03 Nisan 2020 Cuma 06:23

GÖKÇE, GENÇLERLE BULUŞTU, PROJELERİNİ ANLATTI

Gökçe, gençlerle buluştu, projelerini anlattı
26 Ocak 2019 Cumartesi 12:00

Genç seçmenlerle bir araya gelerek soruları yanıtlayan CHP Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, “Derince büyük bir potansiyele sahip, en büyük gücümüz de gençlerimizdir” dedi

CHP Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, Yenikent İrtibat Bürosu’nda genç seçmenlerle bir araya geldi. 31 Mart seçimlerinde ilk defa oy kullanacak gençlerin çoğunlukta olduğu kalabalık tarafından ilgiyle ve sorularla karşılanan Gökçe, gençlerin ilgisine teşekkür etti, her bir soruyu içtenlikle cevaplayarak Derince’ye dair planladıkları projeleri anlattı. Gökçe, “Bu kadar genci burada görmek beni gerçekten mutlu etti ve umut verdi. Ülkemizin, Derincemizin geleceği olan siz gençler, ileride belki de bu sorumlulukları bizlerden emanet alacaksınız. Sizlerin yaşamış olduğu yere karşı böyle ilgili ve sorumlu olmanız bizler için büyük bir mutluluk kaynağıdır” ifadelerini kullandı.“İŞ İMKANLARIMIZ ELİMİZDEN ALINIYOR”

Genç seçmenlerle buluşmasında ilk olarak 30 yıldır yaşadığı Derince’de ne gibi sorunları tespit ettiklerini anlatan Av. Sertif Gökçe, eğitim başta olmak üzere spor tesisleri, ulaşım, çevre ve altyapı konusundaki yetersizlikleri dile getirdi. Gökçe, “Bizler size daha güzel bir Derince bırakmak istiyoruz. Şu anki durum itibariyle ilçemizin köyden bir farkı yok. İlçedeki her kurum yavaş yavaş gidiyor. Bunlarla birlikte bu ilçenin çocuklarının elinden iş imkanları da alınmış oluyor. Bizler iş için, alışveriş için diğer ilçelere gitmeye gerek bile duymak istemeden, tüm işlerimizi, alışverişlerimizi, eğitimimizi burada karşılamak istiyoruz. Bunlarda daha fazla potansiyele de sahibiz. Her şeyden önce siz gençler bizim en büyük gücümüzsünüz” diye konuştu.
“SPOR VE EĞİTİMDE İMKANLARIMZI YETERSİZ”
Gençlerin ilçede spor tesisleri, eğitim ve iş imkanları alanında yaşadıkları sorunları dinleyen Gökçe, “30 yıldır burada yaşayan biri olarak sizlerin yaşadığı sorunları her gün ben de yaşıyorum. Derince Birlikspor’da başkanlık görevinde, Kocaelispor’da da denetim görevinde bulundum. Amatör spor kulüplerinde de disiplin kurullarında görev alıyorum. Bu ilçenin spor tesisi anlamında yetersizliği ortada. Gençlerimizin kullanacağı halı saha, basketbol, voleybol sahası gibi yerler mevcut değil. Mevcut olan spor tesislerindeki imkanlarında yetersiz olduğunu bizzat gözlemledim. Ayrıca eğitim kuruluşları ve kurs merkezleri anlamında da başka ilçelere muhtaç durumdayız. Eğitim bizim için en önemli öncelik olarak diğer konularda da tüm eksiklikleri kapatacağız” dedi. 


Bu haber 927 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

DEVA Partisi'nde görev dağılımları belli oldu

Yıldızlı’dan tüm vatandaşlara 'Evde Kal' çağrısı

Yıldızlı’dan tüm vatandaşlara 'Evde Kal' çağrısı

"ORTAK AKILLA İLERLEYECEĞİZ"

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Koronavirüse karşı yapılması gerekenleri madde madde açıkladı.

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

Kongrelerin tamamı ertelendi

TÜRKKAN İKTİDARI ELEŞTİRDİ

TÜRKKAN  İKTİDARI ELEŞTİRDİ

Hazinede bir kuruş para kalmadı, şimdi, corona virüsüne teslim olduk.

Akar'dan 'Evde Kalın' çağrısı

Akar'dan 'Evde Kalın' çağrısı

VURDUMDUYMAZLIK YAPMAYIN, EVDE KALIN!

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ