21 Mayıs 2018 Pazartesi 17:51
 
  • 4,579 TL

  • 5,393 TL

  • 189,76 TL

  • 102.507

Öncekiler Sonrakiler

FİKRİ IŞIK EVİNDE OTURSUN

Fikri Işık evinde otursun
12 Ekim 2015 Pazartesi 00:28

Türkkan, Gebzeli olduğunu söyleyen Bakan Işık’a yüklendi,

MHP’nin dört bölgede düzenlediği Seçim İstişare Toplantı’nda konuşan MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, Gebzeli olduğunu söyleyen Bakan Fikri Işık’ı eleştirdi. Işık’ın Gebzeli olmadığını kaydeden Türkkan, “Bu dolmayı kimse yutmaz. Fikri Işık’ın yeri evindeki emekli koltuğudur” dedi. 
MHP İl Teşkilatı’nın dört bölgede gerçekleştirdiği Seçim İstişare Toplantıları’nda biri de Gebze Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Gebze, Darıca, Çayıroava ve Dilovası İlçe Başkanları, MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, ilçelerin mahalle başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılış konuşmasını MHP Darıca İlçe Başkanı Fatih Kürşat Demir yaparken ardından söz alan MHP Dilovası İlçe Başkanı Aslan Azak söz aldı. Önceki gün Ankara’da yaşanan patlamaya değinen Azak, “Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların sayısı belli değil. Milletvekili sayımızı artırarak bu oyunu mecliste bozacağız. Mücadelemize devam edeceğiz” dedi.
OYUNU EN ÇOK ARTIRAN İLÇE
İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Yılmaz ise, bu seçimin ülkenin geleceğinin kader seçimi olduğunu söyledi. MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir ise, “Gebze ilçe teşkilatı olarak sandık gönüllülerimizi görevlendirdik. 7 Haziran’da oyunu en çok artıran teşkilat olduk. 1 Kasım’da bunun da üzerine çıkaracağız. Oylarımızın 33 binini Gebze’den almıştık. PKK ile yapılan işbirliği ile Lütfü Türkkan’ın vekilliğini elinden aldılar. Bu kez aynı oyunun oynanmasına izin vermeyeceğiz. Ülkemizin menfaati için taşın altına elimizi değil gövdemizi koyarız. MHP, Türkiye’yi dünyada sözü geçecek bir ülke yapmak için projeleri ile yol çıkmıştır. Yetki verildiğinde ülkemizi en iyi şekilde yöneteceğiz” diye konuştu.
BENİ 10 AY DİNLEMİŞLER
Daha sonra söz alan Türkkan ise, konuşmasına Ankara’daki patlamadan dolayı duyduğu üzüntüyü ifade ederek başladı. Terör eylemleri bahane edilip sokağa dökülmeniz istenecek diyen Türkkan, “Sakın bu oyuna gelmeyin. Seçimde iktidar olamayacaklarını anladılar şimdi de seçimi erteleme gayretine girdiler. Tüm bu olaylardan haberi olmayan bir istihbarat teşkilatımız varsa vay halimize. Beni 10 ay dinlemişler” diye konuştu. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Türkkan, “Bu adam yakında bakanlarını da satacak. Oğlunu bile satacak. Sordukları zaman herkese, ‘Bilal yaptı’ diyecek” ifadelerine yer verdi.
IŞİD’İN SUÇ ORTAĞI AKP’DİR
Türkiye’de yabancı istihbarat örgütlerinin cirit attığını kaydeden Türkkan, “Bu olayın arkasında onlar da olabilir” dedi. Bunun provakatif bir eylem de olabileceğine dikkat çeken Türkkan, “IŞİD de olabilir diyorlar. Eğer IŞİD yaptı ise IŞİD’in suç ortağı AKP’dir. PKK yaptı ise 3 yıldır çözüm süreci aldı altında bunları palazlandıran AKP yine suç ortağıdır. PKK’yı düşman göstererek yalan söylediklerini belirten Türkkan, “Siz Türkiye’nin hava sahasını ihlal eden Rusya’dan ABD’nin rahatsız olduğunu düşünüyor musunuz. Öyle bir şey de yok” dedi. Türkkan, “Bir ülkede sivil hak eylemlerinden dolayı baskı görüyorsa BM buna hemen el koyar. Bakın kurtarılmış bölge yapacaklar. BM marifeti ile bu ülkeyi bölme planları tıkır tıkır işliyor” açıklamasında bulundu.

İYİ Kİ MHP VAR


Bu parlamentoda PKK kadar AKP’nin de tehlikeli olduğunu belirten Türkkan, “İyi ki MHP var. Hepimiz seçimlerle ilgili karınca kararınca çalışıyoruz. Bir takım sorulara maruz kalıyoruz. Bize neden her şeye hayır dediğimizi soruyorlar. Bir kere MHP’ye CHP dışında kimse koalisyon teklif etmedi. Onun için de HDP desteği lazım. Peki PKK’nın uzantısı olan bu HDP bize nasıl destek verecek. Böyle bir ortaklığa MHP’nin evet demesi asla kabul edilemez. Ben bunu çocuklarıma izah edemem. AKP, CHP’yi 32 gün oyaladıktan sonra MHP’ye geldi. Ama bize koalisyon değil azınlık ya da erken seçim hükümeti teklif ettiler. Milletin vermediği yetkiyi biz neden verelim” diye sordu.

FİKRİ IŞIK GEBZELİ DEĞİLDİR


Daha sonra Gebze bölgesi ile ilgili konuşan Türkkan, Gebze’nin ilk defa 2011 yılında birinci sırayı adlığını belirterek, “Şimdi istedikleri kadar Fikri Işık Gebzeli desinler. Bunlar yalandan pinokyo gibi oldular. Fikri Işık Gebzeli değildir. Onun gideceği ilk yer evindeki emekli koltuğudur. Gebze’de adayı olan tek parti MHP’dir. Siz bunları eşinize, komşunuza anlatmazsanız olmaz. Anlatmaya en yakın akrabalarımızdan başlayalım. Ben inanıyorum ki önümüzdeki 20 gün içinde hepiniz birer saatinizi ayırsanız benim çalışmamım yüz misli sonuç alırız” şeklinde konuştu. Sandık görevlilerine de çağrıda bulunan Türkkan, “7 Haziran’da yaşadığımız haksızlığı unutmayın. Sandıklara sahip çıkın” dedi.Bu haber 777 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET