27 Mayıs 2019 Pazartesi 05:30
 
Öncekiler Sonrakiler

HÜRRİYET, KADININ HALİNDEN KADIN ANLAR

Hürriyet, Kadının halinden kadın anlar
31 Mayıs 2018 Perşembe 12:20

Gölcük’te partisinin programlarına katılan Milletvekili Hürriyet ziyaret ettiği tekstil atölyesinde, “Kadının halinden kadın anlar. Halinizden anlamayanlara meydan vermeyin” dedi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Gölcük ilçesinde partilileriyle bir araya geldi. CHP Gölcük ilçe Başkanı İsmet İşeri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen, Gölcük Belediyesi Meclis Üyeleri Özgür Yılmaz, Muharrem Aydın ve partilileriyle birlikte ilçede ziyaretlerde bulundu.


Partilileriyle birlikte, Değirmendere Yüzbaşılar pazarını ziyaret eden CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, burada hem Pazar esnafını hem de alış veriş yapan vatandaşlarla sohbet etme imkanı buldu. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü ve yönetimi ziyaret eden Hürriyet, Değirmendere Deniz Altı Sevenler Derneği'ni de ziyaret ederek dernek üyeleriyle bir araya geldi. Ziyaretlerden belki de en önemlisi ise Gölcük Düzağaç Mahallesinde faaliyet gösteren tekstil atölyesindeki kadınlar oldu.  Burada kadın emekçilerle buluşan Milletvekili Hürriyet, CHP’nin 24 Haziran seçim bildirgesinin kadınlar için öneminden bahsetti.


KADIN BAKANLIĞINI BİRLİKTE KURACAĞIZ

Tekstil atölyesinde kadınlarla bir araya gelen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, kadınlara yönelik olarak projelerinden bahsetti. Kadınların ilgiyle dinlediği Milletvekili Hürriyet CHP’nin seçim bildirgesinde yer alan maddelere değinerek, “GSS primleri devlet tarafından ödenen yeşil kart sahibi her hanedeki kadınların hesabına aylık 1.000 TL yatıracağız. Böylece kadınları ekonomik açıdan güçlendireceğiz. Aile Maaşı bağlanan ailelere, asgari ihtiyaçlarını karşılayacakları şekilde su, elektrik ve ısınma desteği vereceğiz. Kuracağımız Kadın Bakanlığı ile kadınların sorunlarına en doğru ve en acil çözümleri yine kadınlarla birlikte alacağız. Her yeni kadın istihdamında SGK priminin işveren payının yüzde 25’ini ödeyeceğiz. Bütün mahallelerde yeterli sayıda ücretsiz kreş açacağız. Çocuklarını özel kreşe gönderen ailelere belirli tutarda destek ödemesi yapacağız” STANDARTLARINIZIN YÜKSELMESİ HAYAL DEĞİL
Konuşmasına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Bütün bunları siyasi söylem olsun ya da sizlerden oy almak için söylemiyorum. Şimdiye kadar iktidar tarafından yapılmayanı yapacağımızı ve kadınlara verilen gerçek değerin ne olması gerektiğini sizlerin de bilmesi için söylüyorum. Kadınlar bu toplumun gerçek bir arada tutucusudur. Sizlerin hayatının biraz daha kolaylaşması, toplumsal hayata katılımınızın artması, hak ettiğiniz değerin verilmesi, yaşam standartlarınızın yükselmesi hayal değil. Asgari ücret kazanan insanlarsınız ama bu da neredeyse açlık sınırının bile altındadır. Asgari ücretinizin 2 bin 200 liraya çıkması, çocuklarınızın daha iyi bir geleceğe sahip olması, daha yaşanabilir ferah bir ülkede nefes almanız imkansız değil. Sizleri muhtaç eden ve bundan oy rantı sağlayanlara daha fazla meydan vermeyin” açıklamasında bulundu.

Bu haber 887 defa okundu

DİĞER HABERLER

AKAR, AKP DEMEK RANT DEMEK TALAN DEMEK

AKAR, AKP DEMEK RANT DEMEK TALAN DEMEK

Heyt Politikası ile Yatırım Gelmez

Büyükakın, geleneği devam ettiriyor

Büyükakın, geleneği devam ettiriyor

Eski belediye başkanları ve meclis üyelerini iftarda buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın; “Görevimizi tamamladıktan sonra bu kentin sokaklarında alnımızın akıyla dolaşacağız” dedi.

YERLİ OTOMOBİL YALAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

YERLİ OTOMOBİL YALAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

47 MİLYON EURO ÖDENEN PROTOTİP NEREDE

TÜRKKAN DARICA’DA

TÜRKKAN DARICA’DA

İŞÇİNİN CUMHURBAŞKANINA YAZDIĞI MEKTUBU OKUDU

İŞÇİNİN CUMHURBAŞKANINA YAZDIĞI MEKTUBU OKUDU

MECLİS KÜRSÜSÜNDEN YILDIZ SUNTA İŞÇİLERİNİN MEKTUBUNU OKUDU

TÜRKKAN 'Ağaç katliamına kılıf hazırlamaya çalışıyorlar'

TÜRKKAN 'Ağaç katliamına kılıf hazırlamaya çalışıyorlar'

TBMM'de Katırcıoğlu, Türkkan tartışması

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ