25 Şubat 2018 Pazar 01:17
 
  • 3,791 TL

  • 4,663 TL

  • 162,07 TL

  • 117.522

Öncekiler Sonrakiler

HÜRRİYET, 'KÖYLERİ PARÇALAYAMAZSINIZ'

Hürriyet, 'Köyleri parçalayamazsınız'
30 Ocak 2018 Salı 13:07

İzmit Süleymaniye Köyü sakinlerini dinleyen Milletvekili Hürriyet, 'Bu insanların köylerini parçalayamazsınız' dedi

Kuzey Marmara Otoyolu sebebiyle köyleri ikiye bölünecek olan İzmit Süleymaniye Köyü sakinlerini dinleyen Milletvekili Hürriyet, "Bu insanların köylerini parçalayamazsınız" dedi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Emrah Efe önceki akşam Kuzey Marmara Otoyolu sebebiyle köyleri ikiye ayrılacak İzmit Akmeşe Süleymaniye Köyü sakinlerinin sorunlarını dinledi.

TÜNEL YAPILMASINA UYGUN BİR ARAZİ

Kuzey Marmara Otoyolu projesinde köyleri ikiye bölünecek olan İzmit'in Akmeşe Süleymaniye Köyü sakinleri yaşadıkları sorunu, CHP Kocaeli Milletvekili Meclis Anayasa Komisyonu üyesi Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Emrah Efe'ye anlattı. Süleymaniye Köyü Muhtarı Nazmi Özdemir, otoyol ile birlikte köylerinin ikiye bölüneceğini öğrendikleri andan itibaren gerekli kurumlara dilekçe verdiklerini ve köylerinin ikiye bölünmek yerine, tünel istediklerini dile getirdi. Muhtar Nazmi Özdemir, "Karayolları Genel Müdürlüğüne dilekçe yazarak, Kuzey Marmara Otoyolu'nun güzergahı tam köyümüzün sınırlarından geçtiğini ilettik. Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleriyle daha önceki görüşmelerimizde bizlere arazinin jeolojik yapısının tünel yapmaya elverişli olduğunu söylemişlerdi. Biz de buna istinaden otoyolun köyümüzden geçen yerinde tünel yapılmasını istedik" dedi.

KÖYÜMÜZ BÖLÜNMESİN İSTİYORUZ

Süleymaniye Köyü Muhtarı Nazmi Özdemir Kuzey Marmara Otoyolu'nun köylerinden geçecek alanın yüksek bir rakımda olduğunu da sözlerine ekleyerek, "Yol yüksek bir rakımda olacağından gerekli yol kotuna inilebilmesi için köyümüzün yolun çok altında kalması ve dış dünya ile bağlantımızın kopacağı anlamına geliyor. Ayrıca anılan bölgede Akmeşe dahil olmak üzere 42 yerleşim birimine su sağlayan İSU'nun yüksek basınçlı ana şebeke hattı, su deposu, enerji trafosu, Türk Telekom hattı, Kocaeli'yi Sakarya'ya bağlayan alternatif karayolu bulunuyor. Ayrıca daha önceki projede birbirine yakın kottaki geçiş tünel ile verilmişti. Herkesin işini son derece zorlaştıracak bu otoyoldan ötürü isteklerimizin duyulmasını istiyoruz" açıklamasında bulundu.

YURDUNUZUN TALAN EDİLMEMEMESİ GEREKİYOR
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise otoyol projesinin bir köyün hayatını parçalamaması gerektiğini dile getirerek, "Kuzey Marmara Otoyolunu yaparken insanların hayatlarını kolaylaştırmak için yapacaklarını söylüyorlardı. Ama başka insanların hayatlarını kolaylaştırırken, geride kalan insanların hayatlarını bozamazsınız. Şimdi burada da bu yapılıyor. Tünel yapılması maliyeti hem daha düşürecek hem de güzergahta olan su, elektrik ve telefon hatlarına dokunulmayacak. En önemlisi de sizlerin yeri yurdu talan edilmeyecek. Biz de en doğrusunun yapılması için gerekli tüm görüşmeleri sağlayacağız ve sizlerin de sesinin daha gür duyulması için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

Bu haber 745 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kocaeli Saadet'e bir ayda 670 üye

Kocaeli Saadet'e bir ayda 670 üye

Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatı aylık divan toplantısını yoğun ve çoşkulu bir katılımla Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

İzmit'te 20 Bin Broşür Dağıtıldı

İzmit'te 20 Bin Broşür Dağıtıldı

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları tarafından Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilecek kongre için İzmit'te 20 bin broşür dağıtıldı.

Ayaz’dan STK’lara Kongre Daveti

Ayaz’dan STK’lara Kongre Daveti

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz STK temsilcileriyle bir araya gelerek, 25 Şubat’ta gerçekleşecek olan il kongresi için davette bulunuyor.

AK Parti’li Kadınlardan 28 Şubat Programı

AK Parti’li Kadınlardan 28 Şubat Programı

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları tarafından 28 Şubat darbesi kapsamında, ’28 Şubat Bir Onur Mücadelesidir’ konulu konferans düzenliyor.

Oy için 40 takla atanlar sizi meclise almadı

Oy için 40 takla atanlar sizi meclise almadı

Hürriyet’ten Yavuz Selim’e moral ziyareti.

Gebze Erbakanı anma proğramına hazırlanıyor

Gebze Erbakanı anma proğramına hazırlanıyor

Gebze Erbakan Vakfı , 25 Şubat Pazar günü, 54. Hükümetin Başbakanı Merhum Erbanının vefatının 7. yılında anma programı için durdurak bilmeden çalışıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ