14 Ağustos 2018 Salı 22:15
 
  • 6,369 TL

  • 7,232 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

HÜRRİYET, KADININ HALİNDEN KADIN ANLAR

Hürriyet, Kadının halinden kadın anlar
31 Mayıs 2018 Perşembe 12:20

Gölcük’te partisinin programlarına katılan Milletvekili Hürriyet ziyaret ettiği tekstil atölyesinde, “Kadının halinden kadın anlar. Halinizden anlamayanlara meydan vermeyin” dedi

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Gölcük ilçesinde partilileriyle bir araya geldi. CHP Gölcük ilçe Başkanı İsmet İşeri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen, Gölcük Belediyesi Meclis Üyeleri Özgür Yılmaz, Muharrem Aydın ve partilileriyle birlikte ilçede ziyaretlerde bulundu.


Partilileriyle birlikte, Değirmendere Yüzbaşılar pazarını ziyaret eden CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, burada hem Pazar esnafını hem de alış veriş yapan vatandaşlarla sohbet etme imkanı buldu. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü ve yönetimi ziyaret eden Hürriyet, Değirmendere Deniz Altı Sevenler Derneği'ni de ziyaret ederek dernek üyeleriyle bir araya geldi. Ziyaretlerden belki de en önemlisi ise Gölcük Düzağaç Mahallesinde faaliyet gösteren tekstil atölyesindeki kadınlar oldu.  Burada kadın emekçilerle buluşan Milletvekili Hürriyet, CHP’nin 24 Haziran seçim bildirgesinin kadınlar için öneminden bahsetti.


KADIN BAKANLIĞINI BİRLİKTE KURACAĞIZ

Tekstil atölyesinde kadınlarla bir araya gelen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, kadınlara yönelik olarak projelerinden bahsetti. Kadınların ilgiyle dinlediği Milletvekili Hürriyet CHP’nin seçim bildirgesinde yer alan maddelere değinerek, “GSS primleri devlet tarafından ödenen yeşil kart sahibi her hanedeki kadınların hesabına aylık 1.000 TL yatıracağız. Böylece kadınları ekonomik açıdan güçlendireceğiz. Aile Maaşı bağlanan ailelere, asgari ihtiyaçlarını karşılayacakları şekilde su, elektrik ve ısınma desteği vereceğiz. Kuracağımız Kadın Bakanlığı ile kadınların sorunlarına en doğru ve en acil çözümleri yine kadınlarla birlikte alacağız. Her yeni kadın istihdamında SGK priminin işveren payının yüzde 25’ini ödeyeceğiz. Bütün mahallelerde yeterli sayıda ücretsiz kreş açacağız. Çocuklarını özel kreşe gönderen ailelere belirli tutarda destek ödemesi yapacağız” STANDARTLARINIZIN YÜKSELMESİ HAYAL DEĞİL
Konuşmasına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Bütün bunları siyasi söylem olsun ya da sizlerden oy almak için söylemiyorum. Şimdiye kadar iktidar tarafından yapılmayanı yapacağımızı ve kadınlara verilen gerçek değerin ne olması gerektiğini sizlerin de bilmesi için söylüyorum. Kadınlar bu toplumun gerçek bir arada tutucusudur. Sizlerin hayatının biraz daha kolaylaşması, toplumsal hayata katılımınızın artması, hak ettiğiniz değerin verilmesi, yaşam standartlarınızın yükselmesi hayal değil. Asgari ücret kazanan insanlarsınız ama bu da neredeyse açlık sınırının bile altındadır. Asgari ücretinizin 2 bin 200 liraya çıkması, çocuklarınızın daha iyi bir geleceğe sahip olması, daha yaşanabilir ferah bir ülkede nefes almanız imkansız değil. Sizleri muhtaç eden ve bundan oy rantı sağlayanlara daha fazla meydan vermeyin” açıklamasında bulundu.

Bu haber 768 defa okundu

DİĞER HABERLER

Deprem şehitlerini rahmetle andı

Deprem şehitlerini rahmetle andı

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi’nin 19’uncu yılında yayınladığı mesajda Kocaeli’nin olası bir depremde en çok risk taşıyan kent olduğunu söyledi.

AK Parti İzmit sahaları boş bırakmıyor!

AK Parti İzmit sahaları boş bırakmıyor!

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, yarın seçim varmış gibi sokak sokak çalışmalarına devam ediyor.

MHP, Bahçeli'yi dinledi

MHP, Bahçeli'yi dinledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatı üzerine döviz hesaplarını bozdurdu.

Sonuç bildirgesi yayımlandı

Sonuç bildirgesi yayımlandı

Dün 'Değişim ve Umut' kurultayı için Ankara'da toplanan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) parti içi muhalifler, oy birliği ile almış oldukları kararla birlikte, sonuç bildirgesini yayımladı.

Doğan’dan Eryarsoy’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Doğan’dan Eryarsoy’a Hayırlı Olsun Ziyareti

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ