17 Ocak 2019 Perşembe 04:44
 
  • 5,348 TL

  • 6,101 TL

  • 223,27 TL

  • 95.411

Öncekiler Sonrakiler

FİKRİ IŞIK, KANDIRA KÖYLERİNİ ZİYARET ETTİ

Fikri Işık, Kandıra köylerini ziyaret etti
05 Şubat 2018 Pazartesi 10:25

Başbakan yardımcısı Fikri Işık ve Vali Hüseyin Aksoy Kandıra Seyitaliler ve Kocaekaymaz köylerini ziyaret ederek,vatandaşlarla bir araya geldiler.

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize teşrif eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Vali Hüseyin Aksoy ile birlikte Kandıra’ya bağlı Seyitaliler ve Kocakaymaz (Ocaklar)köylerini ziyaret ederek, vatandaşların sorunlarını dinlediler.

Köy ziyaretlerinde; Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Vali Hüseyin Aksoy’a Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İlhan Özel eşlik etti.


Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in, bölgede yapımı devam eden çalışmalar hakkında bilgi sunumunda bulunmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy’un yaptığı konuşmalarında; “ Köy ziyaretleri kapsamında bende burada sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Özellikle köylerimizin sorunlarının çözülmesi ve hizmetlerin her tarafa yansıtılması adına son yıllarda çok önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bir bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Yatırım İzleme Koordinasyon kurulunu temsilen bende il Valisi olarak burada görev aldım. Yakından takip etmek ve çözüm üretmek adına bu çalışmaları yürütüyoruz. Şu anda konu yargıda, biran önce görüşülmesi ile ilgili talebimizi aktardık. Bölge tarımsal bir potansiyele sahip ve bu tarımsal potansiyelin sanayi ile buluşması ekonomiye, istihdama önemli bir katkı sunacaktır . Bu tür çalışmaları bende İl Valisi olarak yakından takip ettiğimi sizlerle paylaşmak isterim. Sayın Başbakan Yardımcımız zaten Kocaeli’nin  bütün sorunlarıyla yakından ilgileniyor ve zaman zaman kurumlarla bir araya gelerek bunlara çözüm üretme noktasında önemli mesafeler alındı.  Bende kendisine bugün burada sizlerle beraber buluşturduğu için teşekkür ediyorum.” Dedi.


Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın yaptığı konuşmalarında ise; “Değerli katılımcılar hepinize teşekkür ediyorum. Sizlerin aranıza gelmek, sizlerle bir arada bulunmak büyük bir onur.  Sizlerle bir olmak, sizleri dinlemek, hasbihal etmek bizler için de ayrı bir mutluluk bundan dolayı burada olmaktan ayrıca memnuniyetimi ifade ediyorum. Bu ziyaretimizi birkaç defa yapmak istedik ama bir takım sebeplerden dolayı uzadı ama gönlümüz sizlerle birlikte. 15 yıldır büyük mücadele içerisindeyiz. Dünyada mazluma el uzatan bir ülke olduk.  Türkiye bugün gayri safi yurtiçi hasılasına göre en fazla dış yardımı yapan ülke konumuna geldi. Bunları sizlerin desteğiyle yaptık. Sizlerin desteği, duanız olduğu sürece ülkemizin menfaati için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kandıra’mızın her meselesini adım adım takip ediyor, her sorunun çözümü için de adımlar atıyoruz. Bu noktada biraz önce Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ifade edildi. Kandıra, bu bölgenin aslında kurucu merkezidir, yani Türk İslam Mührünün vurulduğu yerdir. Onun için bizim açımızdan da özellikli bir yerdir. Akçakoca Bey burada metfundur ve Kocaeli’nin ismi de Akçakoca Bey’den gelir, yani  Akçakoca’nın eli anlamındadır. Bunun için bütün önceliğimiz sorunlarınızın çözülmesidir. Kandıra uzun yıllar maalesef göç verdi. Her nüfus sayımında Kandıra’nın nüfusu  azalıyordu. Kan kaybını ilk defa durdurduk. Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili hayırlı sonuçlar çıktığı anda hemen inşaatlara başlanılacak. Her şey hazır kararı bekliyoruz. Artık Kandıralıların göç etmesini değil, göç eden Kandıralıların geri gelmesini de istiyoruz.


İSTİYORUZ Kİ ÇOK ÖNEMLİ İŞLER DIŞINDA İZMİT’E GİTMEK ZORUNDA KALMAYIN.

Yolumuzu bölünmüş yol  olarak ihalesini yaptık fakat kamulaştırmada bazı sorunlarımız oldu. İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızla görüştüm vatandaşımızla karayollarını biran önce buluşturup bu kamulaştırma ile ilgili sorunları bir an önce çözüme kavuşturacağız. Bölünmüş yolu yapmaya başlayacağız ve tamamlandığında Kandıra-İzmit arası yarım saatin altına düşecek. Biliyorsunuz terminal kavşağımız başladı. Alt taraftaki düzenlemeler de Nisan ayına kadar bitecek, Vali Bey onu takip ediyor. Yeşilova sapağına da dal-çık yapacağız. Kandıra’da en çok önemsediğimiz işlerin başında eğitim ve öğretim geliyor. Bir dönem öğretmen açığımız vardı, öğretmenler gelmiyordu, şuanda çok şükür öğretmen sıkıntımız yok, doktor konusunu da yakinen takip ediyoruz. Doktor eksiğimiz olduğunda da takviyesini yapıyoruz. İstiyoruz ki çok önemli işler dışında İzmit’e gitmek zorunda kalmayın.” diyen Başbakan Yardımcımız tüm köy halkına katılımlarından dolayı teşekkür etti.


Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Vali Hüseyin Aksoy vatandaşların sorunlarını dinleyerek, çay içip sohbet ettiler.
KöyMuhtarları ve vatandaşlar Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Vali Hüseyin Aksoy’u aralarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

Bu haber 712 defa okundu

DİĞER HABERLER

Partinin ne önemi var!

Partinin ne önemi var!

Ercan Dalkılıç bu sefer Saadet diyecek

'Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız'

'Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız'

Dünyanın teknoloji alanında büyük bir değişim geçirdiğini belirten Büyükakın, “Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız” dedi.

Sezer, 'Gençler ve kadınlar önceliğimiz olacak'

Sezer,  'Gençler ve kadınlar önceliğimiz olacak'

Gölcük Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer, SKM programları kapsamında çalışmalara başladı.

Gönül'den Doğan'a ziyaret

Gönül'den Doğan'a ziyaret

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ