01 Haziran 2020 Pazartesi 09:34

DEMİRTAŞ 'PLANLI SALDIRIYDI'

Demirtaş 'Planlı saldırıydı'
09 Haziran 2019 Pazar 00:00

CHP İzmit Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut, eski İzmit Gençlik Kolları Başkanı Mehdi Kaan Günan ve CHP üyesi Oğuzhan, İYİ Partili baba ve oğulu  darp ettikleri öne sürülmüş konu yargıya intikal etmişti.


Yaşanan olayın ardından CHP kanadından sağ duyu çağrıları gelirken  İYİ Parti yöneticileri de sap duyu çağrılarının yanı sıra sorumlular hakkında gerekenin yapılmasının beklendiği dile getirilmişti.

CHP’liler tarafından darp edilen İYİ Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Deha Demirtaş ise yaşananları anlattı. Olayın “kız meselesi” yönündeki ifadelere tepki gösteren Demirtaş, “Tasarlayarak yapılan planlı bir saldırıdır” 


Deha Demirtaş’ın açıklamasında şu görüşlere yer verdi;


 “05.06.2019 gecesi evimin önünde yaşadığım bu menfur olay bir süredir kamuoyunu meşgul etmektedir. Bu yaşanan olayların ötesinde hakkımdaki asılsız iddialar beni ve ailemi derinden sarsmış, psikolojimizi altüst etmiş ve itibarımızı zedelemiştir. Olay günü babam ve kardeşim ile birlikte evimin önünde saat 03:30 sularında tam eve girecekken, sabahında bayramlaştığımız, birbirimize sarıldığımız ve aylardır birlikte çalıştığımız insanların saldırısına uğradık. Evimin önüne arabalarıyla gelip bayramlaşma ve selamlaşma bahanesiyle arabalarından inerek bize karşı aniden böyle bir saldırıya başvurmaları tarafımızca anlaşılamamıştır. Olay; bir kavga, karşılıklı tartışma veya bir sürtüşmeyle başlamamış olup sebebini bilmediğim şekilde tasarlayarak yapılan ani ve planlı bir saldırıdır. Ayrıca belirtildiği gibi bir kız mevzusu da yoktur. Bu iddialar asılsızdır. Kız kardeşe sahip bir ağabey olarak ortaya atılan kız arkadaşımızın da bu konuda isminin geçmesi son derece utanç verici ve yanlıştır. Olayın, bağlı bulunduğum İYİ Parti ve ittifak halinde olduğumuz CHP ile bir alakası olmamakla birlikte siyasi bir olay da değildir. Ancak geçiştirmeye yönelik ‘olur böyle şeyler’ tarzındaki açıklamalardan da son derece rahatsız olduğumu belirtmek isterim. 17 yıl sonra İzmit’te kazanılmış bir zaferin onurunu ve ağırlığını taşıyamayan bu kişilerin yaptığı hareketin CHP’ye mal edilmesi yanlış olsa da bu saldırganlar hakkında CHP’nin gereğini yapacağına inancım tamdır. Yasal sürecin de sonuna kadar takipçisi olacağımı belirtmekle birlikte böyle bir olayla gündeme gelmekten utanç duyuyorum.”  

Bu haber 3133 defa okundu

DİĞER HABERLER

Korkmaz’dan Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediyesine tepki

Korkmaz’dan Kocaeli Büyükşehir ve Gebze Belediyesine tepki

Hünkâr Çayırı mı, Beton çayırı mı?

Katıroğlu'nun iddiasına Türkkan'dan çok sert açıklama

Katıroğlu'nun iddiasına Türkkan'dan çok sert açıklama

'Gerçekler yüzüne vurulunca sıkıntıya düşmüş'

MHP Dilovası İlçe Başkanı Ayaz’dan çok sert kınama

MHP Dilovası İlçe Başkanı Ayaz’dan çok sert kınama

Kahpece şerefsizce yapılan hain saldırıyı nefretle kınıyorum

Havaalanımız var uçak inmez

Havaalanımız var uçak inmez

Tren istasyonumuz var tren durmaz…

MİLLETE 100 MİLYONLUK BAYRAM FATURASI

MİLLETE 100 MİLYONLUK BAYRAM FATURASI

EVDEN ÇIKMADIK AMA KÖPRÜLERİ KULLANDIK

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ