21 Ocak 2019 Pazartesi 13:50
 
  • 5,352 TL

  • 6,089 TL

  • 220,55 TL

  • 98.447

Öncekiler Sonrakiler

GÖLCÜK ADAY ADAYINI YALNIZ BIRAKMADI

Gölcük Aday Adayını yalnız bırakmadı
01 Mayıs 2018 Salı 12:20

İYİ Parti Kocaeli İl Başkan yardımcısı Murat Atar görevinden istifa ederek aday adaylığını açıkladı.

Atar aday adaylığı açıklamasını Gölcük ilçe teşkilatında yaptı. Atar’ı Gölcük teşkilatı ve sevenleri yalnız bırakmadı. Atar konuşmasında yerel ve genel sorunlara değindi.


 ‘’Milletvekili olmak istediğim şehrim için hedeflerim’’

Atar ‘’ Öncelikle doğup büyüdüğüm ve çocuklarımın da büyümeye devam ettiği ilçem Gölcük’ün 19 sene önce yaşadığı büyük felaketten sonra düştüğü sıkıntılı durumunu düze çıkartmaktır. İlçem ve komşu ilçelerimizde imar ve şehirleşme eksikliklerinin adaletli olarak sağlanmasına destek sağlamaktır. Şehirleşme alanında mevcut yerel iktidarın yapmaktan intina ettiği eksiklikleri tamamlamaya yardımcı olmaktır. Ayrıca ülkemizin ticari ve kültürel başkenti İstanbul’umuz ile Anadolu arasında ki durumunda olan ilimiz Kocaeli’nin mevcut yerel yönetimler tarafından sadece rant kapısı olarak görülen fiziksel eksikliklerinin giderilmesini sağlamaktır. Ulaşım yok ise medeniyet yoktur. Çokta büyük bir il olmayan ve bir körfezin etrafında olmasına rağmen denizden faydalanamayan kocaeli’mizin birinci problemi yerel ulaşım sorunlarını çözmektir.


Milletvekili olmak istediğim ülkem için amacım, mesleki birikimlerim ve kamuda katkı sağladığım projelerde edindiğim tecrübeler ile ülkemizin teknoloji ve enerji alanında ki gerçek perspektifine katkı sağlamaktır. Bu amaçla ülkemizin yazılım geliştirme ve teknoloji alt yapı ürünleri üretiminin önünü açacak, özel sektöre hem ülkemizde hemde uluslararası alanda başarılı çalışmalar yapmalarına imkan veren destek ve katkıları sağlayacak, kamunun ihtiyaçlarının yerel kaynaklar ile giderilmesinin önünü açacak hukuki ve siyasi desteği sağlayabilmek için siyasette var olmak istiyorum.

Bilgi güvenliği ve kişisel mahremiyet konularında desputik uygulamalar yapan mevcut iktidarın yaptıkları bir an önce düzeltilmelidir. Özgürlükler içeren kanun ve yönetmelikler ile hem ülkemizde ki mevcut yatırımcıların ilerlemesi sağlanacak hemde uluslararası yatırımcıların ülkemize gelmesi hızlanacaktır. Coğrafi olarak üç eski kıtanın ortasında bulunan ülkemiz haberleşme alt yapısı imkanları sunma ve bundan maddi ve siyasi olarak faydalanma konusunda geri kalmış durumdadır. ‘’


Murat Atar Kimdir?

26 Kasım 1975 İzmit-Kocaeli doğumlu. Yükseköğrenimime İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde (1992-1995) başladı. Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 2007 yılından beri sahibi olduğu ‘’ Çizgi Mühendislik ve Veri merkezi teknolojileri’’ firmasında mühendislik hizmeti sağlamakta, çeşitli yerli ve uluslararası internet ve telekomünikasyon şirketlerine, kamu ve özel kuruluşlara proje yönetimi, mühendislik, danışmanlık ve müteahhitlik hizmetleri vermektedir. 2005 yılından beri jeofizik mühendisi Hülya Atar ile evli, Ahmet Mert (2007) adında bir erkek ve Gökçe (2012) adında bir kız çocuğu vardır. Halen doğup büyüdüğüm şehrim Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde ikametime devam etmektedir.


Siyasi Hayatı
1999-2007 yılları arasında DYP gölcük ilçe teşkilatında gençlik kolları yöneticisi, ilçe yöneticisi, ilçe başkan yardımcısı görevlerinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde DYP’den Gölcük ilçe belediye meclis üyesi kontenjan adayı olarak seçime katıldı. 7 haziran ve 1 kasım 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen 25.&26. Dönem TBMM genel seçimlerinde AKP Kocaeli milletvekili aday adayı oldu. 2018 de yıllardır kapısı olmayan bir merkez sağ gönüllüsü olarak ana ocağına dönüp, İYİ Parti saflarına katılarak Kocaeli İl teşkilatı İl kurucu üyesi oldu. Halen İYİ Parti Kocaeli İl yönetim kurulu üyesi ve medya, tanıtım, iletişim ve proragandandan sorumlu İl başkan yardımcılığı görevini yürütmekteyken Milletvekili aday adaylığı için görevlerinden ayrıldı.
Bu haber 477 defa okundu

DİĞER HABERLER

Karakadılar gençlerle buluştu

Karakadılar gençlerle buluştu

'Kartepe'yi hep beraber yöneteceğiz'

Kocaman’dan ‘vefa’ ziyaretleri

Kocaman’dan ‘vefa’ ziyaretleri

.

'31 Mart’a kadar rahat uyku yok'

'31 Mart’a kadar rahat uyku yok'

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, hafta sonunu Darıcalı vatandaşlar ile geçirdi.

Hürriyet Türk Kamu Sen’i ziyaret etti

Hürriyet Türk Kamu Sen’i ziyaret etti

.

Büyükakın davet etti

Büyükakın davet etti

Duyan oraya koştu

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ