21 Ocak 2019 Pazartesi 13:58
 
  • 5,352 TL

  • 6,089 TL

  • 220,55 TL

  • 98.447

Öncekiler Sonrakiler

HÜRRİYET,TAŞERON ŞOFÖRLER HAKSIZLIĞA UĞRADI

Hürriyet,Taşeron şoförler haksızlığa uğradı
08 Mart 2018 Perşembe 16:42

.

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, kadroya alınmayan taşeron şoförlerin haksızlığa uğradığı belirterek, “Vicdanınızın sesini dinleyin, tüm taşeron şoförleri kadroya alın”

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet kadroya alınmayan taşeron şoförlerinin durumunu bir kez daha meclise taşıdı. Bazı belediyelerin taşeron şoförleri kadroya aldığını ifade eden Hürriyet, “Eşitlik kavramınız bu kadar zayıfsa en azından vicdanınızın sesini dinleyin ve tüm taşeron şoförleri kadroya alın” açıklamasında bulundu.


TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN BİZE ULAŞTILAR

Konu hakkında konuşan CHP Kocaeli Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu üyesi Fatma Kaplan Hürriyet, “Kamu kurum ve kuruluşlarında yıllardır görev yapan ancak kadroya alınmayan şoförler, Türkiye'nin her yerinden bize ulaştılar ve kadro taleplerini ilettiler. Hatırlatmak gerekirse, kamu kurumlarında uzun süredir araç ihtiyaçları kiralama yöntemiyle karşılanıyor. Dolayısıyla kiralık araçlarda görev yapan şoförler de yine kurum personeli dışındaki çalışanlardan oluşuyor. Bu şoförler de hâliyle taşeron statüsünde çalışıyor ama Türkiye'nin pek çok yerinde kadro sınavlarına katılamayacaklarını öğrendiler”


BAZI BELEDİYELER KADROYA ALIYOR
Açıklamasına devam eden Milletvekili Hürriyet, “Kadro sınavlarının başladığını ve 22 Mart'a kadar da süreceğini biliyoruz ancak bizim anlayamadığımız birkaç nokta var. Bazı belediyeler taşeron şoförlerinin kadro sınavına katılabileceklerini açıkladı. Bir tarafta yüzde 70 gerekliliği sağlayamadığı için kadroya alınmıyorlar, diğer tarafta alınıyorlar; bu ilginç bir durum. Hani Anayasa'nın eşitlik ilkesi nerede kaldı? Yani eşitlik için illa her seferinde Anayasa'dan örnek mi vermek gerekiyor? Eşitlik kavramınız bu kadar zayıfsa en azından vicdanınızın sesini dinleyin ve tüm taşeron şoförleri kadroya alın diyorum” diyerek konuşmasına son verdi.

Bu haber 999 defa okundu

DİĞER HABERLER

Karakadılar gençlerle buluştu

Karakadılar gençlerle buluştu

'Kartepe'yi hep beraber yöneteceğiz'

Kocaman’dan ‘vefa’ ziyaretleri

Kocaman’dan ‘vefa’ ziyaretleri

.

'31 Mart’a kadar rahat uyku yok'

'31 Mart’a kadar rahat uyku yok'

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, hafta sonunu Darıcalı vatandaşlar ile geçirdi.

Hürriyet Türk Kamu Sen’i ziyaret etti

Hürriyet Türk Kamu Sen’i ziyaret etti

.

Büyükakın davet etti

Büyükakın davet etti

Duyan oraya koştu

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ