bil anakolej
05 Temmuz 2020 Pazar 10:51

HÜRRİYET, 'CEDİT’TE KENTSEL DÖNÜŞÜM RANTSAL DÖNÜŞÜM OLMAYACAK'

Hürriyet, 'Cedit’te kentsel dönüşüm rantsal dönüşüm olmayacak'
04 Mart 2019 Pazartesi 13:30

.


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın geldiği Cedit Mahallesi programında konuşan İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, “Kentsel dönüşümü rantsal dönüşüme izin vermeyeceğiz”
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Millet İttifakı’nın İzmit Cedit Mahallesi’nde gerçekleştirdiği programa katıldı. Cedit Mahallesi Dayanışma Derneği’nde gerçekleşen programda ayrıca Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Serdar Kaman, İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İzmit ilçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit ilçe Başkanı Pelin Coştur Filizi İYİ Partililer ve CHP’liler katıldı.

FAKİR GİRDAP İÇİNDE BOĞULUYOR
Programda konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, yerel seçimlerde sadece oy kullanmayacaklarını ifade ederek, “Muhasebe yaparken içinde bulunduğumuz yerin beş yılına bakacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu duruma bakarak karar vereceğiz. Bunun bir vatan görevi
olarak yapmak zorunluluğumuzun hepimiz farkındayız. Bu seçimin temel parametresi içinde bulunduğumuz zor şartlar, vatandaşımızın çektiği sıkıntılar, ekonomik olarak duvara toslamamız, artan enflasyon ve hayat pahalılığı, fakirin bu girdap içerisinde boğulmasıdır. Bunu görüp de buna kayıtsız kalmak ve bu şartlarla dalga geçmek bu ülkeye yapılacak en büyük kötülüklerden birisidir” dedi.

VATANDAŞI İLGİLENDİREN TÜM KONULARDA SIKINTI VAR
Konuşmasına devam eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, “Bugün bu ülkeyi yönetenler yokmuş gibi davranıyorlar. Tanzim satış kuyrukları var, vatandaşla dalga geçiyorlar, bu bereket kuyruğu diyorlar. Pazarlarımız akşamları çürük meyve sebze toplayanlarla dolu. Vatandaşı ilgilendiren bütün konularda sıkıntılar var. Oy verecek vatandaşlarımızın bu iktidarın kulağını çekmesi, kendine gel demesi lazım. Burada Fatma Hanım ve Serdar Bey aday. Kendilerine başarılar diliyorum. İnşallah bu güzel şehri yönetme imkanı sizlerin olur” dedi. İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adayı Serdar Kaman ise Cedit Mahallesi kentsel dönüşüm hususunda siyaset ve müteahhidin birbirine düştüğünü ifade ederek, “Şimdi bu taraflar birbirlerine suç isnat ediyorlar. Peki bu işler böyle devam ederse para kimin cebinden çıkacak, Ceditli’den çıkacak. Bunun böyle olmamasını istiyorsanız bu işin cevabını sandıkta verin” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM RANTSAL DÖNÜŞÜM OLMAYACAK
Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet ise Cedit Mahallesinin sorunlarını sıklıkla dile getirdiğini ifade ederek, “Biz biliyoruz ki Cedit halkı cidden sıkıntılı. Kentsel dönüşüm nedeniyle ciddi problemleri var. Biz varsak çözüm var. Size söz veriyorum, Cedit halkının sorununu
sorunum bileceğim ve insanları yerinden yurdundan etmeden, büyük borç yükleri altına sokmadan, yerinde dönüşümü sağlayarak ve kentsel dönüşümü rantsal dönüşüme çevirmeden, birilerine buraları peşkeş çekmeden, sadece halkı düşünerek hareket edeceğiz. Cedit Mahallesinin problemini sizinle birlikte, ortak akılla, birlikte düşünerek, akılcı çözümlerle çözmek benim boynumun borcu olsun” dedi.

VATANDAŞIN İSTEMEDİĞİ BİR ŞEYİ YAPMAYACAĞIZ
Konuşmasına devam eden Belediye Başkan adayı Hürriyet, “Sorunları halledebilmek için, kenti daha yaşanabilir kılmak için, kenti yandaşlara peşkeş çekmeden, kentin kaynağını israf etmeden, kul hakkı yetin hakkı gözeterek, halkımıza adil ve eşit hizmet etmek bizim sorumluluğumuz olacak. İnsanlar kentsel dönüşümde evlerinden davullarla zurnalarla ayrılsın, davullarla zurnalarla evlerine girsin istiyoruz. Büyük borç yükleri altında girmesin, yerinden yurdundan edilmesin istiyoruz. Biz mutlaka bu sorunu en akılcı şekilde ve mağdur etmeden, sizin istemediğiniz bir şeyi hayata geçirmeyeceğiz.
Başkanlık koltuğuna oturduğumuzda en önemli konularımızdan biri Cedit’in kentsel dönüşümü olacak” açıklamasında bulundu.
Bu haber 1116 defa okundu

DİĞER HABERLER

Devlet bugüne kadar neden önlem almadı?

Devlet bugüne kadar neden önlem almadı?

'İŞÇİLERİN CANININ KIYMETİ YOK!'

Genç Parti 5. Olağan Kongresi yapıldı

Genç Parti 5. Olağan Kongresi yapıldı

Cem Uzan'ın imzası logoya eklendi

Şanbaz Yıldız 'A' takımını belirledi

Şanbaz Yıldız 'A' takımını belirledi

İYİ Parti İl Divanı belli oldu!

İYİ PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

İYİ PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

AKP'Lİ MECLİSÜYESİ İÇİN YARGIYA GİDECEKLER

Temel Karamollaoğlu'na sordu

Temel Karamollaoğlu'na sordu

'Madımak sizi utandırmıyor mu?

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı belli oldu

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı belli oldu

5 isim Ankara'ya çağırıldı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ