10 Aralık 2018 Pazartesi 08:31
 
  • 5,310 TL

  • 6,071 TL

  • 212,95 TL

  • 93.699

Öncekiler Sonrakiler

GÖSTERİ AMAÇLI BİNDİĞİ ATIN ÜZERİNDE DURAMAYAN....

Gösteri amaçlı bindiği atın üzerinde duramayan....
05 Aralık 2018 Çarşamba 09:25

.

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya’dan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Aileyi kuran, ayakta tutan kadındır. Ailelerin ve bireylerin birlikte paylaştıkları toplum yaşamını şekillendiren de kadındır. Kadınlar, içerisinde bulundukları toplumun aynasıdır. 84 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kadınlara verilen seçme ve seçilme hakkı tüm dünyada kutlanmaya başlanarak 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü olarak adlandırılmıştır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde alınan bu karar ile günümüzde kadınlarımız toplumun her alanında söz sahibi olmuş, seçme ve seçilme hakkını elde etmiştir. Görüyoruz ki 84 yıl öncesinin gerici zihniyetleri insanların eşit olduğu algısını yıkmaya çalışarak kadını sınıflandırma çabası içerisindedir. Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de, Sakarya’da ve nice meydanda bu ülkenin bağımsızlığı için top tüfek taşıyanlar kadınlardı. Cepheye kendi ağırlıklarının onlarca katında kağnı arabalarını sürerek aş götüren yine kadınlardı. Türkiye Cumhuriyeti, kadınların ve erkeklerin cefasıyla, kanıyla, alın teriyle kuruldu. Kadın erkek eşitliğini 100 metrelik koşu sonuçlarına bağlayanların gösteri amaçlı binip de üstünde duramadıkları atları kahraman kadınlarımız korkusuzca cephelerde düşman üstüne sürmüş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için mücadele vermiştir. O günden bugüne kadar Cumhuriyet kadınlarımız kanlarını akıtarak çektikleri kırmızı çizgiler ile ne kendi haklarından, ne milletin bağımsızlığında ödün vermiştir. Bu kırmızı çizgilerimiz ‘Bir kereden bir şey olmaz’ diyenlerin peşinde sürüklenerek turunculara dönmemiştir. Dönmesine de müsaade asla etmeyeceğiz. Ülkemizin bağımsızlık ve egemenlik kazanımında fiziksel güç ve kuvvetinin üstüne çıkarak mücadele eden, bugün aynı mücadeleyi gerici zihniyetlere karşı ayaklarını yere sapa sağlam basarak veren tüm Cumhuriyetçi kadınlarımızın Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutlarım.”

Bu haber 1010 defa okundu

DİĞER HABERLER

Suriyelilere kaynak bulanlar EYT’lilere bulamıyor

Suriyelilere kaynak bulanlar EYT’lilere bulamıyor

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet konuk olduğu Uğur Dündar ile Halkın Arenası programında emeklilikte yaşa takılanların mağdur edildiğini söyleyerek, “Suriyelilere bile kaynak buluyorlar EYT’lilere bulamıyorlar” dedi.

Erdoğan'ın telefon konuşması interneti salladı

Erdoğan'ın telefon konuşması interneti salladı

.

Büyükakın, Öncelikli hedefimiz yaşam kalitesini artırmaktır

Büyükakın, Öncelikli hedefimiz  yaşam kalitesini artırmaktır

Büyükakın, İzmit Kapanönü ve Sanat Sokağında ki esnafları ziyaret ederek hayırlı işler diledi.

Hürriyet gazi sayılmayanlar Halkın Arenası’nda da gündeme taşıdı

Hürriyet gazi sayılmayanlar Halkın Arenası’nda da gündeme taşıdı

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, Uğur Dündar’ın katıldığı Halkın Arenası programında terörler mücadelede yaralanmasına rağmen gazi sayılmayanları gündeme taşıdı.

Zekeriya Özak herkese dokunuyor...

Zekeriya Özak herkese dokunuyor...

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ