22 Temmuz 2019 Pazartesi 12:04
 
Öncekiler Sonrakiler

HASAN AYAZ O SÜRPRİZİ AÇIKLADI

Hasan Ayaz o sürprizi açıkladı
18 Haziran 2018 Pazartesi 20:08

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren siyasi partiler son hazırlıklarını tamamlamaya başladı.

Bu kapsamda AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı’nın, seçim çalışmalarını yürüttükleri AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) tarafından Antikapı Restoran’da Sandık Eğitim Toplantısı gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu toplantıya AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve çok sayıda AK Partili katıldı. 


İl Seçim İşlerinden Sorumlu Ahmet Berberoğlu tarafından 3 bin 24 sandık müşahidi ve 350 okul sorumlusu olmak üzere toplamda görevlendirilen 3 bin 374 kişiye eğitim verildi.

Toplamda 756 sandık kurulacak. Her sandıkta 4 AK Parti görevlisi olacak. 


Ayrıca toplantıda bayramlaşma programında yapacağı sürprizden bahseden Başkan Hasan Ayaz, en çok sandıktan oy çıkaran 3 mahalle muhtarını ve sandık görevlilerini kendi imkanlarıyla ödüllendireceğini söyledi.


“Lütfen sandıklarımıza sahip çıkalım”
Eğitim toplantısından önce kısa bir açıklama yapan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, “Herşey sandıkta başlar. Bu mimarda il başkanlığımızda düzenlenen eğitim programımıza hoş geldiniz. 2002 yılından beri her seçimde birçoğunuz sandık başkanlarımız, okul sorumlularımız var ve her zaman sandıklara sahip çıktınız. Biz bundan her zaman hoşnut olduk, bundan sonra da sahip çıkacağınızdan eminiz. 24 haziran seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu sizler bizlerden iyi biliyorsunuz.  Ak parti olarak hiçbir siyasi partinin oyunu alma konusunda bir çabamız olmadı. Biz sandıklarımızı önce Allah’a sonra da sandıkta görevli arkadaşımıza emanet ediyoruz. Bizim kediyle trafoyla işimiz yok. Yenilgiye kılıf aramayın. Lütfen sandıklarımıza sahip çıkalım” dedi. 

En çok oy çıkaran 3 mahalle muhtarına Kudüs turu
Geçen bayramlaşma programında kamuoyuna bahsettiği sürprizi açıklayan Ayaz, “O sürprizi bugün açıklıyorum. Bu seçime binaen kendi imkanlarımla, cebimden yapacağım imkanla kendi mahallesinde oyunu arttıran 3 mahalle başkanımıza Kudüs turu düzenleyeceğiz. Sandık yöneticilerine, sandık kurullarına, gençlik ve kadın kollarına da özel hediye vereceğim. Benim gönlümden geçen sürpriz de buydu. 24 Haziran seçimleri hayırlara vesile getirsin. Recep Tayyip Erdoğan’ın bayrağını düşürmedik, düşürmeyeceğiz” dedi. 

“Artık hasatları toplama zamanı”
Nevzat Doğan ise, “Bu sahne beni duygulandırdı. Bu sahnede lider sevdası, bayrak sevdası, ülkenin geleceği sevdası var. Sizler bu duruşu gösterdikten sonra o Avrupa o HDP’ye istediği kadar destek versin, yeni yeni oluşumlar oluştursun hüsrana uğrayacak. 16 yıldır sizlerle hep birlikte gönül gönüle her badireleri bir bir aştık. Ve geleceğimize başarı olarak ekledik. 7 milyar doların üzerinde Müslüman ülkelerde yaşayan mazlumlara Arakan’dan Suriye’ye yardım eden ülke olmuşsa hep birlikte yaptığımız çalışmalar sayesinde oldu. Bu seçim başka bir mücadele. Bu kutlu mücadelenin kutlu neferleri olarak sizler varsınız. Basmadık yer, gitmedik çarşı pazar kalmadı. Şuan hasatları toplama zamanı. Ben sbu seçimi kazanacağımıza inanıyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun. Sandıklarımıza sahip çıkacağız” ifadelerine yer verdi. 

Ahmet Berberoğlu tarafından sandıkta görev alacak AK Partililere, seçim günü yapılamsı gerekenler konusunda yapacakları ile ilgili animasyon filmi seyrettirildi ve filmin ardından eğitim soru cevap şeklinde devam etti.
Bu haber 739 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ