23 Şubat 2020 Pazar 09:44

GÖKÇE, GENÇLERLE BULUŞTU, PROJELERİNİ ANLATTI

Gökçe, gençlerle buluştu, projelerini anlattı
26 Ocak 2019 Cumartesi 12:00

Genç seçmenlerle bir araya gelerek soruları yanıtlayan CHP Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, “Derince büyük bir potansiyele sahip, en büyük gücümüz de gençlerimizdir” dedi

CHP Derince Belediye Başkan Adayı Av. Sertif Gökçe, Yenikent İrtibat Bürosu’nda genç seçmenlerle bir araya geldi. 31 Mart seçimlerinde ilk defa oy kullanacak gençlerin çoğunlukta olduğu kalabalık tarafından ilgiyle ve sorularla karşılanan Gökçe, gençlerin ilgisine teşekkür etti, her bir soruyu içtenlikle cevaplayarak Derince’ye dair planladıkları projeleri anlattı. Gökçe, “Bu kadar genci burada görmek beni gerçekten mutlu etti ve umut verdi. Ülkemizin, Derincemizin geleceği olan siz gençler, ileride belki de bu sorumlulukları bizlerden emanet alacaksınız. Sizlerin yaşamış olduğu yere karşı böyle ilgili ve sorumlu olmanız bizler için büyük bir mutluluk kaynağıdır” ifadelerini kullandı.“İŞ İMKANLARIMIZ ELİMİZDEN ALINIYOR”

Genç seçmenlerle buluşmasında ilk olarak 30 yıldır yaşadığı Derince’de ne gibi sorunları tespit ettiklerini anlatan Av. Sertif Gökçe, eğitim başta olmak üzere spor tesisleri, ulaşım, çevre ve altyapı konusundaki yetersizlikleri dile getirdi. Gökçe, “Bizler size daha güzel bir Derince bırakmak istiyoruz. Şu anki durum itibariyle ilçemizin köyden bir farkı yok. İlçedeki her kurum yavaş yavaş gidiyor. Bunlarla birlikte bu ilçenin çocuklarının elinden iş imkanları da alınmış oluyor. Bizler iş için, alışveriş için diğer ilçelere gitmeye gerek bile duymak istemeden, tüm işlerimizi, alışverişlerimizi, eğitimimizi burada karşılamak istiyoruz. Bunlarda daha fazla potansiyele de sahibiz. Her şeyden önce siz gençler bizim en büyük gücümüzsünüz” diye konuştu.
“SPOR VE EĞİTİMDE İMKANLARIMZI YETERSİZ”
Gençlerin ilçede spor tesisleri, eğitim ve iş imkanları alanında yaşadıkları sorunları dinleyen Gökçe, “30 yıldır burada yaşayan biri olarak sizlerin yaşadığı sorunları her gün ben de yaşıyorum. Derince Birlikspor’da başkanlık görevinde, Kocaelispor’da da denetim görevinde bulundum. Amatör spor kulüplerinde de disiplin kurullarında görev alıyorum. Bu ilçenin spor tesisi anlamında yetersizliği ortada. Gençlerimizin kullanacağı halı saha, basketbol, voleybol sahası gibi yerler mevcut değil. Mevcut olan spor tesislerindeki imkanlarında yetersiz olduğunu bizzat gözlemledim. Ayrıca eğitim kuruluşları ve kurs merkezleri anlamında da başka ilçelere muhtaç durumdayız. Eğitim bizim için en önemli öncelik olarak diğer konularda da tüm eksiklikleri kapatacağız” dedi. 


Bu haber 892 defa okundu

DİĞER HABERLER

TÜNELİN UCU KARANLIK

TÜNELİN UCU KARANLIK

2020 YILINDA FATURA 2 KAT ARTACAK

Taşdemir:Alçakça bir saldırı!

Taşdemir:Alçakça bir saldırı!

MADDİ ZARARA UĞRADIM

Saadet, Lastik-İş'e gitti

Saadet, Lastik-İş'e gitti

Saadet Partisi, Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı’yı ziyaret etti

İYİ PARTİ KANDIRA 2. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

İYİ PARTİ KANDIRA 2. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Hilal Kübra Altınay güven tazeledi

YILDIZLI: PARTİMİZİN MAYASINDA ALIN TERİ VAR

YILDIZLI: PARTİMİZİN MAYASINDA ALIN TERİ VAR

EMEK MÜCADELESİNİN YANINDAYIZ

PELİN COŞTUR FİLİZ MAZBATASINI ALDI

PELİN COŞTUR FİLİZ MAZBATASINI ALDI

Filiz bugün mazbatasını alarak görevine resmen başladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ