19 Ağustos 2018 Pazar 20:10
 
  • 6,014 TL

  • 6,907 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

DERİNCE 15 TEMMUZ’DA TEK YÜREK OLDU

Derince 15 Temmuz’da Tek Yürek Oldu
16 Temmuz 2018 Pazartesi 13:32

Derince’de 15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde Kent Meydanı’nda düzenlenen Vatan Nöbeti ve Şehitlerimizi Anma Programı’na vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Programda konuşan Başkan Bulut, “Allah’ın izniyle bizler bir olduğumuz, birlik olduğumuz müddetçe tüm düşmanlarımıza diz çöktürmeye devam edeceğiz” dedi

Binler meydanı doldurdu
Derince Kent Meydanı’nda düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Vatan Nöbeti ve Şehitlerimizi Anma Programı’na Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Derince Garnizon Komutanı Kd. Deniz Albay Şenol Şahin, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Şirin, MHP İlçe Başkanı Zeki Omurca, kaymakamlık ve belediye daire müdürleri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında başlayan programda vatandaşlar Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarını dev ekrandan takip etti. Başkan Erdoğan’ın konuşmaları sonrasında Kuran-ı Kerim tilaveti ve hatim duası okunan etkinliklerde 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesini anlatan belgesel gösterimleri yapıldı.

“Unutmayacağız, unutturmayacağız”
Programda meydanı dolduran vatandaşlara hitap eden Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Türkiye Cumhuriyeti Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülke olarak yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. 15 Temmuz 2016’da olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içerisinde vatan nöbetimize devam ediyoruz. 15 Temmuz gecesi yaşananları asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Millet olarak daima vatan hainlerine karşı dimdik ayakta duracağız. Hiçbir zaman onların ülkemizi ve milletimizi bölmelerine fırsat vermeyeceğiz. Allah’ın izniyle bizler bir olduğumuz, birlik olduğumuz müddetçe tüm düşmanlarımıza diz çöktürmeye devam edeceğiz” dedi.

Şehitler dualarla anıldı

Başkan Bulut’un ardından konuşan Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 1. yıl dönümünde şehitlerimizi ve gazilerimizi anmak için burada toplanmış bulunuyoruz. Şehit olan vatandaşlarımıza rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyetler diliyorum. Halkımız hainlere gerekli cevapları vermiştir. Ülke ve millet olarak önemli bir mücadele içerisindeyiz. Devletimiz, Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde birçok mücadelenin içerisinde. Allah’a şükür ki bu mücadelelerimizden zaferlerle ayrılmaya devam ediyoruz” dedi. Konuşmaların ardından tüm şehitlerin ve 15 Temmuz 2016 gecesi vatanı savunmak için canlarını feda eden 251 şehidin anıldığı gecede Kuran-ı Kerim tilaveti ve hatim duası okundu. Vatandaşlara çeşitli ikramların yapıldığı program, ekranda yayımlanan 15 Temmuz belgeselleri ile devam etti.

Bu haber 387 defa okundu

DİĞER HABERLER

Erdoğan yeniden Genel Başkan

Erdoğan yeniden Genel Başkan

AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi'nde delegelere dağıtılan oy pusulasına göre parti Genel Başkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan aday gösterildi.

A takımında Kocaeli gururu

A takımında Kocaeli gururu

Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti'nin 6. Olağan Kongresi tamamlandı

İşte Erdoğan’ın A takımı

İşte Erdoğan’ın A takımı

AK Parti’nin 6. Olağan Kongresi'nde MKYK üyeleri değişti.

AK Kocaeliler'den görsel şov

AK Kocaeliler'den görsel şov

.

Türk Lirası’na tişörtlü destek

Türk Lirası’na tişörtlü destek

Ak Parti'nin 6. olağan kongresinde vatandaşlar son günlerde değeri oldukça azalan Türk Lirası'na destek verdiklerini göstermek için, üzerinde TL sembolü olan tişörtler giydi.

Kılıçdaroğlu’ndan ’17 Ağustos’ mesajı

Kılıçdaroğlu’ndan ’17 Ağustos’ mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter adresinden 17 Ağustos depremine ilişkin bir mesaj yayınladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ