18 Aralık 2018 Salı 17:09
 
  • 5,349 TL

  • 6,088 TL

  • 214,77 TL

  • 90.571

Öncekiler Sonrakiler

DİŞ HEKİMLERİNDE TEK ADAYLI KONGRE

Diş hekimlerinde tek adaylı kongre
28 Nisan 2018 Cumartesi 15:24

.

Kocaeli Diş Hekimleri Odası’nın 16’ncı Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Dr. Gönül Uluce Okumuş yeni dönem için aday olmazken, mevcut yönetimde sekreter olarak görev yapan Dr. Töre Genç, tek aday olarak yönetime talip oldu.Türk Diş Hekimleri Birliği’ne bağlı Kocaeli Diş Hekimleri Odası’nın 16’ncı Olağan Genel Kurulu, Fuar içi Sivil Toplum Merkezi’nde yapıldı. Oda üyelerinin katılımı ile gerçekleşen kongrenin divan başkanlığını Hasan Orakçı, Başkan vekilliğini Ece Arınalçık, Şemen, katiplikleri ise Berna Kağız ve Meral Başyiğit üstlendi. Mevcut başkan Dr. Gönül Uluce Okumuş yeni dönem için aday olmadı. Mevcut yönetimde sekreter olarak görev yapan Dr. Töre Genç’in başkanlığındaki tek liste divana sunuldu. Seçimler, bugün 09.00-17.00 saatleri arası oda binasında yapılacak. Oy kullanma hakkı bulunan 477 üye 9 kişilik yönetim kurulu, 3 denetim kurulu, 5 disiplin kurulu ile 7 TDB birlik delegesini seçecek.Odalar siyaset üstü kurumlardırKongrede konuşan Dr. Gönül Uluce, “2 yıllık dönemde odamızı en iyi şekilde yönetmeye çalıştık. Kusurlarımız, eksiklerimiz mutlaka olmuştur. Yönetimdeki bütün arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım. Meslek örgütümüzü ilgilendiren önemli bir gündem bu dönemde damgasını vurdu. Kamu kurumu niteliğindeki meslek kurumlarının önündeki Türk ve Türkiye isimlerinin kaldırılma söylemi. Bu durum meslek örgütlerimizi kaldırmaya yönelik bir çalışmadır. Bu girişimler demokrasiyle bağdaşmamaktadır. Odalar siyaset üstü kurumlardır. Bu durum sadece odada değil toplumda da geri dönüşü olmayan zararlara neden olacaktır. TDB’nin bu konudaki girişimleri devam etmektedir” şeklinde konuştu.

 


YÖNETİM: Kongrede yönetim kurulu listesi divan kuruluna şu şekilde sunuldu: Töre Genç(başkan), Ece Arınalçık Şemen, Özgür Sunaoğlu, Meral Başyiğit, Önder Özdenkaya, Hamza Turan, Berna Kağız, Demet Patoğlu, Hakan Çolak.

DİVAN: Kongrenin divan başkanlığını Hasan Orakçı, Başkan vekilliğini Ece Arınalçık Şemen, katiplikleri ise Berna Kağız ve Meral Başyiğit üstlendi.
Bu haber 449 defa okundu

DİĞER HABERLER

Tarhan, Kasada damadın oturduğu bütçeden,Vatandaşa hayır yok

Tarhan, Kasada damadın oturduğu bütçeden,Vatandaşa hayır yok

.

Memur-Sen ziyaretlerine devam ediyor

Memur-Sen ziyaretlerine devam ediyor

Memur-Sen Hizmet Kollarının Şube başkanları, Şahin YAŞLIK Başkanlığında Ziyaretlerinin 2.Haftasında Bem Bir-Sen Kocaeli Şubesiyle devam ediyor.

Hürriyet, Taşeron sistemin sorumlusu AKP

Hürriyet, Taşeron sistemin sorumlusu AKP

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı basın açıklamasında kadroya alınmayan taşeron işçilerin sorunlarını dile getirdi.

ORUÇ, Meclisimizin İlk gündemi Tam teşekküllü DEVLET HASTANESİ

ORUÇ, Meclisimizin İlk gündemi Tam teşekküllü DEVLET HASTANESİ

.

Cumhur ittifakı biraraya geldi

 Cumhur ittifakı biraraya geldi

Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,MHP Kocaeli İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

KTO'dan özel proje

KTO'dan özel proje

Körfez Ticaret Odası’nın özel öğrencilere yönelik projesi devam ediyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ