18 Ağustos 2018 Cumartesi 01:40
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

GÜVENCELİ ÇALIŞMA HERKESİN HAKKI

GÜVENCELİ ÇALIŞMA HERKESİN HAKKI
21 Şubat 2018 Çarşamba 15:01

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Taşeron işçilere verilen kadro sözünün yerine getirilmesi gerektiğini belirtti.

Tahsin Tarhan “Ayırım yapılmadan bütün emekçilere güvenceli çalışma hakkı verilmelidir. Kocaeli’de Büyükşehir Belediye’si ve İSU’da çalışan işçilerin başvuruları reddedilmiş durumda. 1000’e yakın emekçinin hak ettikleri kadro güvencesi bir an önce verilmelidir” dedi.

 

GÜVENCELİ ÇALIŞMA HERKESİN HAKKI

 

Tahsin Tarhan, “İktidar tarafından 373 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile taşeron olarak çalışan işçilerimizin kadroya geçirileceği sözü verilmişti. Uygulamanın nasıl olacağı, başvuruların ne şekilde değerlendirileceğini defalarca gündeme getirmiştik. Bu gün gelinen noktada Kocaeli’de emekçilerimizin kadroya alınma başvurularının reddedildiği ortaya çıkmıştır. Senelerdir bu görevleri laikiyle yerine getiren işçi kardeşlerimizin haklı kadro talepleri bir an öce yerine getirilmelidir. Hiç kimse alnının teri ile ekmeğini kazanan vatandaşlarımızın hakkını gasp etmeye çalışmasın” dedi

 

TAŞERON OLARAK ÇALIŞAN EMEKÇİLERİMİZE VERİLEN SÖZLER TUTULMALI

Tahsin Tarhan, “Kocaeli’de 966 taşeron işçimizin kadroya geçiş başvurusu hangi ne şekilde reddedildiği bilinmeyen bir şekilde kabul edilmemiştir. Binlerce kişinin aileleriyle birlikte mağdur edilmesi kabul edilemez. Bu durum sadece Kocaeli’de değil tüm Türkiye’de benzer şekillerde gündeme gelmektedir.

Gece gündüz demeden, görev saati ve ayrımı yapmadan çalışan emekçi kardeşlerimizin iş hakkı ile oynamak kimsenin haddi değildir. Derhal kadroya geçişleri sağlanmalıdır.” dedi

Bu haber 976 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kılıçdaroğlu’ndan ’17 Ağustos’ mesajı

Kılıçdaroğlu’ndan ’17 Ağustos’ mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter adresinden 17 Ağustos depremine ilişkin bir mesaj yayınladı.

'Büyük kongreye hazırız'

'Büyük kongreye hazırız'

AK Parti İzmit Kadın Kolları haftalık yönetim kurulu toplantısı parti binasında gerçekleştirildi.

'Hurafelerden gençlerimizden uzak tutacağız'

 'Hurafelerden gençlerimizden uzak tutacağız'

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Hasan Basri Öğrenci Yurdu’nda inceleme gerçekleştirdi.

Başkan Üzülmez; 'Diz çöktüremeyeceksiniz'

Başkan Üzülmez; 'Diz çöktüremeyeceksiniz'

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde Kartepe’de faaliyet gösteren STK’lar, spor kulüpleri ve kanaat önderleri Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde bir araya geldi.

A takımına eklenen yeni isimler oldu

A takımına eklenen yeni isimler oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener A Takımını belirledi.

Bahçeli’ye CHP’den destek geldi

Bahçeli’ye CHP’den destek geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli'nin köprü ve tüneller için ödenen garanti araç geçiş ücreti için dolar ödenmesine yönelik eleştirilerine bir destek de Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ