17 Haziran 2019 Pazartesi 20:59
 
Öncekiler Sonrakiler

ETKİNLİĞİN MİMARLARI KONUŞTU

Etkinliğin mimarları konuştu
16 Temmuz 2018 Pazartesi 11:57

.

15 Temmuz 2016 darbe girişiminin ikinci yıldönümü kutlayan Kocaeli Halkı, Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen etkinliği büyük bir coşkuyla kutlamaya, 251 şehit ve gazileri minnetle anmaya devam ediyor.

Etkinlikte konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Hepinizi sevgiyle anıyorum. 15Temmız gecesinde canının Allah için namusu için vatanımız için canını seve seve feda eden şehitlerimiz rahmetle anıyorum. Gazilerimizi minnetle anıyoruz. 15 Temmuz’u unutmayacağız. Şehitlerimiz de gazilerimiz de unutmayacağız. Su uyur düşman uyumaz. Bir daha 15 Temmuz’u yaşamamak için birliğimiz, vatan sevgimiz insan sevgimiz namusumuz kadar değerlidir. Düşman yeni yeni tuzaklar yapabilir. Yapıyor da. Onun için güçlü olacağız. Ve hep birlikte birlik olacağız, Türkiye olacağız. Bu ülke için canını feda eden kurşunların önüne geçen şehitlerimizi örnek alacağız. Unutmayacağız ve örnek göstereceğiz. Türkiye emin adımlarla geleceğe büyük umutlarla yürümeye devam edecek. Bizim en büyük şansımız güçlü bir lider. Halkın içinden insan sevgisiyle dolu, hak ve haktan yana oınun etrafında bütünleşmemiz sayesinde bu mikropları temizledik.  Ve uyanık olacağız. Bütün dünyanın gözü bizde. Kalkınacağız. Geleceğe daha büyük umutlarla yürüyeceğiz. Tekrar şehitlemizi rahmetle ve gazilerimizi minnetle anıyorum.

Gecemiz hayırlı olsun”

“Milletimiz tankla göğsüyle kendini siper etti”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, “Öncelikle bu güzel akşamda hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. 15 Temmuz, bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu ortaya koyan bir gece oldu.  O dönemde Milli savunma bakanlığında görev alıyordum. Haber aldığımız andan itibaren çalışmalara başladım ve çalışmaları İzmit’ten yürüttüm. Bu darbe girişimini akamete uğrattık. Akşamın ilk karanlığında bu darbe girişimine girmişlerdi. Bu milleti hafife aldılar. İşin öyle olmadığı sayın cumhurbaşkanımızın talimatıyla görüldü. Sinop’tan Mersin’e kadar halk sokaklara döküldü, tankla göğsüyle kendini siper etti. Bu hainler nasıl sert bir kayaya tosladıklarını anladılar. Birlik ve beraberliğimiz koruduğumuz sürece büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Bundan sonra da hiçbir hain bedelini ödemeden canını vermeyecek. Böylesine güzel bir etkinlikte bizi bir araya getirenlere, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.


“Tüm dünyaya başarımızı gösterdik”
Son olarak konuşma yapan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi yapılmak istendi. O gece belirli kesimler hakimiyet kurmak için harekete geçti. Halk demokrasiye ve ülkeye sahip çıktı. Bu mücadelede canı pahasına veren şehitler verdik. Gazilere şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye’ye hakimiyet kurulamayacağını tüm dünyaya gösterdik” dedi.

Bu haber 660 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ