Öncekiler Sonrakiler

HÜRRİYET, 'YUVAMDA OLMAKTAN MUTLUYUM'

Hürriyet, 'Yuvamda olmaktan mutluyum'
11 Mayıs 2018 Cuma 11:00

“Yolumuza ve çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Haber Burcu NAZLI

24 Haziran erken seçimi öncesinde CHP-İYİ Parti ittifakı gereği CHP'den istifa ederek, İYİ Parti'ye geçen ve dün genel merkezde gerçekleştirilen törenle tekrardan CHP’ye geri gelen Fatma Kaplan Hürriyet, bugün de CHP Kocaeli İl Başkanlığı binasında basın mensuplarıyla biraraya geldi.


CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile basın mensuplarıyla içten bir gülümsemeyle kucaklaşan Fatma Kaplan Hürriyet, tekrardan partinin içinde yer almaktan duyduğu özlemi anlattı.


“Yuvasına hoşgeldi”

Sarıbay toplantıda yaptığı konuşmada, “Biz şafak sayıyoruz. Şafak 43. Siyasi iktidardan kurtuluşumuzun günü. Biz artık buna ‘Tamam’ diyoruz. Ben fedakârlığından dolayı demokrasiye katkılarından dolayı bütün milletvekillerimize teşekkür ederiz.  Fatma Kaplan Hürriyet yuvasına hoş geldi diyorum” dedi.“Bu ayıp onların bu gurur bizim”

Basın toplantısında dün CHP’li partililer tarafından coşkulu bir karşılamayla kucaklaşmasındaki duyduğu mutluluğu tekrardan ifade eden Hürriyet, “Gerçekten dün çok heyecanlıydım. Çok mutlu oldum bu karşılamadan dolayı. Sevmek güzel bir şey ancak sevilmek daha da güzel. Bu süreç hepimiz için çok zorlu bir süreç oldu. Çünkü bu kadar baskıya rağmen CHP olarak bir şey yapmak zorundaydık. Haramzadelerin kurduğu tuzağı gördük ve bir hamle geliştirdik CHP olarak. İYİ Parti’nin seçime girmemesiyle ilgili alınmıştı bu erken seçim kararı. Sonrasında da YSK’da bir oylama yapılmıştı. Bizim aldığımız istihbarat seçime sokulmaması yönünde olacağıydı. Genel Merkezimizde hızlıca bir çözüm geliştirdi ve 15 Milletvekilimiz CHP’ den İYİ Parti’ ye geçti” dedi.

 

“Söz konusu vatan ise gerisi teferruat”

Geçici bile olsa yıllarca emek verdiği CHP’yi bırakmanın kolay olmadığını söyleyen Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu bir görevdi ve bu görevi demokrasi adına, çocuklarımızın geleceği adına üzerinde yaşadığımız bu toprakların geleceği adına önemli bir görevdi. İlk etap da hepimiz için zor bir karardı. Sonuçta ailemizi, partimizi bırakmak kolay değil geçici bile olsa. Sonuçta bu bir sorumluluk, bu bir ihtiyaçtı, Türkiye’nin buna ihtiyacı vardı, biz umutları yeşertmeyi başardık. Görevimizi tamamladık ve tekrar yuvamıza geri döndük. Bundan sonra nerede kalmıştık diyerek tekrar yolumuza ve çalışmalarımıza son sürat devam edeceğiz. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır.

 

“Bu ayıp onların, bu gurur bizim”

CHP’li milletvekillerinin İYİ Parti’ye geçişlerindeki sorumluluklarını iktidar parti tarafından kamuoyuna karşı itibarsızlaştırılmaya çalışıldıklarını söyleyen Hürriyet “Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Erken seçim kararı alınmasını neden alındığını biliyoruz. İYİ Parti’nin bu seçime girmesi engellenmek istiyordu. CHP olarak bu kumpasa karşı bir şey yapmak zorundaydık ve bir hamle geliştirildi. İYİ partinin seçime girmesi gerekiyordu. Onların 5 vekili vardı. 15 vekil gerekiyordu. Bunun neticesinde biz de katılım sağladık. Ve bu neticede İYİ Parti’yi seçime kazandırdık. Biz sorumluluğumuzu yaptık. YSK’dan karar alındı ve seçime girdi. Bu oyunu bozmak üzere çıktığımız bu yolda iktidar parti tarafından itibarsızlaştırıldık. Hakaretlerle karşılaştık ama bu toplumda farklı bir iz bırakılmadı. Toplum yine bizi bırakmayarak yanımızda oldu. Bu ayıp onların bu gurur bizim. İYİ Partili olmasam bile o kardeşlerimizin vekiliyim. Demokrasiden yana olan bütün kardeşlerimizle vatandaşlarımızla yan yana olmaya devam edeceğiz. Adaylık başvurumu da yaptım” diyerek Cengiz Sarıbay’a nezaket gereği başvuru dosyasını teslim etti.

Bu haber 2153 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ