kbb 15 temmuz
bil anakolej
13 Temmuz 2020 Pazartesi 07:23

DERİNCE, SAHİL İLE BULUŞACAK

Derince, sahil ile buluşacak
27 Ocak 2019 Pazar 22:00

.


Gökçe; "Derince'yi mutlu bir kent yapacağız"

Yenikent son duraktaki S.S. 5 Nolu Şehir İçi Halk Otobüsleri Kooperatifi ile Derince Balıkçılar Derneği'ni ziyaret eden CHP Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, " Ben Derince'nin mutlu bir kent olabilmesi, hak ettiği hizmeti alabilmesi için bu yola çıktım" dedi, sorunlara yönelik projelerini paylaştıCHP Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, aday gösterildiği günden beri dur durak bilmeden çalışmalarını sürdürüyor. "Her kesimin ve herkesin başkanı olacağım" diyerek Derince'de karış karış gezen Gökçe, önceki gün ise Yenikent son durağındaki S.S. 5 Nolu Şehir İçi Halk Otobüsleri Kooperatifi ile Derince Balıkçılar Derneği'ne konuk oldu. CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer'in de eşlik ettiği ziyaretlerde Av. Sertif Gökçe, halk otobüsü şoförlerinin ve balıkçıların sorunlarını dinledi, sorulara cevapladı. Sorunlara yönelik projelerini açıklayan Gökçe, dernek üyelerine ilgileri için teşekkür etti.

"HAK ETMEDİĞİMİZ BİR TABLO"
   
Kooperatif üyelerinin sorularını yanıtlayan Gökçe, "Ulaşım alanında ilçemizin yaşadığı sorunları en iyi gözlemleyen sizlersiniz. Bir de ekmeğinizi kazanırken sizlerin yaşadığı sorunlar var. Ben Derince'nin mutlu bir kent olabilmesi, hak ettiği hizmeti alabilmesi için bu yola çıktım. Mevki, makam benim amacım zaten olamaz. Sizlerin yaşadığı her bir sorunu ben de yaşıyorum. Her alanda hak etmediğimiz bir tablo var. Bu tabloyu değiştirme, Derince'yi her alanda öne çıkartacak projelerimizle yaşanabilir bir kent yapma sözümüz var" dedi. Kooperatif ziyareti sonrasında Derince Balıkçılar Derneği'ni 60 Evler sahilindeki lokalinde ziyaret eden Sertif Gökçe, burada da dernek üyelerinin ilgisiyle karşılandı.

"DENİZ İLE KOPUK BİR İLÇEYİZ"

Derince'nin köyleriyle, deniziyle, sanayiye ve İstanbul'a yakınlığı sebebiyle çok özel bir durumda olduğunu söyleyen Gökçe, "Bunlara rağmen durumumuz çok geride. Derince halkı, bu kadar güzel sahillere sahipken deniz ile kopuk bir durumda. Oysa ki ailelerin vakit geçirebileceği, etkinliklerin yapılabileceği sahillerimiz var ama amacına uygun düzenlenmedi. Hem siz balıkçılarımıza yönelik hem de Derince'yi sahil ile buluşturacak projelerimiz hazır. Sizlerin de görüşleri, önerileri bizler için çok önemli. Hiçbir şey tek başına yapılmaz. Belediyenin bütçesi, Derinceli'nin vergisiyle oluşturuluyorsa, yatırımlar da halkın görüşleri doğrultusunda yapılacaktır" diye konuştu.

Bu haber 1470 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ