28 Mayıs 2018 Pazartesi 10:44
 
  • 4,629 TL

  • 5,427 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

GÜVENCELİ ÇALIŞMA HERKESİN HAKKI

GÜVENCELİ ÇALIŞMA HERKESİN HAKKI
21 Şubat 2018 Çarşamba 15:01

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Taşeron işçilere verilen kadro sözünün yerine getirilmesi gerektiğini belirtti.

Tahsin Tarhan “Ayırım yapılmadan bütün emekçilere güvenceli çalışma hakkı verilmelidir. Kocaeli’de Büyükşehir Belediye’si ve İSU’da çalışan işçilerin başvuruları reddedilmiş durumda. 1000’e yakın emekçinin hak ettikleri kadro güvencesi bir an önce verilmelidir” dedi.

 

GÜVENCELİ ÇALIŞMA HERKESİN HAKKI

 

Tahsin Tarhan, “İktidar tarafından 373 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile taşeron olarak çalışan işçilerimizin kadroya geçirileceği sözü verilmişti. Uygulamanın nasıl olacağı, başvuruların ne şekilde değerlendirileceğini defalarca gündeme getirmiştik. Bu gün gelinen noktada Kocaeli’de emekçilerimizin kadroya alınma başvurularının reddedildiği ortaya çıkmıştır. Senelerdir bu görevleri laikiyle yerine getiren işçi kardeşlerimizin haklı kadro talepleri bir an öce yerine getirilmelidir. Hiç kimse alnının teri ile ekmeğini kazanan vatandaşlarımızın hakkını gasp etmeye çalışmasın” dedi

 

TAŞERON OLARAK ÇALIŞAN EMEKÇİLERİMİZE VERİLEN SÖZLER TUTULMALI

Tahsin Tarhan, “Kocaeli’de 966 taşeron işçimizin kadroya geçiş başvurusu hangi ne şekilde reddedildiği bilinmeyen bir şekilde kabul edilmemiştir. Binlerce kişinin aileleriyle birlikte mağdur edilmesi kabul edilemez. Bu durum sadece Kocaeli’de değil tüm Türkiye’de benzer şekillerde gündeme gelmektedir.

Gece gündüz demeden, görev saati ve ayrımı yapmadan çalışan emekçi kardeşlerimizin iş hakkı ile oynamak kimsenin haddi değildir. Derhal kadroya geçişleri sağlanmalıdır.” dedi

Bu haber 949 defa okundu

DİĞER HABERLER

"Bu eksiği ‘TAMAM’lama vakti geldi"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Milletvekili Adayı Prof.Dr. Muhip Kanko 24 Haziran erken seçimleri için aralıksız çalışıyor.

Seçeceğiniz lidere dikkat edin!

Seçeceğiniz lidere dikkat edin!

Dünyanın en önemli lider ve yönetici guruplarından biri olan Amerikalı Yazar John C. Maxwell, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde liderlere ve seçim sandığına gidecek vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

Üretim her gün azalıyor

Üretim her gün azalıyor

Kandıra köylüsüyle bir araya gelen Muhip Kanko, 24 Haziran’da yönetim anlayışının değişeceğini, çiftçinin değerinin artacağını söyledi.

Uslu, Köylülerle sahurda buluştu

Uslu, Köylülerle sahurda buluştu

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET