06 Haziran 2020 Cumartesi 03:46

ERKAN BİLİKLİ 'HAYALET MÜDÜRÜ' SORDU!

Erkan Bilikli 'Hayalet Müdürü' Sordu!
15 Mayıs 2020 Cuma 14:22

ATADIKLARI KİŞİLERİN NE BECERİSİ, NE TECRÜBESİ YETERLİ

Dilovası'nda ilçe milli eğitim müdürlüğünde vekaleten şube müdürü olan Songül Dereli Dilovası Belediyesi’nde başkan yardımcısı olarak görevlendirilmesine tepkiler dinmiyor.

Hayalet müdür olarak anılan Songül Dereli'nin Dilovası Belediye Başkan yardımcılığına atanmasını hayretle karşıladıklarını açıklayan Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanı Erkan Bilikli, sözlerine şöyle devam etti.

 

ATILAN TORPİLLİ BİR ADIMDAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL!

İlçemizde bu günlerde hayalet müdür olararak anılan Songül Dereli hanımefendinin belediye başkan yardımcılığına atanmasını hayretle karşılamış bulunmaktayız. Kendisi hakkında bir çok iddia ve olumsuz durum olmasına rağmen böyle önemli bir makama getirilmesindeki tek amaç önümüzdeki aylarda ilçeye milli eğitim şube müdürü olmak için atılan torpilli bir adımdan başka bir şey değildir.

HAK YENİLMESİ İÇİN Mİ YAPILDI?

Mevzuata baktığımızda bakanlığa verilen yetki çok istisnai zamanlar ve durumlar için geçerlidir. Bu istisnai şartlar; çok yetkin, alanında uzman, ve deneyimi olanlar için geçerlidir. Yoksa eş, dost, akraba, yeğen, amcasının oğlu gibi sıradan, herhangi bir becerisi olmayan kişilerin, birilerinin hakkı yenilerek haketmedikleri koltuğa getirilmeleri için yapılmamıştır.

ATADIKLARI KİŞİLERİN NE BECERİSİ, NE TECRÜBESİ YETERLİ

Ancak ne yazık ki AKP'li bakanlar yetkiyi olağan hale getirerek istedikleri torpilli kişileri, istedikleri zaman istedikleri yere atama yoluna gittiklerine şahit oluyoruz. Çünkü atadıkları kişilerin normal şartlarda, ne kıdemi ne becerisi ne tecrübesi yeterlidir. Ne de sınavlarda gereken puanı alma becerisine sahiptirler. Dolayısıyla burada alenen siyasi otoritelerin belediye başkanları, milletvekilleri, bakanları ve bunların yakınları üzerinden torpilli bir şekilde hülle yoluyla atamalar yaptıklarına şahit oluyoruz.

Devlette liyakat esastır. Yükselme sınavlarına girmesine rağmen kendi alanında dahi bir başarı elde edemeyen Songül Dereli'nin belediye başkanlığı yardımcılığına atanması dolaylı olarak ilçemize şube müdürü olması için atılan torpilli bir adımdan başka bir şey değildir.!

ŞAYİR AÇIKLAMADA BULUNMALI!

Kamuoyu vicdanında açılan bu büyük yaraya ortak olan belediye başkanı Sn. Hamza Şayir’in bu konu hakkında açıklamada bulunması elzemdir. Etik olmayan bu hareketin içerisinde olan tüm idareciler büyük bir vebali üzerine almışlardır. Bizlerde bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Bu haber 1653 defa okundu

DİĞER HABERLER

YILDIZLI'dan sert açıklama

YILDIZLI'dan sert açıklama

millet iradesine yapılan siyasi darbe

Dün tutuklandı bugün ev hapsine çıktı

Dün tutuklandı bugün ev hapsine çıktı

CHP'li eski vekil serbest kaldı

TARHAN: 'MÜLKİYET HAKKI TEHLİKE ALTINDA'

TARHAN: 'MÜLKİYET HAKKI TEHLİKE ALTINDA'

48 günlük aranın ardından çalışmalarına başlayan TBMM’de ilk Komisyon gündemi olarak getirilen Rekabetin Korunması Hakkında Kanun Teklifi muhalefetin yoğun tepkisine neden oldu.

Türkkan, 'Sindirmek istiyorlar'

Türkkan, 'Sindirmek istiyorlar'

Devletin sırtına yapışmış keneleri ifaş etmeye devam edeceğim

AKP REKABETİ HALK FELAKETİ YAŞIYOR

AKP REKABETİ HALK FELAKETİ YAŞIYOR

MECLİSİN ASIL GÜNDEMİ HALKIN SORUNLARI OLMALI

LÜTFÜ TÜRKKAN’A YAPILAN SİYASİ VE KARALAMA KAMPANYASIDIR

LÜTFÜ TÜRKKAN’A YAPILAN SİYASİ VE KARALAMA KAMPANYASIDIR

Türkkan, İktidar partisinin yaptığı tüm yanlışları, haksızlıkları, hukuksuzlukları çekinmeden en sert şekilde ifade eden, soru önergesi veren ve halkı bilgilendiren bir milletvekilidir.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ