18 Ağustos 2018 Cumartesi 06:09
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

DİŞ HEKİMLERİNDE TEK ADAYLI KONGRE

Diş hekimlerinde tek adaylı kongre
28 Nisan 2018 Cumartesi 15:24

.

Kocaeli Diş Hekimleri Odası’nın 16’ncı Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Dr. Gönül Uluce Okumuş yeni dönem için aday olmazken, mevcut yönetimde sekreter olarak görev yapan Dr. Töre Genç, tek aday olarak yönetime talip oldu.Türk Diş Hekimleri Birliği’ne bağlı Kocaeli Diş Hekimleri Odası’nın 16’ncı Olağan Genel Kurulu, Fuar içi Sivil Toplum Merkezi’nde yapıldı. Oda üyelerinin katılımı ile gerçekleşen kongrenin divan başkanlığını Hasan Orakçı, Başkan vekilliğini Ece Arınalçık, Şemen, katiplikleri ise Berna Kağız ve Meral Başyiğit üstlendi. Mevcut başkan Dr. Gönül Uluce Okumuş yeni dönem için aday olmadı. Mevcut yönetimde sekreter olarak görev yapan Dr. Töre Genç’in başkanlığındaki tek liste divana sunuldu. Seçimler, bugün 09.00-17.00 saatleri arası oda binasında yapılacak. Oy kullanma hakkı bulunan 477 üye 9 kişilik yönetim kurulu, 3 denetim kurulu, 5 disiplin kurulu ile 7 TDB birlik delegesini seçecek.Odalar siyaset üstü kurumlardırKongrede konuşan Dr. Gönül Uluce, “2 yıllık dönemde odamızı en iyi şekilde yönetmeye çalıştık. Kusurlarımız, eksiklerimiz mutlaka olmuştur. Yönetimdeki bütün arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım. Meslek örgütümüzü ilgilendiren önemli bir gündem bu dönemde damgasını vurdu. Kamu kurumu niteliğindeki meslek kurumlarının önündeki Türk ve Türkiye isimlerinin kaldırılma söylemi. Bu durum meslek örgütlerimizi kaldırmaya yönelik bir çalışmadır. Bu girişimler demokrasiyle bağdaşmamaktadır. Odalar siyaset üstü kurumlardır. Bu durum sadece odada değil toplumda da geri dönüşü olmayan zararlara neden olacaktır. TDB’nin bu konudaki girişimleri devam etmektedir” şeklinde konuştu.

 


YÖNETİM: Kongrede yönetim kurulu listesi divan kuruluna şu şekilde sunuldu: Töre Genç(başkan), Ece Arınalçık Şemen, Özgür Sunaoğlu, Meral Başyiğit, Önder Özdenkaya, Hamza Turan, Berna Kağız, Demet Patoğlu, Hakan Çolak.

DİVAN: Kongrenin divan başkanlığını Hasan Orakçı, Başkan vekilliğini Ece Arınalçık Şemen, katiplikleri ise Berna Kağız ve Meral Başyiğit üstlendi.
Bu haber 380 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kılıçdaroğlu’ndan ’17 Ağustos’ mesajı

Kılıçdaroğlu’ndan ’17 Ağustos’ mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter adresinden 17 Ağustos depremine ilişkin bir mesaj yayınladı.

'Büyük kongreye hazırız'

'Büyük kongreye hazırız'

AK Parti İzmit Kadın Kolları haftalık yönetim kurulu toplantısı parti binasında gerçekleştirildi.

'Hurafelerden gençlerimizden uzak tutacağız'

 'Hurafelerden gençlerimizden uzak tutacağız'

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Hasan Basri Öğrenci Yurdu’nda inceleme gerçekleştirdi.

Başkan Üzülmez; 'Diz çöktüremeyeceksiniz'

Başkan Üzülmez; 'Diz çöktüremeyeceksiniz'

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde Kartepe’de faaliyet gösteren STK’lar, spor kulüpleri ve kanaat önderleri Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde bir araya geldi.

A takımına eklenen yeni isimler oldu

A takımına eklenen yeni isimler oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener A Takımını belirledi.

Bahçeli’ye CHP’den destek geldi

Bahçeli’ye CHP’den destek geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli'nin köprü ve tüneller için ödenen garanti araç geçiş ücreti için dolar ödenmesine yönelik eleştirilerine bir destek de Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ