22 Kasım 2017 Çarşamba 23:28
 
  • 3,930 TL

  • 4,641 TL

  • 163,64 TL

  • 105.964

Öncekiler Sonrakiler

HÜRRİYET, 2019’UN YOL HARİTASI GENÇLİKTEN GEÇİYOR

Hürriyet, 2019’un yol haritası gençlikten geçiyor
15 Şubat 2016 Pazartesi 12:10

Hürriyet 2019’a giden yol haritasının gençlerle beraber çizeceklerini söyledi


CHP Derince Gençlik Kolları’nın CHP’lileri bir araya getiren kahvaltısında konuşan Milletvekili Hürriyet 2019’a giden yol haritasının gençlerle beraber çizeceklerini söyledi

CHP Derince ilçe Gençlik Kolları Başkanı Ziya Saygı ve yönetimi; CHP’nin önemli isimlerini Sevgililer Günü’nde Derince Sırrı Paşa Mahallesi’nde bulunan Emin Kebap’ta düzenlediği kahvaltı organizasyonu ile bir araya getirdi. Kahvaltı organizasyonuna CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Derince ilçe Başkanı Nihat Değer, Derince Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Utku Caner Çaykara, İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu ve çok sayıda genç katıldı.


SAYGI, “CHP’LİYSEN NEFES ALMA DİYORLAR”

Programda ev sahibi olarak konuşan Derince ilçe Gençlik Kolları Başkanı Ziya Saygı artık CHP’li olmanın zorluklarından bahsederek, “Sırf CHP’li olduğumuz için bizim bu etkinliğimize ev sahibi olmak istemeyen mekan sahipleri oldu. Eğer siz CHP’liyseniz nefes almayın diyorlar bize” dedi. Sevgililer Günü’nü de kutlamayı ihmal etmeyen Başkan Saygı, “Artık şehit haberlerinin gelmediği ve insanların ölmediğini barış içerisinde bir dünya diliyorum. Biz Derince Gençlik Kolları olarak her an seçim varmış gibi çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu süreçte ilk hedefimiz 2019 yerel seçimleri. Biz çok büyük organizasyonlar ve etkinlikler yapmayı düşünmüyoruz. Bunun yerine daha kalıcı olan mahalle temsilcilikleri, mahalle örgütlenmeleri, sokak örgütlenmeleri ve sandık bazlı örgütlenmelerde bulunmak istiyoruz. Bununla ilgili olarak bir örgütlenme komisyonu kurduk. Mahalle temsilcilikleri oluşturmaya başladık” açıklamalarında bulundu.


HÜRRİYET “BİZ BİR AİLEYİZ”

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise yaptığı konuşmasında gençlerle oluşturacak olan diyaloğun öneminden bahsederek “Benim sizden bir milletvekilinden ziyade bir arkadaşınız ve bir ablanız olarak ricam partimizin meclis çalışmalarını takip etmeye özen gösterin. Milletvekillerimizin meclis çatısı altında verdiği soru ve araştırma önergeleri, yasa tasarılarını takip edin. Çünkü sahada en çok sizler varsınız. Sahada sizlere bir eleştiri geldiğinde veya ‘Siz bu konuda hiç çalışmıyorsunuz’ dendiğinde, elinizde çok iyi bir kozunuz olur” dedi. Açıklamalarında devam eden Hürriyet fikir ayrılıklarının bile zenginlikleri olduğunu ifade ederek, “Birbirimizle iletişim içerisinde olursak birbirimizi daha iyi güçlendiririz. Hedef koyduğumuz noktaların yol haritasını birlikte çizebiliriz. Bizim ailemiz içerisinde sevgi ve hoşgörü kadar yer geldiğinde rekabet de, fikir ayrılığı da var. Ama bunların hepsi bizim öz zenginliğimiz” dedi.


AKYILDIZ “SEVGİYİ TOPLUMA AŞILAMAK İSTİYORUZ”
Programa katılan Sivas Milletvekili Ali Akyıldız ise Kocaeli’de bulunmaktan ötürü duyduğu mutluluğu ifade ederek, “Burada aranızda bulunmaktan ötürü büyük mutluluk duyuyorum. Bizler sevgi felsefesini topluma benimsetmeye çalışıyoruz. Biz önce insan ve insan sevgisi dedik. Ayrım yapmadan, yaradılanı Yaradan’dan ötürü sevmeyi ilke edinen bir felsefeyi topluma yerleştirme çabası içerisinde olduk. Nefret suçlarının işlendiği bir dönemde gençler olarak Sevgililer Günü’nde böyle bir mesaj vermeniz de çok önemli. Sizler bu ülkenin umudusunuz” dedi. Derince ilçe başkanı Nihat Değer ise, “Biz sevgiyi barış, kardeşlik, insan hakları ve özgürlükler olarak algılıyoruz. İnsanların ayrıştırıldığı bir süreçte insan ayrımı yapmadan herkesi sevgi dolu kardeşçe yaşayabileceği bir ülke olarak düşünüyoruz. Bunun içinde özellikle gençlere çok önemli görevler düşüyor. Bugün burada yapılan bu etkinliğin bunun önemli bir adımı olduğunu düşünüyorum” dedi.


ERİNÇ, “DAHA FAZLA GENÇ KATMAMIZ GEREKİYOR”
Programın davetlilerinden CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Utku Caner Çaykara bu tür organizasyonlarda daha sık buluşacaklarını belirtirken, CHP İstanbul Gençlik Kolları İl Başkanı Kenan Otlu ise Kocaeli ve İstanbul başta olmak üzere Anadolu’nun pek çok ili yan yana durarak çok önemli işler yapacağına inandığını ifade etti. Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç artık kongre sürecini geride bıraktıklarını ifade ederek örgütlenmeleri gerektiğine dikkat çekti. Erinç, “CHP’ye daha fazla genç katmamız gerekiyor. Seçim çalışmalarında yaşadığımı zorlukları biliyoruz. Onun için bu dönemde daha fazla genç katabilmek için gençliğe CHP’yi sevdirecek projelerle gitmemiz gerekiyor. Büyük organizasyonlara gerek yok. Biz ev ev, sokak sokak örgütlenip, 2019 yerel ve genel seçimlerinde partimizi seçim çalışmalarına hazırlamamız gerekiyor” dedi.
DERİNCE TOPLU: Kahvaltı organizasyonuna CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Derince ilçe Başkanı Nihat Değer, Derince Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, CHP Derince ilçe Gençlik Kolları Başkanı Ziya Saygı, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Utku Caner Çaykara, İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu ve çok sayıda genç katıldı.


Bu haber 2192 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hürriyet’ten Kütahyalı’ya “Omurgasız canlılar!”

Hürriyet’ten Kütahyalı’ya “Omurgasız canlılar!”

CHPKocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Rasim Ozan Kütahyalı’nın Boşnaksözlerine ateş püskürdü

Başkan Ayaz, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi

Başkan Ayaz, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi

Başkan Ayaz mahallelerle ilgili yapılacak yatırımları mahalle halkının beklentilerine göre yönlendirmek, varsa eksiklikleri gidermek için halkla içi içe hizmet veriyor.

CHP, rantsal dönüşüm korkusu yaşayan Cedit’teydi

CHP, rantsal dönüşüm korkusu yaşayan Cedit’teydi

CHP’liler, kentsel dönüşüm sesleri yükselen İzmit Cedit Mahallesi sakinlerinin mağduriyet yaşamaması için önceki gün Cedit Mahallesi Geliştirme Tanıtma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

 İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

Her hafta düzenli olarak yapılan İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Bakan Kaya; 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum diyoruz’

Bakan Kaya; 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum diyoruz’

Evden Okula Haydi Anneler Spora, projesinin geniş bir sunumunu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yaptı.

Kocaeli'de asansör firmaları dernekleşiyor

Kocaeli'de asansör firmaları dernekleşiyor

Kocaeli’de faaliyet gösteren yaklaşık 30 asansör firması tanışma ve kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET