kg polis haftası
10 Nisan 2020 Cuma 14:56

DERİNCE, GÖKÇE'Yİ BAĞRINA BASTI

Derince, Gökçe'yi bağrına bastı
10 Şubat 2019 Pazar 02:24

.

Derince Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe, Yenikent'te vatandaşlarla buluştu. Yoğun ilginin olduğu programda Gökçe, projelerini açıkladı, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

CHP Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, Yenikent'te vatandaşlarla buluştu, projelerini anlattı. Tanyıldız Düğün Salonu'nda İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programa partililer kadar vatandaşların ilgisi de yoğun oldu. İlçe Başkanı Nihat Değer, kayınvalidesinin rahatsızlığı nedeniyle şehirdışında bulunmasından dolayı programa katılamazken; İlçe Yönetimi, Gençlik ve Kadın Kolları programa katılım sağladı. Salonu dolduran ve Belediye Başkan Adayı Sertif Gökçe'yi dikkatli bir şekilde dinleyen Derinceliler, proje sunumu sonrasında Gökçe'ye hem soru sordu hem de başarılar diledi.

"YİNE SİZİN ARANIZDA OLACAĞIZ"
Gökçe, "Vatandaşlarımızın ilgisi ve desteğiyle Derince'yi daha yaşanabilir bir yer yapacağız. Bugün buraya kadar gelip bizi dinleyen herkese de çok teşekkür ederim. Bu yola çıkmadan önce sadece partinin değil ilçedeki STK, esnaf ve vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda adaylığımız açıklandı. Derinceli hemşehrilerimizin dertlerine derman olmak için projeler geliştirdik. Sorunları, eksikleri zaten biliyorduk. Yıllardır çözülmeyen, yapılmayan sorunları çözerek, Derince'yi Kocaeli'nin çekim merkezi yapacağız. Bu zamana kadar olduğu gibi yine sizin aranızda, sizi dinliyor olacağız" dedi.

"BAŞKA İLÇELERE OTELCİLİK YAPIYORUZ"
Gökçe, Derince'nin konumu ve potansiyeli itibariyle şu anda çok farklı bir yerde olması gerektiğini söyleyerek, "Ama bazı şeyler görmezden gelinmiş. Derince, diğer ilçelere göre gerileyen ve adeta İzmit'e, Körfez'e otelcilik yapan bir ilçe oldu. Çoğu kişi başka ilçelerde çalışıyor. Alışverişlerini de kent merkezinde yaparak evine gelmeyi tercih ediyorlar. Ekonomik olarak Derince esnafı zaten zor günler geçiriyor. Biz bunu da değiştireceğiz. Derince'de iş imkanları yaratmak adına proje ve girişimlerimiz olacak. Ekonomiden, ulaşıma, sosyal alanlara, eğitime kadar Derince'nin her alanda kaderini değiştireceğiz" diye konuştu.

"BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ"
"Derince'de bir ruh, kent bilinci de yok" diyen Gökçe, "Evet, Derince tüm illerden göç almış, adeta bir Türkiye mozaiğini yansıtıyor. Ama bir yerde kent bilincinin de olması gerekir. Bizi biz yapan değerlerimize, kültürlerimize de sahip çıkacağız. Derince'ye yapacağız yatırım ve projelerimizle artık hemşehrilerimiz burada yaşamaktan mutluluk duyacak, burada yaşadığına pişman olmayacak. Bununla birlikte ilçede de bir ruh bir bilinç olacak. Yaşadığımız kente sahip çıkacağız. Yapılması gereken çok var ama biz birlikte daha güçlü ve mutlu olacağız. " şeklinde konuştu.

Bu haber 1133 defa okundu

DİĞER HABERLER

MHP'li vekilde yakalandı

MHP'li vekilde yakalandı

MHP'li vekiil Feti Yıldız koronavirüse yakalandı!

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

DEVA Partisi'nde görev dağılımları belli oldu

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Koronavirüse karşı yapılması gerekenleri madde madde açıkladı.

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

Kongrelerin tamamı ertelendi

TÜRKKAN İKTİDARI ELEŞTİRDİ

TÜRKKAN  İKTİDARI ELEŞTİRDİ

Hazinede bir kuruş para kalmadı, şimdi, corona virüsüne teslim olduk.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ