26 Mayıs 2019 Pazar 09:16
 
Öncekiler Sonrakiler

DAVADAN KAZANDIĞIM O PARAYI...

Davadan kazandığım o parayı...
23 Temmuz 2018 Pazartesi 13:50

.

2017 yılında terör örgütü FETÖ’nün Kilis’teki yapılanmasına ilişkin ulusal basında yer alan haberde kendi fotoğrafının kullanılmasına yönelik açtığı davadan 5 bin lira tazminat kazanan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz,  davadan kazandığı parayı 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği’ne bağışlayacağını söyledi.

“Haklı davamı kazandım”
17 Ocak 2017 tarihinde bir basın mensubu tarafından Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan haberle ilgili yaşanılan hukuki sürecin sonucunu anlatan Hasan Ayaz, “Hürriyet Gazetesi’nde şahsım adına ‘Gülen takke vermiş’ başlıklı bir haber çıkmıştı. Kilis iddianamesiyle  yayınlanan bu haber ile ilgili FETÖ’cü bir haber yapmış. Bu haberi yapan adam karanlık bir adam. Benim resmimi koymuşlar. Basının amiral gemisi olduğunu iddia eden bir gazetede bu beyefendi, isim benzerliğinden dolayı benim fotoğrafımı koymuş. Avukatım aracılığıyla dava açtım. 25 bin liralık tazminat davası açtım. 2 yıla yakın süren bu davayı 5 bin lira olarak kazandık” dedi.

“Şehit ve gazilere bağışlamak istiyorum”
Davada kazanılan bu tutarı hayır işinde kullanılacağını söyleyen Ayaz, “Kazandığımız davanın miktarı önemli değil, alnımızın akıyla haklı olduğumuz bize yapılan bu iftirayı kazanmış olmanın gurunu paylaşmak istedim. 15 Temmuz Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği adında bir dernek var. Eğer kabul ederlerse onların manevi düşüncelerine saygısızlık yapmak istemiyorum. Bana verilen bu parayı o derneğe vermek istiyorum. Onların manevi hatırasına ne söylesek azdır. Bu konuda çok dikkatli olmanızı istiyorum. Resimde bir tablodur. Bunlar basit işler değil. Biz siyasiyiz diye herkesten de sopa yiyecek halimiz yok” dedi.

Bu haber 904 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ