19 Kasım 2019 Salı 06:43

GEBZE ÜVEY EVLAT OLMAKTAN ÇIKACAK!

GEBZE ÜVEY EVLAT OLMAKTAN ÇIKACAK!
02 Mart 2019 Cumartesi 12:09

.

Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’i ziyaret etti. Gebze için müjdesini veren Baki, “Gebze’ye Türkiye’nin en büyük film platosunu yapmak istiyoruz” dedi.

Yoğun ziyaretlerine devam eden Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Baki, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’i ziyaret etti. Gebze Ticaret Odası’nda gerçekleşen ziyarete Gebze Demokrat Parti Teşkilatı eşlik etti.Gebze’nin potansiyeli hakkında bilgi veren Çiler, “Tüm yurdum insanı Gebze’ye toplanmış. Akıllı kent modelini şehrimize uygulamalıyız. Kent her yönden vatandaş ile entegre olmalı. Biz yaşadığımız kente hayat veriyoruz, artık yaşadığımız kent bize hayat vermeli” dedi.“DÜNYAYA FİLM İHRAÇ EDECEĞİZ”

Baki, “Gebze adeta üvey evlat gibi. Kocaeli ve ülke ekonomisine önemli katkıda bulunan Gebze İlçemiz hak ettiği hizmeti alamadı. Başkan seçildikten sonra haftanın 3 günü Gebze’de olacağım. Gebze’yi İsanbul’un arka çöplüğü olmaktan çıkarıp, kuracağımız organik çiftlikler, mesire alanları ile arka bahçesi haline getireceğiz. Gebze’ye Türkiye’nin en büyük film platosunu yapmak istiyoruz. Dev yapım prodüksiyonlarını şehrimize çağırarak, şehrimizi dünya markası haline getireceğiz” dedi. Milli ekonomiye dikkat çeken Baki, “Dünyaya pazarlayacağımız bu milli filmler ülkemize döviz girişi sağlayacak ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlayacak” ifadesinde bulundu.“GEBZE DENİZ İLE BULUŞACAK”

Deniz ile şehrin yıllardır entegre olmadığını söyleyen Çiler, “Gebze olarak denizden hiç faydalanamıyoruz. Başkanlardan deniz ile ilgili proje istiyoruz” dedi. Su sporları faaliyetlerinin başlatacağını söyleyen Baki, “Su sporları ve diğer spor branşları çocuklarımız için artık bir meslek olacak. Altyapı ve üstyapı yatırımları ile destek vereceğimiz spor kulüpleri olimpiyatlara katılacak sporcular yetiştirecek.” dedi.“ARKA ÇÖPLÜK DEĞİL, ZİRAAT DEPOSU OLACAK”
Gebze’nin sadece sanayi kenti olmadığını zirai açıdan büyük önem taşıdığının altını çizen Baki, “İsrail’de su yok, toprak yok fakat çölde tarım yapıyorlar. Bizim topraklarımızdan bereket çıkıyor ama tarımda geriye gidiyoruz. Tarım alanları yine sermaye gruplarına teslim edilmeye çalışılıyor. Böyle bir şey mümkün değil, çiftçilerin katılımı ile kuracağımız kooperatifler ile üretimi patlatacağız” sözlerini sarf etti.

Bu haber 1065 defa okundu

DİĞER HABERLER

HÜRRİYET’TEN 10 KASIM MESAJI

HÜRRİYET’TEN 10 KASIM MESAJI

BİZE DÜŞEN GÖREV, CUMHURİYETİMİZİ SONSUZA KADAR YAŞAMAK VE YAŞATMAK

'Milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur'

'Milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur'

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati KORKMAZ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Meclis üyelerine kötü haber

Meclis üyelerine kötü haber

CHP'de tüm dengeler değişecek

Efe, 'Tuncay Aşkın, nankörlük ediyor'

Efe, 'Tuncay Aşkın, nankörlük ediyor'

.

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde eşi ve oğlu şehit olmuştu

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde eşi ve oğlu şehit olmuştu

Nihal Olçok'tan çok konuşulaşacak sözler

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ