16 Kasım 2018 Cuma 07:19
 
  • 5,377 TL

  • 6,098 TL

  • 211,18 TL

  • 93.297

Öncekiler Sonrakiler

GENEL MERKEZ’DE KOCAELİ’Nİ ANLATTI

Genel Merkez’de Kocaeli’ni anlattı
07 Eylül 2018 Cuma 12:01

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkezi’nde bir dizi temaslarda bulundu.

Ankara’da Genel Başkan Yardımcılarıyla olan görüşmelerde, Büyükşehir Belediyesi’nin “Gönül Belediyeciliği” seferberliğinin en güzel örneklerinden bahseden Karaosmanoğlu, 6’ıncı Olağan Kongre sonrası görev alan Genel Başkan Yardımcılarına da hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Siyasi ve Hukuki İşler’den sorumlu Hayati Yazıcı başta olmak üzere, Çevre, Şehir ve Kültür’den sorumlu Çiğdem Karaaslan, Sosyal Politikalardan sorumlu Dr. Betül Sayan Kaya, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Dış İlişkiler’den sorumlu Cevdet Yılmaz, Tanıtım ve Medya’dan Sorumlu Mahir Ünal ile Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler’den sorumlu Jülide Sarıeroğlu, Yerel Yönetimler’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile bir araya geldi.
 
“En güzel örneklerini oluşturuyor”
Görüşmelerde açık ve yeşil alan kullanımlarının arttığı, bir takım estetik unsurların daha ön plana çıktığı, herkes için daha yaşanılabilir bir şehir haline gelen Kocaeli’yi anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ulaşım yatırımları ile birlikte çevresel faktörlerin kalitesinin artırılması gibi gelişmelerden de bahsederek, “Her şey insanımız için diyor ve tüm hizmetlerimizi buna göre konumlandırıyoruz. Kocaeli’de hayata geçirdiğimiz “Sosyal Politikalar ve Kültürel Hizmetler” başlığı altında ki projelerimiz Gönül Belediyeciliği’nin en güzel örneklerini oluşturuyor” bilgisini ziyaretlerinde Genel Başkan Yardımcılarına aktardı.
 
“İnsanımızın mutluluğu için çalışıyoruz”
Sosyal Politikalardan sorumlu Dr. Betül Sayan Kaya, Çevre, Şehir ve Kültür’den sorumlu Çiğdem Karaaslan, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler’den sorumlu Jülide Sarıeroğlu ile AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam’a
Kocaeli’ndeki kadın projelerimizden bahsederek “Anne Şehir Kocaeli” modelinin bilgisini veren Başkan Karaosmanoğlu, “Yoksul insanlarımıza evlerine en yakın marketten alışveriş yapma imkânı veren 41 Kart, annelerimiz ve tüm kadınlarımıza özel olarak geliştirdiğimiz Anne Şehir Sağlıklı Yaşam Programı, yüzbinlerce kursiyerimizin hayatını mesleki eğitim, yetenek ve hobi kurslarıyla değiştiren KO-MEK Halk Üniversitesi, Beyaz Kalpler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Evde Bakim ve Engelli Hizmetleri hepsi insanımızın huzur ve mutluluğu için ortaya koyduğumuz çalışmalardır” şeklinde konuştu.
 
“İnşa ettiğimiz en büyük eser, mutluluktur”
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bu hedefle 14 yılı geçkin süredir çalıştıklarını belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Şehrin her bir sakinini 1 milyon 900 bin kişilik büyük bir ailenin ferdi biliyoruz. Kocaeli'de inşa ettiğimiz en büyük eser, mutluluktur. Sosyal hizmetlerimizin yanı sıra ulaşım başta olmak üzere çevre alanında projeler ortaya koyuyoruz. Raylı sistemleri kent genelinde yaymak için adım atıyoruz. İzmit’te tramvay projemiz halkımızın memnuniyetini kazanırken, Gebze bölgesinde de Metro projemizin adımını attık. Sosyal hizmet ve politikalarımız arasında gençlerimize de özel bir yer veriyoruz. Onlar istikbalimiz. Büyük Türkiye vizyonunu omuzlayacak gençlerimize dönük hizmetlerimizi Kılavuz Gençlik Modeli'yle arz ediyoruz. Kocaeli'de ki bütün gençlik hizmetlerimize, Kılavuz Gençlik ile kurumsal kimlik kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Ahlâk, maneviyat ve medeniyet değerlerini kuşanmış; toprağına bağlı, dünyaya söz söyleyen erdemli gençler için çalışıyoruz. Çocuklarımızın her birinin sporla, müzikle, sanatla ilgilenmesi; dünyanın dilinden anlaması için seferber oluyoruz. Gençlerimizin her birini, çağını kuran bir genç olarak yetiştirmeye gayret ediyoruz” bilgilendirmesini Genel Başkan Yardımcılarına yaptı.
 
“Milletimize ilk günkü aşkla hizmet ediyoruz”
İnsanımızın huzur ve mutluluğu için milletimizden aldığımız güçle, şehrin tüm sakinlerine bire bir hizmet sunmaya, hayatı herkes için güzelleştirmeye devam edeceğiz diyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kocaeli teşkilatları olarak uyum içerisinde vatandaşımıza hizmet ediyoruz. Halkımızın tümüyle olan ilişkilerimizi en yükse seviyede tutarak kulağımızı vatandaşımızdan ayırmıyoruz. Bizlerin en büyük gücü halkımızdır. Görevimiz milletimize hizmet etmektir ve bunu da ilk günkü aşkla yapıyoruz” diyerek ziyaretlerde Genel Başkan Yardımcılarıyla görüş alışverişi yaptı.

 

Bu haber 852 defa okundu

DİĞER HABERLER

İYİ partinin gençlik kolları başkanı atandı

İYİ partinin gençlik kolları başkanı atandı

.

İYİ Parti'de işlem tamam

İYİ Parti'de işlem tamam

İYİ Parti Kartepe ilçe başkanlığına atanan Musa Coşkun, seçim startını verdi.

Mümin Kozan, Katı Atık Yakma Tesisi hakkında açtı ağzını yumdu gözünü.

Mümin Kozan, Katı Atık Yakma Tesisi hakkında açtı ağzını yumdu gözünü.

İyi Parti İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Mümin KOZAN, Katı Atık Yakma Tesisi hakkında açtı ağzını yumdu gözünü.

Saadet aday adaylarını tanıtıyor

Saadet aday adaylarını tanıtıyor

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ