18 Ağustos 2018 Cumartesi 01:44
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

EMEK PARTİSİ ÜYELERİNE SEÇİM ÇALIŞMASI ENGELİ!

Emek Partisi üyelerine seçim çalışması engeli!
29 Mayıs 2018 Salı 12:39

.

Geçtiğimiz günlerde, Körfez’in Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nde işçi duraklarında bildiri dağıtarak işçilere seslenen Emek Partisi üyeleri polis tarafından engellendi. Emek Partisi seçim çalışmasının engellendiğini belirterek, polisler hakkında şikâyette bulundu.

Geçen hafta, sabah saatlerinde işçi duraklarında emekçilere bildiri ulaştıran iki Emek Partisi (EMEP) üyesi, polisler tarafından engellendi. Bildirilerinde; dolardaki önlenemeyen artışın sorumlusunun hükümet olduğunu, ülkenin kaynaklarını fabrikalarını satan, patronların vergi borçlarını silen 16 yıllık AKP iktidarının yaptıklarını anlatan EMEP üyeleri, seçim gündemli parti bildirilerini işçilere ulaştırdı. Bildiri dağıttıkları sırada gelen polislerce için Derince İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen EMEP üyelerine, burada 3 saat kadar tutulduktan sonra “Emre aykırı davranışta bulundukları” gerekçesi ile 259’ar TL para cezası kesildi.

‘SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK, TAKİP EDECEĞİZ’
Konu ile ilgili açıklama yapan EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, cezaya itiraz ettiklerini ve suç duyurusunda bulunduklarını dile getirdi. Erkan, “Yapılmak istenen açıkça seçim çalışmamızın engellenmesidir. Biz bu uygulama ile daha önce de sık sık karşılaşıyoruz aslında. Şaibeli referandum sonuçlarını anlatan bildirilerimizi işçi duraklarına ve fabrikalara ulaştırırken de aynı bu gibi şeylerle karşılaştık” dedi. Üyelerinin yanına gelen polis ekiplerinin önce üyelerini beklettiğini, GBT uyguladıktan sonra uzunca bir süre aralarında konuşup, telefon trafikleri yapıldığını ifade eden Erkan, “Adeta çalışmamızı engellemenin kitabına uydurulmuş bir yolunu aramışlardır. En son ‘emre itaatsizlik’ gibi uydurma bir sebeple yasalara aykırı bir biçimde üyelerimizi karakola götürüp, burada 3 saate yakın tutarak fiili bir gözaltı uygulamışlardır. Partimizin anayasa ile güvenceye alınmış propaganda özgürlüğü engellenmiştir” dedi.

‘İKTİDAR BÜTÜN İLÇELERDE STANT AÇIYOR, BİZ BİLDİRİ DAĞITAMIYORUZ’
OHAL koşullarında seçime gidildiğini hatırlatan Erkan, “OHAL’in varlığı zaten adil bir seçime ilişkin soru işaretleri yaratırken günün her saatinde iktidar partisinin neredeyse kentin bütün ilçelerinde seçim stantları açarak propaganda yaptığı bir ortamda demokratik adil bir seçim çalışmasından söz edilemez. Bizler her şeye rağmen, bu durumun sonuna kadar takipçisi olacak, engellemelerden yılmadan AKP iktidarını ve politikalarını emekçilere anlatmaya, İşçileri, emekçileri partimiz saflarında birleştirmeye devam edeceğiz” dedi.
Bu haber 353 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kılıçdaroğlu’ndan ’17 Ağustos’ mesajı

Kılıçdaroğlu’ndan ’17 Ağustos’ mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter adresinden 17 Ağustos depremine ilişkin bir mesaj yayınladı.

'Büyük kongreye hazırız'

'Büyük kongreye hazırız'

AK Parti İzmit Kadın Kolları haftalık yönetim kurulu toplantısı parti binasında gerçekleştirildi.

'Hurafelerden gençlerimizden uzak tutacağız'

 'Hurafelerden gençlerimizden uzak tutacağız'

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Hasan Basri Öğrenci Yurdu’nda inceleme gerçekleştirdi.

Başkan Üzülmez; 'Diz çöktüremeyeceksiniz'

Başkan Üzülmez; 'Diz çöktüremeyeceksiniz'

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde Kartepe’de faaliyet gösteren STK’lar, spor kulüpleri ve kanaat önderleri Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde bir araya geldi.

A takımına eklenen yeni isimler oldu

A takımına eklenen yeni isimler oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener A Takımını belirledi.

Bahçeli’ye CHP’den destek geldi

Bahçeli’ye CHP’den destek geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli'nin köprü ve tüneller için ödenen garanti araç geçiş ücreti için dolar ödenmesine yönelik eleştirilerine bir destek de Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ