

Tahir Büyükakın,'Kadınlar ekonomik hayatta olmalı'

Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları tarafından Sabri Yalım Parkı’nda kadın emeğinin sergilendiği kermesin açılışına katıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ