18 Ağustos 2018 Cumartesi 17:42
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

FİKRİ IŞIK, İŞ KADINLARIYLA BULUŞTU

Fikri Işık, iş kadınlarıyla buluştu
20 Haziran 2018 Çarşamba 10:55

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, pazar günü gerçekleştirilecek olan seçime sayılı günler kala Antikkapı Restoran’da Kocaeli’deki esnaf ve iş kadınlarıyla kahvaltıda buluştu.

Düzenlenen buluşmaya Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın yanısıra Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ve çok sayıda farklı meslek grubunda bir araya gelen 900 esnaf ve iş kadını katıldı. 


Buluşmada ayrıca masalara bırakılan not kağıtlarına kadınların Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’a iletmek istedikleri talep sorunların yazılması istendi.  


“Dik duruşunuzdan enerji alıyorum”

İş kadınlarının toplumdaki önemine dikkat çeken Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmaoğlu, “Sizin dik duruşunuzdan, onurlu yaşamınızdan sizlerden enerji alıyorum. Rabbim öncelikle hepimize sıhhat sağlık afiyet versin. Evimizde huzur işyerlerimizde bereket olsun. Dünyanın en güzel yerinde yaşıyoruz. Cennet gibi bir vatanımız var. Yaşadığımız şehir çok güzel hale getirmek hepimizin görevi. 16 yıldır gerek seçilen milletvekillerimizle bakanımızla halkımızla bütün sivil toplum teşkilatlarımızla uyumlu çalışmalar yaptık. Çözüm arayışıyla hareket ediyorum. İş kadınlarımızın bizim için yeri ayrı. Bir telefonun kadar yakınım. Beni istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Hayat mücadelesinde başarılı, sizlere hizmet etmekten mutluyum" diye konuştu.


Karaomanoğlu’nun konuşmasının ardından devlet desteği alarak iş hayatına atılan kadınların videosu izlettirildi. 


‘Güçlü aile, güçlü kadın, güçlü Türkiye’
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ise, “Ramazanın hemen sonrasındaki bu nezih ortamda buluşmayı sağladık. İl kadın başkanımıza ve ekibine de teşekkür ederim. Sizlerle buluşmamıza, hitap etmemize vesile oldu. Bir toplumda kadın güçlü ise toplum güçlüdür, ülke güçlüdür. Biz AK Parti olarak ‘güçlü kadın güçlü Türkiye’ sloganını benimsiyoruz. Bazıları ne derse desin, ‘Güçlü aile, güçlü kadın, güçlü Türkiye’dir. Birçok adımı kararlılıkla sürdüreceğiz. Kadının itilmesine, küçümsenmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu aşamada tüm çalışmaları iyi noktaya taşımanın gayretini göstereceğiz. Sizler çok iyi biliyorsunuz ki ilk öğretmen, ilk rol model annedir. Anne ne kadar güçlü olursa tol model o kadar benimsenir. Hiçbir kadınımız okuma yazma bilmeden yaşamsın diye seferberlik başlatıldı. ‘Haydi kızlar okula diye okuma kampanyası başlattık. Bizim için en önemli öncelik donanımlı, bilgili eğitimli kadındır. Biz buna büyük önem veriyoruz. Yerel ve genel yönetimlerde de destekliyoruz. Kadın sevgisi, kadın zarafettir, kadın fedakarlıktır. Elbette kadınlarımız maalesef belli zorlukları sıkıntıları yaşamak zorunda kalıyor. Biz bu sıkıntıları azaltmak için her noktada sizleri desteklemeye yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi. 


“Girişimcilerimizi önemsiyoruz”
Kadın girişimciliğini de hükümet olarak önemsediklerini kaydeden Işık, ”Çünkü kadınlar işini daha ciddi yapıyor. Verdiği sözü erkeklere göre daha çok yerine getiriyor. Girişimcilik bir ülkenin dinamosudur kalkınmasıdır” sözlerine yer verirken, pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimlerle ilgili kadınlardan destek istedi.  

Işık, buluşmanın sonunda kadınların not kağıtlarına yazdığı istek ve talepler okundu.  

Bu haber 502 defa okundu

DİĞER HABERLER

Erdoğan yeniden Genel Başkan

Erdoğan yeniden Genel Başkan

AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi'nde delegelere dağıtılan oy pusulasına göre parti Genel Başkanlığı için Recep Tayyip Erdoğan aday gösterildi.

A takımında Kocaeli gururu

A takımında Kocaeli gururu

Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti'nin 6. Olağan Kongresi tamamlandı

İşte Erdoğan’ın A takımı

İşte Erdoğan’ın A takımı

AK Parti’nin 6. Olağan Kongresi'nde MKYK üyeleri değişti.

AK Kocaeliler'den görsel şov

AK Kocaeliler'den görsel şov

.

Türk Lirası’na tişörtlü destek

Türk Lirası’na tişörtlü destek

Ak Parti'nin 6. olağan kongresinde vatandaşlar son günlerde değeri oldukça azalan Türk Lirası'na destek verdiklerini göstermek için, üzerinde TL sembolü olan tişörtler giydi.

Kılıçdaroğlu’ndan ’17 Ağustos’ mesajı

Kılıçdaroğlu’ndan ’17 Ağustos’ mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter adresinden 17 Ağustos depremine ilişkin bir mesaj yayınladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ